Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

W Barcelonie dzień jak co dzień.

 

- Messi poważnie rozważa odejście

- trener Setien zwolniony

- Ronald Koeman zatrudniony. Trudno powiedzieć, co przeważyło, że tym razem się udało (mój typ: Barsa zdecydowała się zapłacić jakąś olbrzymią kwotę pieniędzy jemu i niderlandzkiej federacji)

- dyrektor sportowy Abidal zwolniony

- klub zapowiada poważną restrukturyzację i w ogóle trzeba to wszystko zaorać

- każdy piłkarz jest na sprzedaż, oczywiście jeśli ktoś ich zechce (mój typ: nie zechce)

- jedyny seniorski piłkarz w całym składzie, któremu ktoś zaoferuje lepszy kontrakt, to Lenglet, oczywiście z tego powodu jego to nie chcieliby sprzedać

- Barsa ma na ten moment wiele spośród najgorszych kontraktów na świecie, jak Coutinho, Griezmann, Dembele, i szczerze to Busquets po cichu też (zakładam za plotkami że kroi 15 mln rocznie. Jeszcze 3 lata)

- Pique miał powiedzieć, że tak kocha Barcelonę, że sam odejdzie jeśli to pomoże

- Suarez niby też jest okropny zdaniem wielu fanów, ale jeśli on serio odejdzie do Ajaxu, to trudniejsze pytanie jest dla mnie takie, kto go zastąpi i w czym byłby lepszy

- według Capology, Frenkie de Jong zarabia ponad 20 mln euro rocznie. Wiem, na co go stać, i nowy trener jest zatrudniony niemal "pod niego", ale przyznajmy, że jak na razie, na ten moment, patrząc na ten sezon, to tylko optymizm kieruje ludźmi, by nie opisywać i jego w kategoriach złego transferu

- klub rozważa możliwości zrobienia rzeczy superrzadkiej na tym poziomie futbolu, czyli "wolna karta" na rozwiązanie kontraktu (patrz: Rivaldo w 2002 roku)

 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Po dwóch meczach chyba można oficjalnie ogłosić, że Messi po decyzji o odejściu już nie ma ochoty w ogóle grać i się skończył, a Barsę ciągnie Fati. Co za koleś. Pisałem w zeszłym sezonie, że mimo niedoskonałości, ewidentnie gracze Barsy wolą grać z nim, niż z Griezmannem. Ale ten wrzesień - ten powalający debiut w kadrze, teraz otwarcie sezonu - to nowa jakość.

 

Jak utrzyma to przez natępne 600 meczów, to normalnie nowy Messi.

Odnośnik do komentarza

Będzie mi to wypominal do końca moich dni na tym forum chyba. 

 

Messi faktycznie nie wygląda zbyt dobrze na początku tego sezonu, ale kurcze, dzisiaj to mu się chociaż biegać chciało i trochę chłopaczyna powalczyl. 

 

No, ogólnie muszę przyznać, że mecz był dość niezły i jako tako ta Barca wygląda. Nie jest to co prawda jakas piękna piłka, ale da się na to patrzeć i czerpać z tego jakąś przyjemność. Całkiem obiecująco to wygląda, ale czekajcie, bo jeszcze nie wspominałem o tym w tym tygodniu - Griezmann to chyba jest w tym klubie skończony, lol 

Edytowane przez Ludwes
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Od tego czasu nastroje lekko opadły. Kolejne mecze Barsy były w większości nieprzekonujące, zwieńczone porażką na trudnym terenie w Getafe, podczas której, hm... Barsa nie za bardzo miała okazje.

 

 

Zaraz El Clasico, ale dawno chyba nie było na tyle mało ekscytujące, patrząc na ostatnią grę obu ekip. Messi nadal nie wygląda jak Messi. A cały Real ma spore problemy z atakowaniem, zwłaszcza gdy nie ma Benzemy wydają się bez zębów. Mistrzostwo zdobyte, ale coraz więcej głosów w Hiszpanii zaczyna kwestionować styl Zidane'a. Zamiast zachwycać gwiazdami ofensywnymi, Real wyszarpuje wyniki, a żaden z nowych graczy od lat nie może ustabilizować się jako faktycznie Królewski nabytek.

 

W Barsie projekt "stawiamy na Griezmanna" komicznie szybko się wypalił, bo zespół nie może sobie pozwolić na nieoptymalny skład. Dziś Antoine na ławce, w ataku Pedri i Coutinho. Oprócz nich także Dembele i Trincao wyglądają dużo lepiej od Francuza. Będzie ciężko kolesiowi. Wraca Alba, jest Lenglet - tę Barsę STAĆ na dużo lepszą grę, niż Real. Ale pytanie, czy Real nie spróbuje po prostu... zagrać jak Getafe.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Okej, chyba nadszedł ten moment. Po tragicznym początku tego sezonu (i slabiutkim poprzednim) Antoine Griezmann w ostatnich kilku meczach wygląda naprawdę nieźle. Przede wszystkim jest znacznie bardziej zaangażowany (wcześniej był jakiś taki nieobecny, nie widać było po nim takiego ognia - chęci by choćby pokazać, że mu się chce), częściej uczestniczy w budowaniu akcji i dochodzi do sytuacji strzeleckich - ma ich w ostatnim czasie naprawdę wiele. Już z Juventusem mógł spokojnie strzelić trzy bramki, ostatnio z Dynamem nie strzelił w wydawałoby się idealnej sytuacji, a dziś, zamiast jednej, mógł mieć nawet i 5 bramek na koncie. No, cos czuję, że zaraz worek z bramkami się rozwiąże, bo i Griezmann wydaje się bardziej pewny siebie, a sytuacji, tak jak już pisałem, ma wiele. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...