Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

Prasa hiszpańska codziennie pisze, że nastąpił zwrot i teraz Real/Barca na zmianę są liderami w wyścigu o Neymara. Nic specjalnego. Oba mają lekki problem, że nie mają kasy i jeśli o cokolwiek pytały, to o wypożyczenie albo łaskawe oddanie PSG piłkarzy, których ci nie chcą. Trudno powiedzieć, czy symbolicznego 31 sierpnia PSG się zegnie, czy nie. Tzn. ja uważam, że muszą, bo nie sprzedając Neymara mogą sobie zafundować naprawdę żenującą porażkę, ale ta chyba i tak się szykuje, bo nikt im nie da za transfer Neymara tyle, ile oni dali.

 

 

Fani Barsy może nie śledzą losów Neymara w Paryżu, ale koleś w ostatnich dwóch sezonach był kontuzjowany przez większość drugiej połowy sezonu, tak że Dembele to w miarę zdrowy byk przy nim.

 

Swoją drogą zabawne jak od razu ktoś to puścił że Dembele pojechał do Afryki jeździć na słoniach, i cała Hiszpania też powtarza cały dzień: Senegal, Senegal. Dembele raczej pojechał do matki do Francji - tym kraju, w którym się urodził i gdzie ma rodzinę itd. Oczywiście Barsy to raczej nie obchodzi. Czy można pomylić skurcze z taką kontuzją, to trudno mi powiedzieć, bo nie miałem. Ale widać jaka narracja ludziom się z góry podoba z tym graczem.

 

 

 

A Betis? Jakiś czas temu spodziewałem się, że będą faktycznie walczyć o czub. Ściągnęli sporo utalentowanych piłkarzy. Przyznaję, że gdy Bartra odmienił ich obronę przez te kilka miesięcy, a potem przyszli kolejni dobrzy gracze, no to ich nawet gdzieś w walce o LM widziałem Ale wyszło jak zawsze. Betis w zeszłym sezonie potrafł mieć w meczu wizualną przewagę i nadal go przegrać 4-0. Nie lepiej w pierwszej kolejce. Fekir ładne slalomy między tyczkami, rządzi na boisku, ale efektu zero i porażka. To że ich najwyższym transferem od czasów Denilsona jest Borja Iglesias nadal jest dla mnie zagadką.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, ogqozo napisał:

Swoją drogą zabawne jak od razu ktoś to puścił że Dembele pojechał do Afryki jeździć na słoniach, i cała Hiszpania też powtarza cały dzień: Senegal, Senegal. Dembele raczej pojechał do matki do Francji - tym kraju, w którym się urodził i gdzie ma rodzinę itd. Oczywiście Barsy to raczej nie obchodzi. Czy można pomylić skurcze z taką kontuzją, to trudno mi powiedzieć, bo nie miałem. Ale widać jaka narracja ludziom się z góry podoba z tym graczem.

tu nawet nie chodzi gdzie on byl co robi...chodzi o jego szczeniackie zachowanie, brak profesjonalizmu. Juz podczas meczu kamery uchwycily ze trzymal sie za dwojke. Zapewnial ze to skorcz. NIe wiem ale ja gdybym mial 4 kontuzje tego samego miesnia to nawet jabkby mnie komar ugryzl bym lecial do lekarza czy nie ma jakis dolegliwosci. Zreszta o czym mowa...koles jest 3 sezon w hiszpanii i zdania nie potrafi powiedziec. 

Odnośnik do komentarza

Zidane się nie cacka. Dziś na Valladollid wystawia skład: Isco, James, Bale oraz Benzema. Zresztą teraz James, który przyszedł do Realu 5 lat temu, to poza Courtois najnowszy gracz Realu w tej jedenastce. Nawet za bardzo nie ma kogo wpuścić z ławki... wejdą może Lucas Vazquez i Nacho. Potęga, rewolucja, ale z Valladolid raczej nie powinni mieć problemów.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Super mecz. Był natychmiastowy doskok po stracie, były piękne zagrania z pierwszej piłki, było dużo goli. Super Griezmann, niezły Perez i bardzo fajny debiut 16-letniego Fatiego, który kompletnie nie wyglądał na gościa, który nawet nie zadebiutował w Barcelonie B. Ciągle w ruchu, szybki, nawet próbował akcji indywidualnych. No nie ukrywam, że jestem podekscytowany. 

 

Co tam jeszcze... A, Busi. Fatalnie zaczął, ale jak on dzisiaj się ustawial i ile piłek przejął, to głowa mała. I jeszcze te prostopadle podania. 

 

No ku.rwa, cała drużyna grała dobrze (choć De Jong cieniowal po tej lewej stronie). A tu jeszcze wiadomości, że podobno Rakitic do Juve, ja pier.dole :banderas:

Edytowane przez Ludwes
Odnośnik do komentarza

Jedyny plus tego meczu (no oprócz gola Fatiego) to wejście Arthura, który zagrał fantastyczna druga połowę, dzięki czemu jest duża szansa, że to mecz, od którego linie pomocy Barcy będą stanowić Busi, właśnie Arthur i Frenkie (choć ten nie wygląda za dobrze, gdy nie jest 'szostka', a bardziej ósemka; choć chuy wie gdzie on jest ustawiany, bo w  sumie to momentami wygląda jak lewoskrzydłowy). 

 

No ogólnie to grali bez ładu i składu, jakby nie wiedzieli, gdzie kto ma operować. 

Edytowane przez Ludwes
Odnośnik do komentarza

- 2-2 z Osasuną i to przy fakcie, że wśród bardziej udanych graczy w ekipie był Ter Stegen

- mecz chyba bardziej na połowie Barsy niż Osasuny

- Barsa poza golami miała jakieś w ogóle okazje w sensie że wbili piłkę w pole karne rywala? Bo Osasuna wiele razy

- kurde na tle tego Betisu to chyba każdy by dobrze wyglądał, ale poza tym...

- Messi wracaj pliz, ratuj posadę Ernesta

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
57 minut temu, ogqozo napisał:

- mecz chyba bardziej na połowie Barsy niż Osasuny

 

 

Nie no, bez przesady. 

 

58 minut temu, ogqozo napisał:

- Barsa poza golami miała jakieś w ogóle okazje w sensie że wbili piłkę w pole karne rywala? Bo Osasuna wiele razy

 

 

Ja pamiętam to świetne podanie Arthura do tego młodego Pereza, które tak koncertowo zyebal, ale tak poza tym to nic nie stworzyli, no ale co zrobić, jak za kółkiem Ernesto. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Barcelona zanurza się coraz głębiej w odmętach GAMING DISORDER i wygląda na to, że Griezmann padnie kolejną ofiarą nałogu przeżerającego od wewnątrz umysły barcelończyków.

 

https://as.com/meristation/2019/09/11/noticias/1568208621_540548.html

 

Już latem, w celu integracji na zgrupowaniu, Griezmann za namową Dembele kupił konsolę Nintendo Switch, by od tego czasu ciorać z licznymi kolegami z drużyny w Mario Kart 8. "Najlepszy" (jeśli można być "dobrym" w graniu na Nintendo) jest podobno Carles Alenia.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Podobno mamy zobaczyć dziś w końcu w akcji Edena Hazarda w białej koszulce. Jednak na razie zasiadł na ławce, a grają nadal Winicjusz i Vazquez.



Benzema jest dość niesamowity. Gdyby parę lat temu ktoś powiedział fanom Realu, że absolutnie najlepszą rzeczą w ich teamie będzie 31-letni Benzema...

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Odegaard potwierdził dobre opinie z początku sezonu. Najlepszy gracz meczu z Atletico, którego zawodnicy męczyli się bardzo, żeby go zatrzymać. Po wyciśnięciu kilku zwycięstw z cieniasami, Atletico z nieco lepszym rywalem od razu zebrało swoje. Na razie to 20-letni Norweg zaczyna sezon o niebo bardziej efektownie, niż Joao Felix, umieszczony w antyfutbolowej machinie Simeone.

 

 

Na najlepszy nabytek lata wyrasta też Joan Jordan. Co za koleś. Sevilla może dziś wskoczyć na fotel lidera, a Jordan to jej wyróżniający się gracz. Donosy o jego świetnej grze w Eibar nie były na wyrost (podobnie jak wręcz gigantyczna jak na Eibar kwota transferu). Nie wiem, jak taki maestro szybkiej inicjacji akcji mógł się tak długo kisić w niższych ligach itp. Piłka spada mu pod nogi i pyk, lecimy. Koleś z taką grą niedługo dostanie powołanie do reprezentacji Hiszpanii.

 

 

Fati zresztą też, według "AS" już trwa cała procedura "zaklepania" go przez reprezentację Hiszpanii. Ale żeby w ogóle dostał obywatelstwo, najpierw jego ojciec musi dostać obywatelstwo, itd... Koleś jest w Hiszpanii od kiedy miał 6 lat, ale jakoś akurat teraz chyba wszystko szybko pójdzie z obywatelstwem.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...