Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety Barcelonka przegrała z Granadą i jednak nie wyszła na prowadzenie w tabeli. Ba, przez tę porażkę jest też za Realem, który w końcu wygrał oba Klasyki. Teraz będzie prawdziwy wyścig do mistrzostwa, każdy klub stracił punkty w ostatnim spotkaniu i kolejna strata będzie miała spore konsekwencje. Nawet nie wiem, kto jest faworytem.

 

A po cichu Sevilla się zakradła od tyłu i przecież oni też mają szanse, są 3 punkty za Atletico mdr. Niby przez cały sezon byli blisko podium, ale jakoś mam wrażenie, że nikt nie dawał im nigdy procenta szans na wygraną, liczą się tylko trzy ekipy.

 

 

Będą nerwy, będą fajne mecze. Fajnie się ogląda np. Atletico posrane żeby zdobyć 3 punkty, i przegrywające. 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

No i stało się. W ostatnie 10 minut Atletico się uratowało i chyba jednak stanie się, Atletico naprawdę będzie mistrzem? Nie wierzyłem tak za bardzo, szczerze mówiąc, zwłaszcza w to, że Barsa się tak posypie pod koniec. Jedna wygrana na ostatnie 5 meczów to jednak będzie pamiętne już na zawsze zes'ranie się. 

 

Real już od dawna ma tyle kontuzji, że jeszcze ich rozumiem, to pewnie musiało się nie udać. Zidane miał powiedzieć ostatnio piłkarzom, że po sezonie odchodzi, na co w sumie od dawna się zanosiło. Według donosów, główni kandydaci to Max Allegri, Joachim Loew oraz Raul Gonzalez Blanco.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ależ było jednak blisko, ale Materace to dociągnęły.

 

Od czasów niesławnego Fabio Capello, nikt nie wygrał tytułu zdobywając 67 bramek. Był to dość nędzny wyścig, ale Simeone znowu wycisnął z tego sukces. Dla mnie symbolem porażki, jak zawsze, jest oczywiście Antoine Griezmann - jego niepotrzebny transfer dobił budżet Barcelony na tyle, że musieli oddać Luisa Suareza, który okazał się wielce wartościowy dla mizernej ofensywy Atletico. W ten sposób Suarez zdobył siódme mistrzostwo kraju w swojej karierze, a Griezmann nadal nie ma ani jednego. Czy powinienem się nie śmiać z Griezmanna, bo w ostatnim czasie miał wiele całkiem dobrych meczów? Nie, będę nadal, bo koleś ma jedną z najwyższych pensji na świecie, a przeplata dobre mecze z takimi bezużytecznymi, jak ostatnio, kiedy Barsa traciła szanse na tytuł z Levante i Celtą Vigo.

 

 

 

Spodziewana jedenastka sezonu: Oblak - Jesus Navas, Kounde, Savić, Alba (tak naprawdę to Galan z Hueski, ale trudno) - Marcos Llorente, Kroos, Koke - Messi, Benzema, Gerard Moreno

Odnośnik do komentarza

Cholera, szkoda mi troche Realu ale i tak bylem z nich dumny po zakonczeniu sezonu. 2-gie miejsce w lidze i cwiercfinal LM z takim skladem i problemami to dla mnie w pewnym sensie sukces i narodziny nowych gwiazd takich jak Vinni. Jak widzialem jak Atletico sie cieszy to takiej patoli nie widzialem juz dlugo xD Dzieki @ogqozo Za info co do pilkarzy i rozgrywek bo nie sledzac wielu klubow i zawodnikow ciezko mi by bylo ogarnac

Odnośnik do komentarza

Po długiej medialnej telenoweli i niepewnościach i spekulacjach, wydaje się, że sprawa w końcu zostanie ogłoszona - Zidane jednak odejdzie. Znowu. Załóżmy, że tym razem jednak naprawdę się zdecydował.

 

Szczerze, uwielbiam Zidane'a, czego się w ogóle nie spodziewałem, gdy zaczynał. Jego organizacja taktyczna meczu jest jak dla mnie bezprecedensowa. Natomiast chyba zawiódł jako manager, zarządzający składem na dłuższą metę. Prawie żaden piłkarz nie wydaje się lepszy dzięki Zidane'owi, indywidualny rozwój nie wypalił dla prawie nikogo i mimo kupowania dobrych piłkarzy, Real wydaje się mieć jakby... słabą kadrę, jak na swój budżet. Po odejściu Cristiano, jednym z najlepszych piłkarzy świata stał się natychmiast Benzema, ale to głównie tyle, Benz ciągnie ten klub za uszy. Zidane nie był w stanie wciągnąć nikogo innego na wyższy poziom indywidualnie - poza tym, że wypełniają swoje obowiązki, walczą na boisku itd. Tragedia Hazarda czy Jovicia, ale też wielu innych nowych graczy. Żaden gracz ofensywny w Realu nie jest... dobry! Pod względem budowania składu, Zidane ma moim zdaniem niepokojące CV i są pytania o to, ile ten klub może teraz realnie ugrać.

 

 

Kto przyjdzie na ławkę? Tradycyjny kandydat to Max Allegri, który jest pożądany także przez Juve, Inter i pewnie wielu innych. Koleś jest jak gorąca laska w klubie pełnym napalonych facetów. Oczywiście pojawia się pytanie o Antonio Contego. Florentino nadal jest też fanem Joachima Loewa, który opuszcza Niemcy po Euro, chociaż jakże teraz krytykowany. No i ciągle możliwym wyborem jest inna piłkarska legenda klubu, Raul.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przez lata toczyłem bekę z rozwoju tej sytuacji, a teraz to już brzmi jak coś kompletnie poza rzeczywistością. No niby Barsa musi się na początek pozbyć przynajmniej 200 milionów w kontraktach. 200 milionów mdr. No przecież to jest kompletnie nierealne, nawet jakby oddawali wszystkich piłkarzy na wolnym transferze. To się rozwijało latami i nagle paf, no kurde, jednak nie powinniśmy podpisywać tego Griezmanna na jednej z najwyższych pensji na świecie, bo klub nie ma chyba innej opcji niż ogłosić bankructwo mdr.

 

No kto by pomyślał rok temu, jak wymieniali Arthura na droższego Pjanicia, że teraz będą wszystkim wciskać Pjanica na wolnym transferze mdr.

 

Nie wiem, ile jeszcze oficjalnych granic ten klub będzie w stanie przekroczyć i nadal funkcjonować jakby nigdy nic. Już mają większą dziurę w budżecie niż budżet, już Messi oficjalnie nie jest piłkarzem Barcelony, ale nadal trudno uwierzyć, że wiele się ostatecznie zmieni. Liga hiszpańska też by finansowo wiele na tym straciła.

 

Jak można mieć taki dar jak to, że twój wychowanek wyrasta na najlepszego piłkarza na świecie, i jednego z najpopularniejszych na świecie, i jest nim regularnie przez kilkanaście lat? Bez Messiego Barsa miałaby może połowę mniej fanów na świecie i połowę mniej przychodów. Jak można tak to zje'bać?

 

 

Boże, daj chociaż raz przynajmniej żeby Argentyna wygrała Copa America i Messi coś miał z życia, bo będę się martwił o jego zdrowie psychiczne jeśli znowu przegrają w finale.

Odnośnik do komentarza

Światło dzienne ujrzały "taśmy Pereza", poniżej część, a będzie tego więcej.

 

Cytat

Casillas nie jest bramkarzem na miarę Realu Madryt, co mam ci powiedzieć. Nie jest nim i nigdy nie był. On jest naszą wielką pomyłką, ale że ma tych, którzy go uwielbiają, kochają go, rozmawiają z nim, nie wiem, co jeszcze. Tak bardzo go bronią... Cóż, to jedno z największych oszustw, a drugim jest Raúl. Dwa wielkie oszustwa Realu Madryt to po pierwsze Raúl, a po drugie Casillas

 

Odnośnik do komentarza

To jest całkowicie niesamowite, że ktoś nagrał to wszystko, jak Florentino szkaluje Casillasa i Raula i... siedział na tym 15 lat. Grupa wiekowa ludzi, którzy bardzo emocjonują się wiernością klubowi piłkarskiemu, ledwo pamięta tamte czasy. Dzisiaj szkalowanie Casillasa, po tylu sukcesach Realu w ostatnich latach, nie uderzy z tą mocą.

 

Przeszło by to stosunkowo bez echa poza samym światkiem Realu (w porównaniu gdyby to puścić 10-15 lat temu...), gdyby nie fakt, że Raul jest trenerem Castilli i ogólnie jedną z osób uważanych za najważniejsze dla przyszłości klubu, jakąkolwiek rolę miałby w końcu dostać. No jest, trochę niezręczna sprawa. Może w połączeniu z Superligą skłoni to Florentino do odejścia.

Odnośnik do komentarza

Rzuca to jakieś dodatkowe światło na kwestię podejścia Pereza do legend klubu, z którymi mu nie po drodze. Sposób, w jaki odszedł C. Ronaldo... Takie nagrania na jego temat byłyby hitem. A wiadomo, jak słodził mu publicznie, kiedy ten był jeszcze ich zawodnikiem. Jeden z najlepszych zawodników w historii piłki, mieli go u siebie, zdobył tam wszystko, bił wszelkie rekordy... No nie wiem, co takiego on musiałby tam wyprawiać, żeby nie traktować tego jak egoizm Pereza.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.