Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy to lepiej, czy gorzej, że Hazard w reprezentacji wygląda w sumie znowu aksamitnie. Z Czechami miał może kiks czy dwa (jak na jego standardy, to nie było Ekstraklasa Boners), ale ogólnie unosił się po boisku z pełnym arsenałem tricków, przepuszczeń i podań przez gąszcz nóg, które były głównym atutem Belgów. Piłka przy nodze jakby grać w fifę, swobodne kręcenie z nią przy nodze, mało strat. W meczu Belgii nie widać, żeby była jakaś różnica poziomu skilla między Hazardem a Lukaku, chyba że na korzyść pierwszego.

 

Tylko czy to właśnie nie gorszy znak dla Realu, że mimo to w klubie nadal wygląda... meh. Na ten moment, gdy Vinicius "w końcu" jest dobry (Boże, ile było w internecie sra'nia o jego transfer, że szalony, oburzający, świat się kończy itd., a koleś ma dopiero 21 lat), Hazard nie ma w sumie po co grać. A może to dobrze, bo jednak jest potencjał że jeszcze się ogra i wróci.

 

 

To dobrze że chociaż ten Vinicius coś gra, bo Real dawno nie miał dobrego młodego piłkarza. Serio, nie mają jednego piłkarza naprawdę klasy światowej, który miałby mniej niż 29 lat. Benzema chyba będzie musiał już czwarty sezon z rzędu ciągnąć najbogatszy klub świata jak wół (co zupełnie może wystarczyć do mistrzostwa, Benzema jest absolutnym topem na świecie), dobrze że Modrić jest jak wino, ale ogólnie ten zespół ma bardzo wątpliwe widoki na dalszą przyszłość. Największa nadzieja dla nich to to, że 10-20 lat temu wydawali tak mnóstwo kasy na tak wielkie supergwiazdy, że teraz taki na przykład Mbappe chce tam grać, z jakiegoś powodu.

 

 

A Atletico? Atletico punktuje jak to Atletico. 4 mecze w tym sezonie:

- wymęczone 2-1 z Celtą, bójka w doliczonym czasie po nadepnięciu na Suareza

- 1-0 z Elche u siebie, mało futbolu z obu stron, 40% posiadania piłki

- remis z Villarrealem po samobóju w 95. minucie tak niesamowitym, że to musiało być wyreżyserowane

- wygrana z Espanyolem po golu w 98. minucie

 

No, Atletico, oni mogą tak zawsze. Dobrze, że są, jako stałe źródło komedii. Vamos, krzyczy Diego Simeone.

Odnośnik do komentarza

Atleti, standardowo, męczy bułę. Jakim cudem oni w ogóle strzelają gole, to jest dla mnie wielka zagadka. 

 

Griezmann gra kolejny bezbarwny mecz tak swoją drogą. Spodziewałem się, że ten powrót do Atletico da mu kopa, ale Francuz wygląda dokładnie tak samo słabo, jak wyglądał w Barcelonie. 

 

No, na ten moment mecz Barcy z Atletico, który już za niecałe dwa tygodnie, zapowiada się na potężne partidazo, hehe

 

O, jeszcze do tego wszystkiego stracili przed chwilą gola :banderas:

Edytowane przez Ludwes
Odnośnik do komentarza

No Griezmann nieco jak Hazard, w reprezentacji nadal wygląda dobrze. W sumie to najbardziej regularny gracz w kadrze Les Bleus, nie ma wątpliwości. Może nie wygląda magicznie jak Hazard, ale też Griezmann nigdy nie miał być magiczny, miał walczyć o piłkę, odzyskiwać ją, nie tracić i strzelać z trudnych sytuacji, i w eliminacjach nadal robi to wszystko bez wątpienia. 

 

 

Może się speszył chłopak, że wraca do tego Atletico za dużo mniejszą pensję, niż miał w Barsie, robi im łaskę, powraca syn marnotrawny, a ci na niego gwiżdzą. No w Barsie gwizdali, a tutaj też. Łatwo mu nie będzie, bo Simeone nie może mu dawać ciągle tylu minut w takiej formie, kiedyś limit fuksa tej ekipy się skończy i nie będą ciągle wygrywać w doliczonym czasie.

 

 

Benzema jest nie tylko najlepszym piłkarzem w tej lidze, ale dalece najlepszym. Co mnie trochę rozwala, bo nadala ani nie dostaje w Realu fortuny (w najbogatszym klubie świata! Który ciągnie na plecach vzwarty sezon!), ani nie jest wśród największych globalnych gwiazd. Ten jego okres po odejściu Cristiano to już dla mnie wręcz legendarna era. Jest kilku zawodników, którzy wyglądają wyśmienicie - Memphis Depay, Frenkie de Jong, może nawet Nabil Fekir - ale Benzema to jeden piłkarz, który zrobi wszystko, włącznie ze strzelaniem goli.

Odnośnik do komentarza

Sevilla v Valencia, ale paździerz. Uwielbiam Valencie i jest takim moim drugim klubem po Liverpoolu, ale spodziewałem się trochę więcej po tym meczu. Kilku kluczowych zawodników jak Soler i Gaya dla przykladu wypadli po meczu z Realem i wszyscy wrócą do gry po reprezentacjach, więc nie są to ciężkie urazy, ale liczyłem, że bardziej postawią na obronę, a tu po 30min 3-0 i po chwili udało się strzelić na 3-1 i tak się skończyło. 

Sevilla grała cienko, że się patrzeć nie dało. Kopanina, faule co chwile, tempo wolne, ciężko się ten mecz oglądało. Nie wiem co tam w Valencii robi ten Lato, gość nie wiem czy do polskiej ligi by się nadał. 

Odnośnik do komentarza

Benzema wkroczył do grona 10 graczy, którzy strzelili 200 goli w La Liga. Serio no, francuski Lewandowski, koleś tylko staje się lepszy niż się wydawało możliwe w wieku 33 lat. Jeśli zagra jeszcze dwa sezony w obecnym tempie, to skończy na trzecim miejscu wśród strzelców wszech czasów... przed Telmo Zarrą, Hugonem Sanchezem, Raulem i di Stefano. I to mimo że przez dobrych parę lat w Realu strzelanie goli nie było jego mocną stroną.

 

 

Majorka jest cienka, ale i tak dzisiejszy mecz bardzo optymistyczny dla Realu. Nadzieja, że nie będą się opierać na kilku graczach cały czas. Pomoc Valverde-Camavinga-Asensio dała nawet radę. Vinicius nadal w świetnej formie. Bardzo fajnie wygląda zwłaszcza w kooperacji z Miguelem Gutierrezem na lewej flance. Gutierrez szybko z gracza awaryjnego, czwartej opcji (nadal oficjalnie zawodnik rezerw!) stał się... najlepiej wyglądającym lewym obrońcą w klubie? Przynajmniej w sensie ofensywnym, no koleś wygląda jak dziedzic Marcelo. I granie z nim na pewno sprawia, że za każdym razem Vinicius jakoś bardziej wymiata.

 

Tylko Benzemę zastąpić ciężka sprawa mdr. Dzisiaj w końcu zszedł z boiska, 10 minut przed końcem, przy wyniku 5-1, no jakoś Jović tego nie zepsuł.

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem, dla mnie Frenkie to wygląda jak jeden z dwóch dobrych piłkarzy w tej Barcelonie. Może i trzech, w sumie Araujo może też.

 

Reszta to... średniacy? Wszyscy mogliby grać w jakimś klubie z niższej półki i nie byłoby to dziwne. Wiadomo, że ter Stegena stać na wiele, ale akurat w ostatnich meczach chyba jakoś specjalnie nie ratował. 

 

Z Granadą przynajmniej mieli okazje. No ale czego się spodziewać przy braku tylu piłkarzy.

Odnośnik do komentarza

Ja bardzo cenię Frenkiego, zresztą jest to jeden z moich ulubionych piłkarzy, ale mimo że to jeden z lepszych zawodników Barcy w tym sezonie, to nie ma co ukrywać - stać go na dużo więcej. Był taki jeden mecz, chyba z Getafe, gdzie wyglądał jak piłkarz z innej półki, ale w tych ostatnich mocno przygasł. Dzisiaj też występ raczej z gatunku tych średnich, a na domiar złego złapał jeszcze tę czerwoną kartkę. Nie wiem, jak będzie wyglądała linia pomocy w następnym meczu, ale już się boję.

 

Ja nie mogę, Depay :(

Edytowane przez Ludwes
Odnośnik do komentarza
On 8/9/2021 at 5:05 PM, Jordanensis said:

W mojej opinii gdyby okienko transferowe zostało teraz zamknięte to Atletico wygra znowu mistrzostwo. 

Może mnie lekko poniesie, ale wierze, że tak to może wyglądać na koniec sezonu.

1. Atletico

2. Real

3. Sevilla

4. Ktoś, ale nie Barcelona. 

 

Podtrzymuję to co pisałem przed sezonem. Barcy nie będzie w Top4 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...