Skocz do zawartości

Przeglądarki internetowe


Scorp1on

Rekomendowane odpowiedzi

Mam winxp sp3 na starym notebooku i mam problem z przegladarkami. Zmuszony bylem do reinstalacji firefoxa i od tego czasu mam jakas jego inna wersje od tej sprzed naprawy, ktora zamula. Po zmianie roznych (pipi) o ktorych pisza w necie przegladarka chodzi dosyc szybko ale jest problem z wolno wczytujacymi siq miniaturami na allegro i innych stronach. Zainstalowalem opere ale na XP w ogole obrazkow nie wyslwietla na niektorych stronach, podobnie z chromem ktory smiga zaje.biscie szybko ale nie wczytuje obrazkow. Na necie pisza, ze te przegladarki nie obsluguja juz xp. Probowalem tez Comodocos tam, ale nie chcial sie zainstalowac, Lunascape zamula tak samo jak firefox. Czy pozostaje mi jedynie przesiadka na inny system, np. na winde 7? Czy moze zrobic format c z xpsp3, wgrac firefoxa i go odchudzic?

 

Powolne wczytywanie miniaturek to wina tego, że do wyświetlania pewnie został użyty Javascript uruchamiany podczas scrollowania strony. JS jest bardzo wymagający jeśli chodzi o zasoby i stare komputery są po prostu zbyt wolne. Nie wczytujące się obrazki to prawdopodobnie wina uruchomionego adblocka (który btw. też może mieć wpływ na powolne działanie).

Odnośnik do komentarza

Stara opera - do wersji 12, również mi nie wyświetlała obrazków, aż w końcu przeszedłem na nowszą, bazującą na innym silniku.

Ale po latach odkryłem przeglądarkę dawnych twórców Opery, gdzie i powróciły notatki, czego mi brakowało w nowszych wersjach.

Obczaj plugawy https://vivaldi.com/?lang=pl_PL - bardzo dobra kompatybilność i szybkość działania + notatki, jeśli używałeś :)

Odnośnik do komentarza

Niewczytujace sie obrazki to podobno wina tego, ze chrom i opera juz nie sa robione tez pod xp, tak pisza w necie i to moze jest prawda bo nawet z wylaczonym ad blockiem obrazki na allegro sie nie pojawiaja. Szkoda bo chrome zasuwa bardzo szybko. Java tez mi krzyczy o zmiane systemu przy aktualizacji, ale nie wiem czy Celeron 1.5, 3GB ramu i zintegrowana grafika sis da sobie radę z windows 7. Notebook asus k50c. Swoja droga nie kupie juz budzetowego asusa bo bateria w nim zdechla po 2latach lol mimo ze nie byla katowana, tak sam naped tez padl cos kolo tego i tez byl malo uzywany. Sprzet ma teraz 7lat i formata nie mial od poczatku, wiec moze juz czas.

Thx Grzybiarz, bede na kompie to sprawdze to.

Odnośnik do komentarza

Niewczytujace sie obrazki to podobno wina tego, ze chrom i opera juz nie sa robione tez pod xp, tak pisza w necie i to moze jest prawda bo nawet z wylaczonym ad blockiem obrazki na allegro sie nie pojawiaja. Szkoda bo chrome zasuwa bardzo szybko. Java tez mi krzyczy o zmiane systemu przy aktualizacji, ale nie wiem czy Celeron 1.5, 3GB ramu i zintegrowana grafika sis da sobie radę z windows 7. Notebook asus k50c. Swoja droga nie kupie juz budzetowego asusa bo bateria w nim zdechla po 2latach lol mimo ze nie byla katowana, tak sam naped tez padl cos kolo tego i tez byl malo uzywany. Sprzet ma teraz 7lat i formata nie mial od poczatku, wiec moze juz czas.

Thx Grzybiarz, bede na kompie to sprawdze to.

[bizon mode on] Sorry, ale ten komputer to nadaje się obecnie do muzeum raczej, dobrze że nie próbowałeś na żelazku odpalać allegro, pewnie po prostu timeoutami sypie przy próbie pobrania obrazków. xp to już 16 letni system operacyjny btw.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie miał ktoś problem z google chrome ? Od jakiegoś czasu nie mogę wrzucać ani ściągać przez niego pliki bo od kliknięcia do pojawienia się informacji o pobieraniu mija 10-20 minut. Próbowałem instalować raz jeszcze ale nic nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Spróbowałem Opery i podoba mi się. Jedyna wada to te dziadowskie RSSy. Otwiera się jakies nowe okno o nazwie "Personal news" i niby tam to można sobie oglądać. Nie dość, że RSSów jest mało, to to nie można chyba niczym w Firefoksie zrobić z nich paska na górze, tylko trzeba za każdym razem otwierac te Personal News. 

Da radę coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Boże przesiadka z Chrome na Vivaldi to najlepsza rzecz jaką dzisiaj zrobiłem. Gorąco polecam wszystkim, nawet nie wiedziałem ,że taka przeglądarka istnieje. Okazuje się ,że rozwijają ją byli pracownicy którzy współtworzyli Operę ale nie podobał im się kierunek w którym jest rozwijana przeglądarka. 

 

Piękna, minimalistyczna do tego działa jak szatan i żre mało ramu. Czego chcieć więcej:obama:

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie Opera to już od dawna "lepszy Chrome", poza tym przeglądarka wyraźnie lżejsza i bardziej funkcjonalna. Nie mam ochoty zmieniać na nic innego. Od ostatniej wersji jest nawet w pełni kompatybilna z wtyczkami "oryginału". 

Z Vivaldim miałem krótki epizod i jakoś mnie do siebie nie przekonał, no ale było to kawał czasu temu

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, grzybiarz napisał:

Vivaldi to taka lepsza Opera, tyle że na silniku Chroma.

Opera też, gdzieś tak od 5 lat, działa na silniku Chrome'a :lapka: Wielu ortodoksów nie mogło się z tym pogodzić, płacząc za ich poprzednim autorskim silnikiem, zwanym Presto, no ale nie mieli wyjścia jak tylko się przestawić, albo walczyć o swoje przekonania - tak w sumie powstał Vivaldi. :)

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem sobie Vivaldi w pracy i na słaby komputer to jest przeglądarka idealna - Firefox potrafił zamulić konkretnie, tutaj jak na razie takich problemów nie ma. Tylko jedna rzecz spędza mi sen z powiek - filmy w 60fps wyświetlają się płynnie w małym oknie, ale już przy fullscrenie jest 1/2 docelowego klatkażu. O co kaman? Szukam rozwiązania w sieci, ale to chyba "se ne da panocku".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...