Skocz do zawartości

Alan Wake


Texz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Niekoniecznie, jedynie w ramach ciekawostki - fabularnie wcale się nie łączy z grą. Oglądając serial zobaczysz jedynie, jaki klimat będzie towarzyszył grze, no i że

 

SPOILER ALERT!!!!111JEDEN

 

Alan przyjeżdża do Bright Falls.

Odnośnik do komentarza

Zaliczyłem dzisiaj 1 odcinek, 109 minut na liczniku i musze powiedziec, ze na razie gra jest kapitalna. Klimat wylewa sie z telewizora, bardzo dobra narracja i przyjemny gameplay. Grafika świetna i kapitalne oswietlenie. Remedy to jest remedy i basta.

 

A fabularnie na razie mindfuck. Nie mam pojecia o co chodzi ale mam nadzieje, ze nie zawiode sie koncowka.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Coz, wczoraj wieczorem skonczylem podstawke + 2 DLC. Gralem naprawde dlugo bo 18 godzin, ale satysfakcja jest.

 

Po pierwsze w grze fantastycznie wykonane sa lokacje. Naprawde czolowka generacji jezeli chodzi o oddanie jakiegos charakterystycznego klimatu z naszego świata. Tutaj "Twin Peaks", "Pluje na Twoj grob" itd. zywcem przeniesione do gry. Jest male amerykanskie miasteczko gdzie wszyscy sie znaja, jest jezioro w srodku lasu, charakterystyczna architektura domow, stacja benzynowa itd. Oddane to jest rewelacyjnie.

 

Idac dalej mamy swietny klimat. Alan Wake to nie jest horror, ale mozna go nazwac - tak jak byl reklamowany - trillerem. Gra trzyma w niepewnosci co zaraz moze sie wydarzyc, o co tak naprawde chodzi. Podobala mi sie rowniez konstrukcja linii fabularnej i to jak zostalo to podzielone na odcinki. Np majac 5 dni przerwy od Alana jak wrocilem to idealnie pasowalo "Previously on Alan Wake".

 

Jako ze nic nie jest idealne, nie jest idealny tez AW. Po pierwsze monotonia. Wkrada sie glownie wtedy gdy idziemy przez las. Naprawde tworcy troche przesadzili bo jako, ze gralem na normalu bez zadnego pospiechu, to mialem momenty, ze chcialem by dany odcinek sie juz skonczyl, bo zmeczony bylem lazeniem po lesie. Jak mowilem, lokacje kapitalne, las rowniez, tylko jak czegos jest za duzo to potem przestaje to tak dobrze smakowac. Gra jest troche za dluga, bo choc w kazdym z odcinkow bawilem sie swietnie to mialem wrazenie ze sa za dlugie i jakby bylo to bardziej skondensowane i trwalo nie 18 a 12 godzin to byloby lepiej. I najslabiej wypadaja dodatki, ktore sa najbardziej poschizowane i wala ogromnym backtrackingiem.

 

Koniec koncow, gra podobala mi sie bardzo i ode mnie dostaje 8+. Solidna pozycja, ktora moge polecic kazdemu. Jako ze gralem na kompie, to musze troche od tego odpoczac, ale czekam bardzo na American Nightmare, ktore bankowo pojawi sie na Steamie pewnie w wakacje. AN tez jest podzielony na odcinki jak podstawka?

Odnośnik do komentarza

AN nie jest podzielony na odcinki, bo tak naprawdę to można singla ukończyć w 3-4 godziny i traktować jako jeden"odcinek"(ja grałem ponad 5h, wiec Voytec pewnie tyle też ci to zejdzie jak AW+DLC "męczyłeś" 18 godziny :) )

 

Nie ma żadnej wersji typu "GotY", że wszystkimi DLC, ale dodatki są na XL i to po polsku w cenie 560 msp za sztukę, więc myślę, że to dobry deal :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

AN nie jest podzielony na odcinki, bo tak naprawdę to można singla ukończyć w 3-4 godziny i traktować jako jeden"odcinek"(ja grałem ponad 5h, wiec Voytec pewnie tyle też ci to zejdzie jak AW+DLC "męczyłeś" 18 godziny :) )

 

Nie ma żadnej wersji typu "GotY", że wszystkimi DLC, ale dodatki są na XL i to po polsku w cenie 560 msp za sztukę, więc myślę, że to dobry deal :)

 

Należy też ostrzec Wojtka, że w Amercan's Nightmare jest jeszcze większy backtracking. Skoro już wspomniał, że ten go irytował w dodatkach.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

PS. Balon, podłącz kablem i ściągnij. Nawet jak masz router radiowy w domu, to musi mieć z jedno wyjście na kabel. No chyba, że nie stoi u Ciebie, a u jakiegoś sąsiada. Zawsze możesz zabrać konsolę do jakiegoś kumpla :)

Odnośnik do komentarza

No mam wejście na kabel spoko loko ale mam mega daleko go od konsoli (dziwne rozlplanowanie salonu), nie będę kombinował (kupował dłuższy kabel), no nic szkoda, bo dla mnie AW to najlepszy ex na X360 nawet przed Gearsami i Forzą. Do kumpla nie zabiorę bo paktycznie żaden nie gra, a jak ktoś już ma konsole to PS3 bo tam BD jest :sorcerer:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...