Skocz do zawartości

Alan Wake


Texz

Rekomendowane odpowiedzi

Imo GoW3 wcale nie jest taki super jak się zapowiadał od strony technicznej, co chwilę ładowania i te naprawdę fatalne rozpikselowane tła, AW w tych aspektach niszczy, przecież tam podążasz czasami przez gigantycznie długi i wielki obszar bez żądnego ładowania nom i te piękne widoki w oddali(np na początku 6 odcinka :woot:).Mnie jakoś ta rozdzielczość "nie gryzie", 4xAA moim zdaniem zakrywa te niedociągnięcie...ale to jest zdanie fanboy'a AW :)

 

Osobiście życzę sobie AW2 na nextboxie, przy odpowiednich parametrach technicznych następnego klocka możemy dostać masakratora wizualnego, ale to normalne u Remedy, przecież jak Max wychodził to też robił szał pod tym względem :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja powiem tak: dorwałem właśnie Xpudło i moją wymarzona grę Alan Wake, która od zawsze chciałem sprawdzić i której to zazdrościłem posiadaczom konsoli MS. Pewnie wszyscy zainteresowani juz dawno pokończyli, ale co tam - wypowiem się.

 

Gra jest fenomenalna i niesie z sobą pewien powiew świeżości. Sposób eksterminacji wrogów, całkiem ciekawa fabuła (mam piąty epizod), postacie, gameplay i klimat - kosza absolutnie. Może nie jest to typowy survival-horror, ale z pewnością IMO wpasowywuje się swietnie w tę lukę na rynku. Wrażenia A/V również są pierwszoligowe. Nie zawiodłem się :)

Odnośnik do komentarza

a ja powiem tak, czekam aż skończy się cała ta polityka i ktoś niesolidarny z Remedy udostępni alphe/techdemo tego Alana co prezentował intel, nawet jeżeli to jedna lokacja, chciałbym pobawić się tym "sandboxem"....

 

Czy Anal czy Splinter Cell Conviction, wszystkie te gry zostały okrojone ze względu na słaby sprzęt konsolowy.

Gdyby obie miały wyjść na PC, tylko na PC to byłyby fenomenem... a tak obecna generacja ogranicza rozwój rynku

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

zwróciły się tylko koszty konwersji z Xa na PC a to groszowe sprawy, co jednak oznacza że się opłacał taki zabieg dla Remedy :]

 

Największe gry AAA zarabiają w pierwszym dniu kilkadziesiąt mln. dolarów, skoro niskie koszta konwersji AW jednie zwracają się w ciągu 2 dni to wynik wcale nie daje do świętowania, co innego gdyby AW zarobił ileś tam mln. $ w ciągu 2 dni.

Dwójeczka tak czy siak powstać powstanie, tylko ciekawe w jakim kierunku pójdzie Remedy bo robienie kolejnej strzelanki jak z residentami, uncharted, mass effectem, itd. to będzie znowu fail.

 

Alan Wake 2 Pre-order: Multiplayer Deathmatch bonus character - Barry :whistling:

Odnośnik do komentarza

Witam

Mam mały problem mianowicie w odcinku drugim po tym jak zgubiłem broń i dołączył do mnie jeden typek który mówi mi żebym odstraszał opętanych racami ze skrzynki a on otworzy bramę ale ja te race juz zużyłem wcześniej jak do nich strzelał nie wiedziałem że bedą niezbędne później.

Jest na to jakiś sposób? latarka to za mało.

Odnośnik do komentarza

Jako, że nie ma tematu o wersji PC naskrobię tu. Jest niedziela, nie chce mi się rozpisywać - choć sama gra jest tego warta - brakowało mi takiej rozrywki, dosyć innowacyjnej. Świetne połączenie kilku elementów gameplayu, częste strzelanie serio mnie nie nudziło, miód rozlewał się po ekranie(Ci kolesie to jednak specjaliści od zaj.ebistych systemów walki bronią). Klimat mną wstrząsnął, jakbym wrócił do Twin Peaks oraz Sillent Hill. Wiele smaczków, cudowna oprawa, która często zostawiała mnie z otwartą japą(szczególnie przez oświetlenie). Jedyny szkopuł to ostatni rozdział i finałowa "walka" - skopane na maxa.Dlatego nie daje pełnej 9. Czekają na mnie jeszcze dwa DLC.

 

Tak czułem przy premierze na Xboxa, że to świetna produkcja i słusznie bardzo zazdrościłem posiadaczom klocka. Mam nadzieje, że American Nightmare też wyjdzie na pieca(co jest raczej pewne patrząc na wyniki sprzedaży).

Odnośnik do komentarza

częste strzelanie serio mnie nie nudziło, miód rozlewał się po ekranie(Ci kolesie to jednak specjaliści od zaj.ebistych systemów walki bronią).

American Nightmare fajnie wykorzystuje ten system walki. Z początku nie byłem przekonany do hordy w Alanie, bądź co bądź w oryginale chodziło bardziej o dojście gdzieś niż walkę, a jednak ten tryb jest niesamowicie emocjonujący. Przez 10 minut nie ma żadnej chwili wytchnienia, a trafień unika się prawie zawsze o włos.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Oj kolega mocno popuścił wodze wyobraźni , klimat w tej grze jest bardzo mocno naciągany

 

Nie zgodzę się, że klimat jest naciągany. Powiem tak - na jego odbiór wpływa na pewno fakt, czy ktoś wychował się na serialu Miasteczko Tween Peaks, filmach Lyncha i czy lubi prozę Kinaga, Mastertona itp. W moim przypadku tak jest, co niesamowicie wpływa na doznania płynące z gry. Ale też Alan ma swoje słabości np. dosyć biedny gameplay (trochę nowego wnoszą dodatki, ale bez szału nadal) i no jeśli ktoś spodziewał się horroru na miarę Dead Space to też może być rozczarowany.

Odnośnik do komentarza

Przeszedlem pierwszy odcinek i jak na razie nie balem sie jakos niesamowicie, co jest dla mnie plusem, bo zwyczajnie nie lubie sie bac. :) Czulem jedynie niepokoj zwiazany z mrokiem i ciemnoscia. Gra nawet mnie rozbawila, kiedy to Stucky zaczal swoj belkot o, w zasadzie, niczym.

 

Na razie jestem pozytywnie nastawiony.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...