Skocz do zawartości

360tka Siadła i Wstać Nie Chce...


Rekomendowane odpowiedzi

jak masz stara wersje 90 mozesz sprobowac ja przegrzac ;) (owin w reczniki czy wystaw na upal i graj ;) )

taa słyszałem już od ludzi na livie zeby takie coś uskutecznić, boje sie tylko że sie spali już na amen, a wtedy zdenerwowałbym sie troszkę...robil już tak ktoś wogole cxzy to tylko teoria??

ja sprawdzałem w praktyce - niestety nie zadziałało :/ miałem problem z napędem i przed oddaniem do serwisu chciałem wywołać RoDa. Oczywiście wpadłem na ten pomysł - owinął konsolę ręcznikami, szczelnie żeby się ładnie upiekła. Niestety, ile razy nie próbowałem to jedynym efektem były dwie diody - oznaka przegrzania konsoli. Co więcej znikały one wraz z ochłodzeniem się konsoli, a ta działała dalej tak samo.

Edytowane przez ShtaS
Odnośnik do komentarza
jak masz stara wersje 90 mozesz sprobowac ja przegrzac ;) (owin w reczniki czy wystaw na upal i graj ;) )

taa słyszałem już od ludzi na livie zeby takie coś uskutecznić, boje sie tylko że sie spali już na amen, a wtedy zdenerwowałbym sie troszkę...robil już tak ktoś wogole cxzy to tylko teoria??

ja sprawdzałem w praktyce - niestety nie zadziałało :/ miałem problem z napędem i przed oddaniem do serwisu chciałem wywołać RoDa. Oczywiście wpadłem na ten pomysł - owinął konsolę ręcznikami, szczelnie żeby się ładnie upiekła. Niestety, ile razy nie próbowałem to jedynym efektem były dwie diody - oznaka przegrzania konsoli. Co więcej znikały one wraz z ochłodzeniem się konsoli, a ta działała dalej tak samo.

Taa u mnie tez nie zadziałało, konsola zaczęła smierdzieć jak farelka i zawieszała się przy logo xboxa, po ochłonięciu działa i dalej zawiesza sie przy paru grach a przy dwóch nie...Ja tu katowałem gta na 100% a tu taki zonk...Jak potrzeba RODa to nie przychodzi;)to się właśnie nazywa złośliwość rzeczy martwych...No nic chyba czeka mnie inwestycja w nowego Arcade bo tej konsoli nie mam zamiaru naprawiać po raz kolejny (w ciągu ostatniego pół roku padła mi już trzeci raz), dysk i pady będe miał ze starego xa, a starą konsolkę z kartą pamięci dam dziewczynie to bedzie pocinała sobie w hexica;)

P.S.Nie wiecie może jak wygląda sprawa awaryjności nowych konsol(arcade i premium już z hdmi)??Słyszałem że podobno mie psuja się wogole i pracują dużo ciszej niż stare modele, a mam zamiar kupić nową właśnie z tego względu, żeby nie marwić się i nie odliczać czasu kiedy znowu padnie...

Odnośnik do komentarza

owijanie w recznik to mialo na celu chwilowe zlaczenie sie uszkodzonych lutow przez mikrougiecia-wygiecia plyty pod wplywem wyzszych temperatur, ale to muialo juz miec 3 rod

po za tym konsola jak jest sprawna to nie ma mozliwosci jej przegrzania w recznikach bo system przegrzania dziala i odlacza uklady wywalajac 2 diody

 

jak tu ktos mial ze sie zawieszala to tak mozna ja po zawieszeniu dalej katowac w recznikach, ale jak to nie jest powodowane uszkodzeniem lutow to na nic sie to zda, a widac nie jest, najprawdopodobniej wada jest w samym ukladzie (CPU, GPU lub RAM) i takie zawieszki beda i konsola nie wyrzuci 3ROD

ale oczywiscie jak sie bedzie ja uzywalo mimo tego moze kiedys ulegnie dodatkowej awarii uszkodzenia lutow i wywali 3 rod...

 

ps.

o nowych konsolach bylo juz pisane, szukaj watku o arcade badz falcon...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Kupiłem sobie GTA IV nówkę. Katowałem grę przez dwa dni. Włączam dnia trzeciego i napęd już nie czyta płyty. Wyskakuje tylko info standardowe, by płytę przetrzeć szmatkę lub wyłączyć konsolę. Zaznaczam płyta nówka i bez rysy. Dokładnie napęd zatrzymuje się w tym samym momencie wczytywania (na drugim obrazku z laską z lizakiem). Inne gry śmigają.

 

PS. Jak wyczyścić pamięć w klocku. Jest jakaś kombinacje przycisków, ale zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
OKi, dzięki, ale nie pomogło. Wpadnę z płytką do jiloo, jak u niego pójdzie, to znaczy, że napęd mi zaczyna szwankować.

No mi pewnego dnia, podzas grania w gta4, xbox wrzucił komunikat, że nie mozna odczytać płyty iżeby ją tam scierteczką wyczyscić, no i ja odrazu wyjałem płytę z napędu, patrze na nią a tam taka długa rysa po całym okręgu.Grubość rysy nie przekraczała milimetra ale długość to był cały równiutki okrąg.Zregenerowałem ją i ok.Ostatnio, jak próbowałem ''sabotażu'' na mojej konsolce poprzez przykrycie jej ręcznikami, wyskoczył mi ten sam komunikat, więc wyjąłem płytę patrze a tam rysa też po całym okregu tyle że tym razem jej grubość to spokojnie ponad milimetr...załamka...Z zadnym innym tytułem niemiałem takiegto problemu, tylko z gta4.

Odnośnik do komentarza

Czy ta konsola jest tak spier.dolona czy tylko ja mam takie wrażenie po ledwo 2 tygodniach od zakupu?

Nie wiem już sam czy to wina konsoli,czy jakaś wada fabryczna płyty,ale o ile pierwsze 3 dyski LOST ODYSSEY przeszedłem bez problemów,tak 4 dysk wyraźnie się tnie,a konsola ma problemy z jego czytaniem - tylko na walkach(czyli na większości czasu gry,aha rys nie ma żadnych).Dodam tylko że DOA4 chodzi bez problemów(choć może nie gram w ta grę 3 h z rzędu jak w LO)

Jak się wkur.wię sprzedam gówn.o w i kupię ps3.

Any ideas?

Odnośnik do komentarza

W NG2 też jest taki moment. Ale tnie czyli szarpie obrazem, czy poprostu framerate jest niski? Bo jeżeli framerate to po prostu tak napisana jest gra. Gdyby napęd nie mógł przeczytać fragmentu to by wywalił błędem i prosił o przeczyszczenie szmatką. Gdzie w NG2 jest cały czas 60fps to w tamtym momencie płynność jest utrzymana, ale jest tak jakby slow motion. Gra zwolniła mając tyle samo klatek, takie ma się przynajmniej wrażenie. (Ok, nie umiem tego opisać :E)

Obstawiam na źle napisany fragment gry. Ale w AC też tak miałem, to był taki chamski spadek, że po prostu nie dało się grać, mimo że nic się nie działało, pomagało odczekanie paru minut w spokojnym miejscu. Może wystarczy przeczyścić cache? By uprzedzić twoje pytanie, wchodzisz w zakładkę pamięć, najeżdżasz na HDD i potem szybko kombinacja Y XX LB RB XX.

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Teraz moja kolej.

Konsolka załapała 2 konkretne zwiechy. Podczas grania wszystko ładnie chodziło i nagle freeze. Zero reakcji na pada, wciskanie power w konsoli też nic nie dawało. Dopiero po wysunięciu tacki z płytą (normalnie, nie na siłę) można było wyłączyć z guzika na konsoli. Przeżyłem to na 2 rożnych grach więc to nie wina płyty, odstęp miedzy jedną zwiechą a drugą też był spory. Przed samym zdarzeniem nic się nie działo, napęd nie wariował, framerate nie spadał. Po prostu podczas normalnego, płynnego grania nagle yebs.

Dla szczegółów to Elite, nie przerabiana, kupiona w marcu, w nowej technologii.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza

Colin - mnie tak się działo w TDU i NG2. Pomogło czyszczenie cache'u, bo NG2 w ogóle zwiechę łapał, a TDU spadał framerate, a po paru sekundach zwiecha, tylko twardy reset pomógł. Do czasu, aż wyczyściłem cache. Jakie gry jeśli można wiedzieć?

 

@Dabman

M$ się zbroi :ninja:

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza
Colin - mnie tak się działo w TDU i NG2. Pomogło czyszczenie cache'u, bo NG2 w ogóle zwiechę łapał, a TDU spadał framerate, a po paru sekundach zwiecha, tylko twardy reset pomógł. Do czasu, aż wyczyściłem cache. Jakie gry jeśli można wiedzieć?

 

Tylko właśnie u mnie nic takiego się nie działo :) Po prostu gram sobie i boom. Pierwsza zwiecha był jakiś miesiąc temu we Forzie, w menu. Drugi parę dni temu w Crackdownie, chciałem wyjść z węzła i nawet kroku nie zrobiłem.

Odnośnik do komentarza

mam jakis problem z konsola od piatku. gram na monitorze na kablu vga juz ponad 2 lata i obraz zaczol mi sie piep,rzyc tzn. w dashu i w menu gry jest wszystko ok, ale jak juz gram to odrazu pojawiaja sie jakies "jaja" tak jakby kineskop w starym telewizorze sie psul... kolory sa glownie jaskrawo niebieskie i zolte... w kazdej grze to jest nawet w demach na dysku :( podlaczylem 360 pod zwykly tv componentem to samo... patrzylem na 2 monitorach wiec to nie wina ani monitora ani tv ani kabla... problem jest w konsoli, mial ktos podobny problem? jak ms do tego podchodzi? bo nawet nie wiem jak im to jutro wytlumcze jak zadzwonie :( Juchy twoja opinia dla mnie sie liczy ;)

Odnośnik do komentarza
@Dabman

M$ się zbroi :ninja:

 

jaja by były gdyby Microsoft wyłapywał przerobione konsole i je "infekował" RODem :D

 

ps. Konsola zepsuła mi się w niedzielę, a ja już od kilku dni czuje się jak bez nóg. Zacząłem nawet książki czytać :D

 

 

Kiler masz pojecie o czym piszesz? podejzewam ze to zbieg okolicznosci, konsola zrobila update i po uruchomieniu samoczynym, jak to sie dzieje po aktualizacji, zaczela wyswietlacz 3 czerwone lampki, bez zadnego kodu bledu na ekranie.

 

Skoro nie mozesz udzielic pomocy, poprostu nie smiec w temacie.

 

Jakies podpowiedzi, co jest nie chalo? wygrzewanie w recznikach nic nie dalo.

Odnośnik do komentarza

nie sikaj, tylko żartowałem

 

i mam radę: nie baw się w ręczniki bo to na dłuższą metę nic nie daje (pograsz od kilku do kilkunastu godzin)

 

oddaj konsolę na gwarancję, a jeśli skończyły ci się 3 lata gwarancji albo masz przerobioną konsolę to masz pecha. gdzieś widziałem naprawy po 200-300 zł

 

 

ps. jeśli to naprawdę ROD, sprawdź czy zasilacz świeci się na zielono (jeśli tak to pewnie ROD)

Odnośnik do komentarza

Na początek po zapaleniu tzw. Ring of Death czyli kontrolek 1,3,4 wyłączamy konsole, odpinamy wszystkie przewody, dysk twardy lub kartę pamięci, podłączamy jeszcze raz i sprawdzamy czy coś się zmieniło. Jeśli nie odczytujemy kod błędu.

Robi się to w sposób następujący:

Włączamy konsole i czekamy aż zaświecą się trzy czerwone lampki (1,3,4). Następnie naciskamy i trzymamy przycisk SYNC oraz naciskamy i trzymamy przycisk EJECT.

Tutaj małe wyjaśnienie:

- jedna migająca dioda oznacza cyfrę 1

- dwie migające oznaczają cyfrę 2

- trzy migające oznaczają cyfrę 3

- cztery migające oznaczają cyfrę 0 !

Wracając do tematu przyciskamy i trzymamy SYNC oraz EJECT. Teraz dioda zaczyna sygnalizować jaka jest pierwsza cyfra kodu. Puszczamy przycisk EJECT i wciskamy go ponownie – diody będzie sygnalizować drugą cyfrę. Znów puszczamy EJECT i wciskamy ponownie – teraz mamy trzecią cyfrę, zabieg powtarzamy jeszcze raz i otrzymujemy czwartą cyfrę kodu.

 

podaj jaki kod odczytales to Ci powiem co Cie trapi

a naprawy 3 diod to sa troche nizsze, od 79zl, a realnie granice 130zl jesli to uszkodzone luty pod ukladami BGA...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...