Skocz do zawartości

Mortal Kombat


ornit

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę z tym nowym mortalem Ed przesadza, czerpiąc pełnymi garściami z tego jak capcom doiło SF4.

No dobrze, zawartość jest całkiem smaczna, ale jeszcze przed premierą była mowa o tych dodatkach, za które sobie życzą niemało. Łatwe fatale powinny być opcjonalne, ale po co, skoro można dodatkowe baksy zarobić. Boon tłituje, że łaskawie da graczom darmową skórkę w ten tydzień, za dwa tygodnie kolejną, a w międzyczasie wydaje zestawy po trzy wdzianka za 16zł. Tak właśnie jak krapkom lata temu przy okazji ulicznego wojownika.

Zobaczcie tylko ile na te dodatki należy wydac (odblokowania krypty nie wliczam). Taki płatny Dżejson raz na kwartał jeszcze przejdzie, ale tu co rusz za coś należy płacić, a przecież już twórca coś tam majaczy o klasycznych arenach, arenach, które są zapewne już dawno gotowe i tylko czekają na "wielka promocja, klasyczny las z dwójki za jedyne 40zł". I tak będzie.

Jasne, że każdy chce zarobić, ale lata temu tak bezczelnie nie kpiono z graczy. W leciwym VF4 każdy zawodnik miał po 4 stroje i ogrom dodatków, a teraz (w nowym SF będzie tak samo), mamy jedno wdzianie, inny wariant kolorystyczny (jak za czasów bijatyk dwa de z ery PSX), a za resztę każą sobie słono płacić. Takie dodatkowe areny i stroje powinni dodawać z wdzięczności dla graczy za darmo co jakiś czas by produkcję na topie utrzymać.

Jestem święcie przekonany, że niebawem wszystkie te Kabale, baraki i inne Smoki i Cyraksy zawitają w MK X.

Gra jest śliczna, gra się przyjemnie, ale z miejsca widać, że czegoś tu brakuje, coś wycięte jest, a na premierę nie życzą sobie 44% wartości produktu, tylko całość.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To dzięki za odpowiedź. Właśnie potrzebowałem na ten temat opinii kogoś bardziej rozgarniętego a nie krzykaczy z portali w sekcjach komentarzy.

 

To gratuluje sugerować się jakimiś hejterami na portalach a zwłaszcza komentarzami ludzi, którzy tej gry nie mają a później tylko powtarzanie na forach, że połowa gry wycięta, najpierw sprawdź a potem siej ferment.

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

Łatwe fatale powinny być opcjonalne, ale po co, skoro można dodatkowe baksy zarobić

 

tylko mi nie pisz ze jestes kolejnym co mysli, ze fatala nie da sie zrobic jak sie za niego nie zaplaci (lub jak sie nie znajdzie zetona na latwy fatal w krypcie) bo nie potrafi doszukac sie command list z spisem normalnych kombinacji do fatali?

Odnośnik do komentarza

Ja tego nigdy nie zrozumiem. Przecież nikt nie każe Wam tego kupować. To jest dodatek, towar ekskluzywny. W grze występuje dostateczna ilosć postaci by dobrze się grało na kasualowym i turniejowym poziomie. Boon, Capcom i inni mają prawo wydawać tyle płatnych DLC ile im się podoba. Jesli zarabiają na tym pieniądze i dzięki temu ulepszają wydawane przez siebie produkty to jestem jak najbardziej za.

 

 

łatwy fatal - wciskasz dwa przyciski i bum! nie wiem jak można być tak leniwym przygłupem żeby to za kasę kupować.

Edytowane przez ornit
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja tego nigdy nie zrozumiem. Przecież nikt nie każe Wam tego kupować. To jest dodatek, towar ekskluzywny. W grze występuje dostateczna ilosć postaci by dobrze się grało na kasualowym i turniejowym poziomie. Boon, Capcom i inni mają prawo wydawać tyle płatnych DLC ile im się podoba. Jesli zarabiają na tym pieniądze i dzięki temu ulepszają wydawane przez siebie produkty to jestem jak najbardziej za.

 

 

łatwy fatal - wciskasz dwa przyciski i bum! nie wiem jak można być tak leniwym przygłupem żeby to za kasę kupować.

To nie jest żaden dodatek ekskluzywny (chyba, że w ustach PR'owca), tylko zwykły wyzysk. Żerowanie na sympatii graczy do marki (bo kupią) w momencie gdzie twórca za burtę wyrzuca kompas moralności (ponieważ mi wolno).

Od lat jesteśmy w jakimś stopniu z branżą związani. Połączenie z siecią wiele dobrego dało, ale też dało autorom możliwość odstawiania szopki i fuszerki poziom - mistrz. Gdzie dodatek nie pojawia się hen ileś tam po premierze, ale jest bezceremonialnie wyrżnięty z płyty. Prawdziwe zakończenie w DLC otrzymujemy, a te są zapowiadane hurtowo na długo przed premierą. Abstrahuję o paczach w dniu premiery. W VF Dwa tez turniejowo i niedzielnie świetnie się grało. Taki argument za burtę, jak ten kompas. Żaden włodarz nie rzuci nigdy "nie podoba się, nie kupujcie", inaczej pakowałby manatki.

 

Z brutalitami w MKT nie mialem problemu, zatem i tutaj 4kierunki + przycisk problemem nie są, ale jak już twórca daje jakąś opcję, to niech będzie ona darmowa. Inaczej niebawem za poziom trudności będziemy płacić jako "ekskluzywny dodatek".

Odnośnik do komentarza

ale co ci przeszkadzaja tak bardzo te platne fatale kiedy nikt ci ich nie karze uzywac i nawet przez sekunde nie wplywa to na gameplay/nie okraja zawartosci gry bo mozna sie bawic caly czas po staremu?

co ci przeszkadzaja platne stroje jak nikt ci nie karze ich kupowac, a kazda postac ma ich na dzien dobry od dwoch do chyba nawet czterech?

 

napisz lepiej ile kasy wydales na platne fatale kiedy myslales ze bez zetonow nie mozna wykonac wykonczenia xD

Odnośnik do komentarza

Na konsolach tez gdy sie robi x-ray'a przechodzi do 30 klatek ?

Tak, X-Ray 30 klatek.

 

Ja z rankedami mam ten problem, że jak zaliczę 9 to zawsze (pipi)a na dziesiątego trafi się jakis kolo z zielonym połączeniem, które w czasie walki przeradza się w półsekundowe opóźnienie. I wtedy robi mi pro mixup podcinka/overhead do końca walki i nie żyję :frog:

Odnośnik do komentarza

W sumie to teraz jest jeszcze dobry okres na wbicie tego pucharka jak gra sporo nieogarów, bo potem może być ciężko. Pamiętam, że kiedyś na miękko wbiłem identyczny acziw w SF4, a teraz na stemie max 6 ugrałem, bo już jednak sami kumaci gracze zostali z małymi wyjątkami przy promocjach.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...