Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

- Ja tam byłem najbardziej zachwycony FFVIII, pierwszy "Final" w którego zagrałem. Dopiero on skłonił mnie do VII'ki i X'ki. W tych częściach design znacznie bardziej mi się podobał niż np. w infantylnej IX'ce którą olałem. W FFXII'ce zbyt zalatywało mi Europejskim klimatem i po przejściu nie chciało mi się więcej grać. Cieszy mnie więc że FFXIII idzie ścieżką moich faworytów ("GunBlade" Powraca!), nawet tych w które nie dane było mi zagrać (Xenogears), no i ten "POWER" i dynamika walk. Widzę że jednak Square zamierza spełnić swoje wizje - "Gdyby walki wyglądały tak jak w filmie FF Advent Children" - Oooo, o to, to ... WŁAŚNIE TAK!

Edytowane przez shinobi
Odnośnik do komentarza
troszkę bawi mnie jak piszecie że jesteście fanami całej serii/przeszliście wszystkie części.... doprawdy?? jakoś nie za bardzo w to wierzę że graliście we wszystkie fajnale, bo wierzcie jest tego SPORO...

 

ja się nazywam fanem FF, gram juz wte gry od 12 roku życia, to juz prawie 10 lat, udało mi się już pozbierać to http://files.psx.is/gallery/1236205875/med..._155_218838.jpg

nie mowie ze grałem w wszystkie ff gry bo jeszcze są gry na nesa, snesa, advance, ds/psp i komórki, ale to nie znaczy ze wielkim fanem nie można być, popraw mnie shy4 ;)

Edytowane przez Labtec
Odnośnik do komentarza
Nie masz genialnej szóstki, za to wydajesz kasę na kiepściutkie Dirge of Cerberus i ten śmieszny animowany filmik. Trudno to nazwać inaczej, niż wielki fan marki FF.

 

animowany filmik? chyba mowisz o ff11, kompletna seria pomierzy ff7 a 12, wiec daleko do 6 nie mam ;)

Edytowane przez Labtec
Odnośnik do komentarza

- W takim razie nowa konsola będzie nieodzowna. Dobrze że chociaż na X'a wychodzi, bo PS3 niby taki super nowoczesny sprzęt (do tego dużo droższy), a większość gier wypada słabiej. Jeżeli FF już będzie i nowy Tekken, dopiero kupię konsolę. Nie wiem jeszcze jak będzie z serią "Onimusha", bo MGS4 chyba pozostanie już exclusive'm na PS3. O żesz! :unsure: Wcześniej był znacznie łatwiejszy wybór - PS2 i miałem wszystkie najlepsze tytuły!

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czemu podejmuje się odpowiedzi ..... Sami rozważcie ... .

 

O żesz! Wcześniej był znacznie łatwiejszy wybór - PS2 i miałem wszystkie najlepsze tytuły!

Hm czyli to że FF XIII i Tekken 6 wychodzą też na X360 sprawia że na PS3 nie MOŻNA w nie zagrać ??.

Poza tym, oba tytuły mają obecnie "kłopoty" z developingiem na konsolę MS (poza tym przez Xboxa, nowy FF jest dłużej tworzony !!).

PS3 niby taki super nowoczesny sprzęt (do tego dużo droższy), a większość gier wypada słabiej

W tą i wewtą (tzn jedna wersja ma coś co druga nie ma, i na odwrót) - To nie wina sprzętu tylko konwersji z Xboxa, exclusivy udawadniają że to co robią poniektórzy (np Capcom) to po prostu śmiech na sali.

Odnośnik do komentarza
Hm czyli to że FF XIII i Tekken 6 wychodzą też na X360 sprawia że na PS3 nie MOŻNA w nie zagrać ??.

- Chodziło mi o to że ...

Poza tym, oba tytuły mają obecnie "kłopoty" z developingiem na konsolę MS (poza tym przez Xboxa, nowy FF jest dłużej tworzony !!).

... myślałem że to właśnie na PS3 są większe kłopoty z kodowaniem. Jak czytałem recenzje RE5 w ostatnim nr.PE - "Gra odrobinę lepiej wygląda na Xboxie 360 niż na PS3.". Ciekawe na której konsoli będzie lepiej wyglądać FFXIII?

Odnośnik do komentarza
... myślałem że to właśnie na PS3 są większe kłopoty z kodowaniem. Jak czytałem recenzje RE5 w ostatnim nr.PE - "Gra odrobinę lepiej wygląda na Xboxie 360 niż na PS3."

Jak z tym jest, dowiesz się tylko prosto od programisty (chociaż myślę że to już inwidualna sprawa wykształcenia deva - tacy Polacy odważnie zapowiedzieli kilka produkcji na PS3 i jakoś nikt nie psioczy że ma problem).

Devil May Cry 4 i Lost planet również wyszedł gorzej na PS3 (DMC4 z tą nawiązką że ma płynne 60 FPS) - wszystkie te gry pochodzą od Capcomu.

Dobra EOT.

Odnośnik do komentarza
Poza tym, oba tytuły mają obecnie "kłopoty" z developingiem na konsolę MS (poza tym przez Xboxa, nowy FF jest dłużej tworzony !!).

Fakt przez xboxa FF wyjdzie dopiero za rok w EU. Natomiast jakie widisz klopoty z developingiem na konsole MS? Zaloze sie, ze na 360 programisci z SE nie maja najmniejszych problemow ze stworzeniem gry (tzn portem) gdyz jest latwiejsza w programowaniu.. przez co (domyslam sie) XIII bedzie minimalnie ladniejszza od v. na PS3.

I jeszcze przypomniec slowa, ze Final bedzie wykorzystywal cala moc potwora Sony a tu prosze, kloc tez potrafi 8)

Odnośnik do komentarza

2dor może byś miał rację w tym co piszesz ale każda gra Square Enix wydana dotychczas na x360 tnie,zwalnia,działa w niepełnym 720p i ma dłuuugie loadingi.Widocznie nie grałeś w nie na x360.Nie żebym bił w to ,że x360 jest słaby ale Square ma problemy z jego opanowaniem więc raczej w ciemno bym nie był przekonany ,że przy FFXIII nie będzie czegoś podobnego

Odnośnik do komentarza

Kocham Square za to co zrobili ale lekko się pogrążają choć nie powiem, że w FF na X360 zagram z sentymentem jednak nie oczekuję w ogóle rewelacji bo nic lepszego niż Dead Space, God of War itp już nie wymyślą, a ja już trochę wyrosłem z infantylnych jRPGów jedyne co mogło by zmienić moje nastawienie to fabuła ale jak zrobią gniota jak w FFXII to ja przestaje być fanboyem kwadratowych. Jednak klasyki z PSXa odgrzeje z przyjemnością np. bezkonkurencyjne Vagrant Story :D

 

Proszę tylko o jedno "Więcej świeżych pomysłów..."

Odnośnik do komentarza

Z tego co słyszałem to ten White Engine, czy jakoś tak, na którym hula FF13 był pisany stricte pod PS3. Dlatego pod względem dopieszczenia obstawiałbym raczej wersję na konsolę Sony. No i większa pojemność dysku...

 

Co nie zmienia faktu, że gierka i tak zarządzi niezależnie od platformy. Szkoda tylko, że posiadacze PS3 muszą czekać rok dłużej.

Odnośnik do komentarza

Z wikipedii:

 

The Crystal Tools engine, originally named the White Engine, is a game engine built by Square Enix to be used on all seventh generation game consoles; the PlayStation 3, Xbox 360, Wii and with Microsoft Windows PCs.

 

Także miałeś rację, że jest multiplatformowy, ale:

 

The engine reportedly uses four of the six synergistic processing elements that are available to games running on the Cell processor, to achieve near-pre-rendered CGI quality in realtime.

 

Z tego co wiem Xbox360 nie ma Cella więc może jednak PS3>X w tym aspekcie.

Odnośnik do komentarza

Hela dobrze słyszał (jeśli mówimy o WE/Crystal Tools). Przeświadczenie, że WE/CT powstaje z myślą o PS3 wzięło się stąd, że po pierwszych zapowiedziach FFXIII/FFv XIII kiedy ogłoszono, że obie gry powstają na bazie WE/CT i wyłącznie na PS3 dopowiedziano dalszy ciąg nieistniejącej w rzeczywistości historii.

 

Co do wersji na X360 - nie byłbym nawet taki pewien czy będzie powstawać wewnątrz SE. Może wynajmą raczej kogoś innego i będą tylko nadzorować prace. Ogólnie czytając wypowiedzi można dojść do wniosku, że najchętniej kopnęliby kogoś z kierownictwa w d*pe za tą decyzję (żarty podczas DKS3713, żarty o prezesie w The Last Guy, plotki że Nomura się postawił aby nikt z buciorami nie mieszał mu się do Versus). Głupio mi to mówić, ale w sumie mało mnie to interesuje. Trudno mi jednak póki co przychylić się do poglądu, że wpłynie to jakoś szczególnie na premierę na Zachodzie skoro nikt o niej jeszcze nie mówił. Grzeczne dzieci w Europie i tak czekały prawie rok na FFXII a przecież jedyną platformą było PS2.

Odnośnik do komentarza

Ano, było właśnie coś takiego. Ale zaznaczyłem, że to plotka. ; )

Bywa jednak w nich trochę prawdy czasami. Jeszcze na długo przed tym zanim skasowano Matsuno pojawiały się w necie plotki, że ma problemy ze zdrowiem. Wtedy wydawało mi się to zabawne, ale ostatecznie okazało się że faktycznie -- przynajmniej wg oficjalnej wersji wydarzeń -- odszedł z tego powodu.

 

Poza tym po zapowiedzi FFXIII dla X360 na ubiegłorocznym E3 w wywiadzie bodaj dla Famitsu.com ktoś -- Kitase albo Toriyama (raczej Kitase) -- powiedział, że Versus to jego [Nomury] strefa wpływów (nie pamiętam dokładnie ale użyto określenia oddającego ten sam sens) i nic się tu nie zmienia w kwestii platformy docelowej.

Edytowane przez Enkidou
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...