Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Muzyka na stronie jest bardzo dobra, od razu wpada w ucho i przyjemnie umila czas podczas zwiedzania strony. Mam tylko nadzieję, że sama gra będzie wysokim poziomie jak Final'e przed XII częścią ponieważ ostania odsłona była średnia i troszkę się zraziłem do S-E i póki co bardziej cenię Atlus za ich gry niż S-E...

Odnośnik do komentarza

Z linka powyżej wychodzi na to, że system walki to połączenie FF12+FF7/FF10 (mam taką nadzieję). Mianowicie rozumiem z tego, że to będzie wyglądać następująco: idziemy np. na pustyni, widzimy przeciwników, gdy chcemy walczyć to podchodzimy do mobka i w tym czasie mamy do czynienia z widokiem z boku/zza pleców postaci i dochodzi do tego system ATB. Jakby tak wyglądał system walki w FFXIII to kupuję od razu PS3 wtedy :]

Odnośnik do komentarza
Z linka powyżej wychodzi na to, że system walki to połączenie FF12+FF7/FF10 (mam taką nadzieję). Mianowicie rozumiem z tego, że to będzie wyglądać następująco: idziemy np. na pustyni, widzimy przeciwników, gdy chcemy walczyć to podchodzimy do mobka i w tym czasie mamy do czynienia z widokiem z boku/zza pleców postaci i dochodzi do tego system ATB. Jakby tak wyglądał system walki w FFXIII to kupuję od razu PS3 wtedy :]

 

Mniej więcej tak. Możesz swobodnie poruszać się po mapach i atakować innych, albo oni mogą zaatakować ciebie. Aby zyskać przewagę przed walką będziesz mógł wykonać "coś", nie wiadomo na razie co, choć pod pewnym kosztem (istnieje również możliwość wykorzystania otoczenia na marginesie mówiąc). Gdy dochodzi do pojedynku kamera ustawia się w odpowiednim miejscu, chociaż przypuszczam, że będzie się ona zmieniać dynamicznie w zależności od tego co się będzie działo na ekranie. Coś jak w Chrono Triggerze, jeśli szukać analogii. Tam też po napotkaniu wrogów ekran się nie rozmazywał i nie przenosiło cię nie wiadomo gdzie.

 

Aha, jeszcze co do informacji pod linkiem który podał Izon. Główną bohaterką nie jest Nomchan. To chyba lekka nadinterpretacja tego, co było ostatnio w japońskich magazynach gdzie przedstawiono ją już w pełni oficjalnie. PS Universe z kolei, strona na którą powołuje się CVG, zastanawia się nad podobieństwami (lolz) między imionami Dia Walruva a Oerba Dia Vanille. Jest jedno podobieństwo - to jedna i ta sama osoba. Pierwsza wersja to ta przełożona bezpośrednio z katakany, druga to oficjalne tłumaczenie SE.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Niech już będzie Lighting i inne ich ksywy z ruchu oporu :P Tak durnych i ciężkich do wymówienia imion bohaterów dawno nie widziałem w rpg :P.

Swoją drogą rozpiernicza mnie polityka square.Demko już w marcu,pełna wersja pewnie w 90% gotowa ,a oni dalej nie pokazali ani jednego filmiku z gameplayu oficjalnie.Wszystko co widzimy to masa renderów,kilka oficjalnych obrazków z przerywników na enginie gry i parę skanów z gameplaya-żal :/

Odnośnik do komentarza

Powoli, powoli klaruje się obraz FFXIII... i jak na razie, mi się to podoba ;)

 

Muzyka na oficjalnej stronie powala i przebija nawet grubą warstwę piachu na mych zdeptanych przez stado mumakilów uszach :P Stroje postaci jak zwykle udziwnione i krótkie, aczkolwiek może postacie będą je czasem zmieniać. Snow jest ok - nareszcie ktoś, kto ma zarost.

 

Ale... jak na razie to tylko 3 postacie. Gdzie reszta? Mogliby już dać jakiś większy cynk co do innych postaci :P

 

Square ma całą zgraję marketingowców, którzy doskonale wiedzą, co zrobić, by ludzie ze zniecierpliwieniem czekali na jakikolwiek screen. I to przynosi efekty, patrzcie, książeczkę ze screenami wydali, jeszcze kasę na tym zarobili. :P To samo ma się sprawa z demem gry. A dlaczego tylko w Japonii? Proste - skoro tam gra już będzie stosunkowo szybko, to warto wydać demo. Reszta świata, skoro ma czekać na pacańską wersję na XBoxa, by dostać grę na obojętnie którą konsolę (czystej krwi chamstwo - i ktoś mi powie, że konkurencja działa na korzyść graczy), to po co im dawać demo już teraz - żeby jeszcze bardziej krzyczeli, że chcą wersję na PS3 szybciej? ;)

Odnośnik do komentarza
No fakt, piszcie petycje do square o bana na czarnoskórych w ich grach bo xx lat temu już był jeden murzyn i więcej być nie może.
Z którego postu to wyczytałeś?

 

Pewnie będzie jedną z tych śmieszno- żałosnych finalowych postaci, która będzie miała za zadanie rozśmieszyć potencjalnego gracza:/
Chocobo podobno ma gniazdo w jego afro, więc... Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza
Pewnie będzie jedną z tych śmieszno- żałosnych finalowych postaci, która będzie miała za zadanie rozśmieszyć potencjalnego gracza:/

Ale będzie też ponoć wrażliwy. Zobaczysz męskie łzy. ;(

 

Hmm, a co do Chocobo - będzie pewnie rósł wraz z postępami w grze. W CLOUD mesydż czytałem, że w FFXIII po raz pierwszy kuraki będą, jak to określono, "miały wiek".

Odnośnik do komentarza

Mały chocobo -genialny

murzyn- słaby

 

I nie dlatego ,że jestem rasista itp ale na 100% to będzie postać komiczna tej części-zresztą już na jednym z obrazków na skanie to widać-pewnie chciał Lighting chwycić za cyca lub zrobić coś bardziej żenującego za co dostał od niej w twarz :P

 

BTW na razie jedyne co klaruje się po skanach to oprawa graficzna-zdecydowanie najładniejszy jrpg tej generacji się szykuje ale to chyba było do przewidzenia

Odnośnik do komentarza
co za bzdura

Bzdurą jest raczej to co osoby powyżej wypisują, ja się do tego czarnego nie przyczepiam, w sumie to nawet nie zorientowałem się nigdy wcześniej, że poza Barretem nie sięgam pamięcią w FF'ach żadnego czarnoskórego (może któryś z członków drużyny w Bltizballu z FF X mógł być innej karnacji - thats all), oczywiście mi to w niczym nie przeszkadza, wszystko mi jedno - ciekawe kogo jeszcze Square dorzuci do tej wesołej gromadki :).

Odnośnik do komentarza
co za bzdura

Bzdurą jest raczej to co osoby powyżej wypisują, ja się do tego czarnego nie przyczepiam, w sumie to nawet nie zorientowałem się nigdy wcześniej, że poza Barretem nie sięgam pamięcią w FF'ach żadnego czarnoskórego (może któryś z członków drużyny w Bltizballu z FF X mógł być innej karnacji - thats all), oczywiście mi to w niczym nie przeszkadza, wszystko mi jedno - ciekawe kogo jeszcze Square dorzuci do tej wesołej gromadki :).

Kiros był czarny

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Mały chocobo -genialny

murzyn- słaby

 

I nie dlatego ,że jestem rasista itp ale na 100% to będzie postać komiczna tej części-zresztą już na jednym z obrazków na skanie to widać-pewnie chciał Lighting chwycić za cyca lub zrobić coś bardziej żenującego za co dostał od niej w twarz :P

 

 

 

Przecież rolę klauna miał odgrywać w tej części blondynek, "Mr. 33 cm".Jak dla mnie chara design owego "murzynka" w ogóle nie pasuje do reszty ekipy FF XIII. Żeby nie było, to chociaż fryz ma fachowy XD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...