Skocz do zawartości

Heavy Rain


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn sęk w tym że oryginalny VA w tej grze też nie należy do pro poziomu (dostał nawet malinę za english VA właśnie).

Moim zdaniem wersja PL wypada świetnie, początkowo są minimalne zgrzyty u niektórych postaci ale z 2 strony jest z angielskim też tak jak mówiłem.

Słowem cokolwiek nie weźmiesz będzie dobrze :P

Odnośnik do komentarza

W sumie teraz mi przyszło na myśl że ciekawe czy Sony wyda Heavy Rain 2(albo HR: i tu jakiś podtytuł). Bo w sumie gra sprzedała się bardzo dobrze(1mln w miesiąc czy dwa to świetnie jak na całkowicie nowe ip wyłącznie na jedną konsolę,a wiadomo że gra ciągle się będzie sprzedawać, a potem jeszcze trafi do Platyny), bardzo dobre recenzje, reakcja graczy pokazuje że są oni gotowi na tego typu doświadczenia, dlatego wątpię że Sony sobie nagle odpuści. W ogóle wydanie sequel'a rozpoznawanej marki wiąże się z jeszcze większymi zyskami. Ale zaś za tym co stoi na przeszkodzie to to, że główny twórca gry,David Cage, jasno zapowiedział, że nie ma zamiaru wydawać kontynuacji swych produkcji, w ogóle podobno już studio QD zajmuje się nową produkcją, więc nie wiadomo czy inne studio też potrafiłoby zrobić równie emocjonującą grę. I nie wiadomo czy Sony w ogóle ma prawa do marki HR, żeby mogło o niej decydować.

A jeśli miałaby się już pojawić to liczę na całkowicie nową historię(z nowymi bohaterami, tamci starzy mogliby się tylko przewinąć jako postacie drugoplanowe), ale również bez motywu mordercy. Coś nowego.

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście chętnie zagrałbym w kontynuację z panną Paige w roli głównej.

 

Co do samej gry to muszę pochwalić Sony Poland bo w tak dobrze zdubbingowaną grę jeszcze na konsolach tej generacji nie grałem. Jest zachowany odpowiedni klimat, a wypowiadane kwestie w większość spasowane są idealnie i z dobra interpretacją słowną przez lektorów. Według mnie najlepiej "podłożony" głos miał Jayden, wypadł rewelacyjnie.

Fakt faktem gra ukazuje również gorsze akcenty np. niedopracowanie graficzne w niektórych miejscach lub postaciach (np. ruchy i wygląd samobójczyni, a te jej "kwadratowe" piersi to już w ogóle kwas) lub momentami zbyt ściszony głos bohaterów, gdzie musiałem żonglować pilotem trochę denerwował.

 

Fakt faktem gra w niektórych momentach pokazuje pazur i można powiedzieć, że jest solidną produkcją, do której trzeba dorosnąć żeby zrozumieć ^^

Z czystym sercem mogę polecić bo imo jest to jeden z lepszych tytułów w jakie grałem na PS3, a notę wystawiłbym tak w okolicach 9, powiedzmy 9- za drobne niedoróbki.

Odnośnik do komentarza

Mnie najbardziej drażnią zbyt głośne myśli bohaterów. Po prostu masakra. Polski dubbing jest dobry, aktualnie gram drugi raz (tym razem po angielsku) i niektóre głosy całkiem mi nie pasują (np Laurem).

A jeżeli chodzi o emocje to najbardziej się wczuwałem w rozdziałach Ethana. Opieka nad synkiem i postępowanie wg planu dnia, czy też zabawa w parku mnie zmiażdżyły.

Odnośnik do komentarza

Jak wypada polonizacja tej gry? Lepiej grać jak zawsze na angielskim VA + pl suby ? Czy może mamy bardzo dobry polski dubbing, który wiernie i z jajem odzwierciedla to co się dzieje na ekranie?

 

 

Koniecznie graj po polsku. Te wszystkie "fucki" Cię nie ruszą, a nasze przekleństwa wbijają w fotel (mega klimat). Poza tym angielski jest wyprany z emocji.

Edytowane przez Tomil85
Odnośnik do komentarza

Jak wypada polonizacja tej gry? Lepiej grać jak zawsze na angielskim VA + pl suby ? Czy może mamy bardzo dobry polski dubbing, który wiernie i z jajem odzwierciedla to co się dzieje na ekranie?

 

 

Koniecznie graj po polsku. Te wszystkie "fucki" Cię nie ruszą, a nasze przekleństwa wbijają w fotel (mega klimat). Poza tym angielski jest wyprany z emocji.

 

Niezły żarcik. Polski dub jak zwykle właśnie JEST wyprany z emocji. Zaczynam się powoli wstydzić swojego dialektu grając w te nowe tuzy od Sony :/

Odnośnik do komentarza

Ten dodatek Taxidermist czy jak on tam się nazywa to wart jest zakupu?

 

 

 

Odpowiedź jest dosyć trudna, ponieważ fabularnie nie wnosi on nic nowego do przedstawionej w grze historii. Nie dowiesz się niczego więcej o Madison. Jest to scena, którą zapewne widziałeś wielokrotnie w necie (Madison włamuje się do domu jednej z podejrzanych osób). Dodatek posiada pięć zakończeń i wyzwala niemałe emocje (panika!!!). Osobiście uważam, że cena jest zbyt wysoka, ale jeśli zakochałeś się w HR tak mocno jak ja to śmiało kupuj.

Edytowane przez Tomil85
Odnośnik do komentarza

Ten dodatek Taxidermist czy jak on tam się nazywa to wart jest zakupu?

 

 

 

Odpowiedź jest dosyć trudna, ponieważ fabularnie nie wnosi on nic nowego do przedstawionej w grze historii. Nie dowiesz się niczego więcej o Madison. Jest to scena, którą zapewne widziałeś wielokrotnie w necie (Madison włamuje się do domu jednej z podejrzanych osób). Dodatek posiada pięć zakończeń i wyzwala niemałe emocje (panika!!!). Osobiście uważam, że cena jest zbyt wysoka, ale jeśli zakochałeś się w HR tak mocno jak ja to śmiało kupuj.

Właściwe to obejrzałem już na youtube ten dodatek, swoją drogą to niezły sposób by nie kupować a zobaczyć :D

Odnośnik do komentarza

W sumie o tym całym HR Chronicles nagle ucichło. Nic nie zapowiadają. Nic nie informują. Mam nadzieję, że nie zrezygnowali :( . Albo chcą poświęcić na nie więcej czasu żeby były równie emocjonujące co najlepsze sceny z HR. Oby ;) Zdecydowanie powinny być też dłuższe od Taxidermist, np. parę/kilka scen. Oczywiście cena mogłaby być wtedy też odpowiednio wyższa.

 

Ciekawe jest to że główny producent/twórca, David Cage, powiedział że HR jest historią "zamkniętą", więc możemy zapomnieć o kontynuacji, ale już jakoś na te dlc to się zgodził. Trudno pozostać wiernym swoim zasadom kiedy można łatwo zarobić ;).

Odnośnik do komentarza

A widział ktoś kiedyś reklamę Heavy Rain w TV? Jak widzę u nas reklame gry w telewizji to naprawdę jestem w szoku. Na TVP, Polsat, TVN możemy zapomnieć oczywiście. Ostatnio na 4Fun.tv widziałem Splinter Cell, co roku na C+ Sport nowa FIFA jest. Heavy Rain chyba też gdzieś widziałem...

strasznego offtopa robicie, ale widzialem na powaznych stacjach (tvn) reklamy killzone2 i bad company 2, dosyc czesto swego czasu

 

 

EDIT

zeby nie bylo offtopa az takiego to napisze cos o grze, bo akurat przeszedłem 2 dni temu

 

[raczej unikam bezposrednich spoilerów, ale jesli ktos wcale nie grał to kilku rzeczy wolal by nie czytac]

i jszczerze mowiąc to sie zawiodłem w wielu kwestiach

- chodzenie debilne, mysalem ze sie przyzwyczaje po paru chwilach, ale nie dalo sie, do konca gry łaziłem po ścianach

- niby taka filmowa gra a wiele scen i ruchów postaci bylo bardzo nienaturalnych i drętwych , 2 dni wczesniej rpzechodizlem mgs4 i tam mimo arhazimow jakos wiecej naturalnosci bylo w ruchach postaci (na filmikach) , jakos wlasnie obie gry byly filmowe (filmikowe) i HR mimo że nowszy w moich oczach wypadł słabiej (przynajmniej od strony technicznej)

- grafika w niektorych moementach super ładna, a w innych bardzo średnia (textury, animacja)

- sama fabula też jakas nie do konca, nie czułem budowanego napiecia, już o wiele bardziej to odczuwalem w farenhaicie, tam koncowe sceny byly napakowane napieciem akcja i też trudnymi QTE, tutaj koncowka byla spokojna i nijaka , nie bylo wielkiego finału połacoznego z długim skomplikowanym QTE, po którym mozna by bylo powiedziec "uff udalo sie"

- no i sam trzon gry ktory mozna odpisac w 3 słowach: chodzenie po ścianach, festiwal QTE, filmiki.

- no i też rozwiazanie zagadki, w jednej scenie sobie biegamy i szukamy rozwiazania, aż tu nagle nie z tego nie z owego kolejna scena i nagle ujawnienie kto jest mordercą , bez zadnego mocnego (pipi)nięcia

- i to że wiele wyborów jest bardzo pozornych i w rzeczywistosci niewiele zmieniają jesli chodzi o dalsza rozgrywke

- samo zakonczenie (epilog) tez mnie zawidolo, niezbyt konkretne, tylko krotkie filmiki pokazujące co sie potem dzialo z postaciami, mialem nadzieje że rozne zakonczenia będą naprawde rozne i konkretne, a nie takie mdłe

 

no dobra strasznie marudze, ale mimo to gra miala też zalety i byla ciekawym eksperymentem, nienajgorszą pszygodówką , i odskocznią od typowych gier, jednak mam wrażenie że cierpi na syndrom assasin creed 1 - niby super nowy pomysł, super bajery , zachwalanie , a jak przyszlo co do czego to wylazła masa niedoróbek i problemów

Edytowane przez Yano
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

strasznego offtopa robicie, ale widzialem na powaznych stacjach (tvn) reklamy killzone2 i bad company 2, dosyc czesto swego czasu

 

Strasznego offtopa to jak już to robisz ty, bo pytali się o reklamy HR(czyli zgodnie z tematem) w TV, a ty wypalasz z reklamami KZ2 i BC2. Ale faktycznie TVN puszcza reklamy od Sony(widziałem reklame HR i U2). W sumie nawet nie wiem czy National Geographic albo Discovery(albo inny kanał popularno-naukowy) nie emitowało tej reklamy, bo wiem że raz się mocno zdziwiłem że na takiej stacji puszczają reklamy tych "głupich" gier ;). Jeszcze chwila a na billboardach albo na blokach będziemy mogli widzieć reklamy gier. Fajnie gdyby.

 

P.S. Z tą "poważną stacją" to mnie rozwaliłeś, yano ;) .

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

A ja dopiero teraz ukończyłem HR :)

Moje zakończenie

 

Syn Ethana ginie, Norman ginie od przedawkowania, Madison i Ethan stoją przy grobie "Szona", kiedy Madi odchodzi to ojczulek strzela sobie w głowę. A i Shalby żyje, ale wszyscy wiedzą że jest zabójcą.

 

Gra jest genialna, wszystko co zrobisz odzwierciedla się w przyszłości.

Odnośnik do komentarza

A ja dopiero teraz ukończyłem HR :)

Moje zakończenie

 

Syn Ethana ginie, Norman ginie od przedawkowania, Madison i Ethan stoją przy grobie "Szona", kiedy Madi odchodzi to ojczulek strzela sobie w głowę. A i Shalby żyje, ale wszyscy wiedzą że jest zabójcą.

 

 

Jesteś do bani xD

 

U mnie za pierwszym razem

 

Ethan uratował Szona, ale cała reszta zginęła (poza Shelbym). Madison spłonęła, Norm... spada ;p

 

 

Najwredniejsze zakończenie (imo) to to, które zostaje zwieńczone trofeum:

So close... - wszyscy uratowani, po czym Ethan ginie

 

Edytowane przez Solidny (pan)
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...