Skocz do zawartości

Heavy Rain


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

3mln zagrało czy kupiło? Jeśli to drugie to wynik jak na exa znakomity.

HR, jak dotąd, sprzedało się w 2mln egzemplarzy (pisał o tym sam Cage, a VGC podaje bardzo podobną liczbę). Czyli milion osób grało na "używkach" - co moim zdaniem jest bardzo dobrym wynikiem, myślałem, że zwłaszcza przy takiej czysto singlowej grze proporcja będzie odwrotna. W ogóle 2mln to strasznie dobry wynik - nie dość, że to gra tylko single "na 10h", nowe ip, bez mutli, to jeszcze tylko na PS3 (a powiedzmy sobie szczerze, że nie wszystkie ex'y sprzedają się tak dobrze). Nie dziwię się czemu Sony podpisało umowę z QD na kolejną grę (gry?) od nich dostępne tylko na PS3 (tzn. mam nadzieję, że David zdąży jeszcze wydać jakiś tytuł jeszcze na tą generację) ;) .

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

na 95% jest taki patch, bo jak dobrze pamiętam, to po instalacji tej gry jakieś pół roku temu, nie mogłem normalnie grać na padzie w tą grę. i dopiero w opcjach obczaiłem że jest włączone sterowanie muve'm.

 

lecz pamiętaj że edycja muve zawiera cały cyfrowy dorobek (misja, motyw . . . )

Edytowane przez Grez
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie, przymierzam sie do zakupu Heavy Rain i zależy mi na dorwaniu jak najbardziej kompletnej edycji.

Dostępne edycje to:

- zwykła

- move edition

- platinum move edition

 

W wypadku obu ostatnich wymienionych edycji pudełka zawierają informację o dodatkowej zawartości w postaci taxidermist, tematach dynamicznych i soundtracku. Coś mnie tknęło by zweryfikować tę informację, natknąłem się na mase utyskiwań, że tej dodatkowej zawartości w edycji platynowej nie ma, wyparowała :o Natomiast w zwykłym move edition jest ona obecna, a Sony do dzisiejszego dnia ma gdzieś zrobienie swoich klientów w konia. Czy to prawda? Czy jak upoluję "zwykłą" move edition to będę mógł bezproblemowo cieszyć się dodatkową zawartością, czy tam też są te same kwiatki?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Heavy Rain

Ciężko ocenić ten tytuł.. Jest bardzo dobry, trzyma w napięciu i.. w sumie zakończenie mnie trochę zaskoczyło. Ogólnie jednak większe wrażenie zrobił na mnie swego czau Fahrenheit (pomijając okrutnie zepsutą końcówkę gry).

Strona techniczna to najwyższa półka - animacje, dźwięki, grafika (tylko miejscówki na zewnątrz trochę odstają). Niestety sterowanie, a konkretnie chodzenie z deka kuleje i czasami bywa irytujące. Tak samo czytelność napisów z wyborem niekiedy aż za słaba. Ze 2 czy 3 razy zdarzyło mi się wybrać nie to, co chciałem bo nie było praktycznie widać loga przycisku.

Tak, jak pisałem ciężko dać mi konkretną ocenę... Tytuł ma swoje wady, ale jst to jednak coś unikalnego, co jednak powinien sprawdzić każdy posiadać PS3.

Powiedzmy, że.... 9-

 

W jakim sensie zakończenie ? Biorąc pod uwagę że jest ich kilanaście rozwiń myśl ;)

Odnośnik do komentarza

No to dobrze pociągneli fabułę w takim razie. Ja też się trochę zaskoczyłem ale miałem swój typ trochę wcześniej niż

dowiedziała się o tym Madison.

 

 

Fajnie też że nie natknąłeś się na żaden spoiler. Ja zanim zagrałem natrafiłem na jeden chyba w statusach, ale okazał się nieprawdą :)

Odnośnik do komentarza

No ja typowałem

 

400px-CarterBlake.jpg

 

Chociaż z reguły tak jest, że ktoś zły i niedobry przez większą część gry/filmu na końcu okazuję się że nie zawinił w sumie z niczym, chciał dobrze, więc byłem prawie pewny że mimo wszystko mój typ jest zły :) Jednak szczerze mówiąc nie myślałem, że będzie to ktoś z głównej czwórki. Od razu skreśliłem Madison i w sumie Shelby też odpadł bo wydawał mi się zbyt dobry. Ethan też mi nie pasował, no co porywał by dzieciaki przez te schizy? Został Norman ale on taki jakiś pierdołowaty i spodziewałem się że zabójcą jest jakiś mniej ważny bohater a tu takie zaskoczenie :)

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ciekawe że w tym wywiadzie Cage nie dodał: "scenariusz", bo ogółem wszystko jest bardzo dobre, ale scenariusz miał większy potencjał. Dla mnie Cage jest świetnym reżyserem, ale scenarzystą marnym. Pewnie Beyond też on pisze, geez czemu nikt mu nie powie żeby zatrudnić jakiegoś dobrego storywrittera. Dla mnie jak i Farhenheit jak i Heavy Rain miały ogromny potencjał. Ogólnie akurat w Heavy Rain nie jest tak naiwnie jak w Fahhenheicie, ale i tak spodziewałem się czegoś ambitniejszego w kwestii rozwiązań. Tu by się przydał jakiś dobry gość od kryminału, by intryga miała lepszy wymiar na końcu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...