Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, co napisać żeby nie walnąć spoilera. Końcówka odbiega (w pozytywnym słowa znaczeniu) od przyjętych w tego typu filmach standardów. Zakończenie nie jest odkrywcze lub wydumane. Jest satysfakcjonujące (przynajmniej dla mnie). Przypominam, że to film s-f klasy B, z niezłą obsadą. Wszystko idzie utartymi szlakami, aż do końca, gdzie czeka miła niespodzianka.

Jak oglądasz końcówkę to raczej bierzesz pod uwagę, że stanie się to co się stało. Zwłaszcza w gatunku to nie jest jakieś odstępstwo od przyjętego schematu

ogólnie mam wrażenie, że horrory często się źle kończą

Odnośnik do komentarza

Myślałem, że nie oglądałeś filmu i starałem się nie pisać wprost.

To, że potwór będzie w stanie zmienić tor lotu kapsuły i nie zabije Jake'a (tylko go wykorzysta?) to nie było takie oczywiste. I ta posępna muzyka na końcu!

Horrory zazwyczaj kończą się zabiciem potwora i buziakiem od panny.

 

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza

Myślałem, że nie oglądałeś filmu i starałem się nie pisać wprost.

To, że potwór będzie w stanie zmienić tor lotu kapsuły i nie zabije Jake'a (tylko go wykorzysta?) to nie było takie oczywiste. I ta posępna muzyka na końcu!

Horrory zazwyczaj kończą się zabiciem potwora i buziakiem od panny.

 

Agreed,

myślałem, że będzie happily ever after, szczególnie że fajnie to poprowadzili pod koniec, trochę oszukując widza, że wszystko skończy się pozytywnie. W tym kontekście wyszło to bardzo przyjemnie i zaskakująco.

 

Odnośnik do komentarza

I Don't Feel at Home in This World Anymore - Powiem tak, na początku czułem sie jakby ktoś wszedł mi do głowy i zrobił pierdołowaty film o tym co mnie wkurza w ludzkim zachowaniu, ale co dzieję sie od połowy filmu to mnie trochę wyrwało z butów bo volta stylistyczna była naprawdę zaskakująca. Nie czytałem nic kompletnie o tym filmie, trafiłem przypadkiem na netflxie bo to ich produkcja i odpalilem. Polecam wam też tak zrobić, Eljiah Wood jako fan 80's metalu? A można jeszcze jak.

 

Dear White People miałem w planach ten film zanim go.wno uderzylo w wiatrak po trailerze serialu. Bardzo dobry film, poruszający ważną tematyke, ale w sposób wyważony bez przegięć. Ktoś nazwie to antybialym gow.nem i wiem, że tego filmu nie zrozumiał. Osobiście nie popieriam pewnego spojrzenia ludzi, ze kolorowi i biali nigdy nie będą w pełni rowni ale również nie podoba mi się to co walczacy o coś czarni robią ale rozumiem taką postawę. Nie żyje w stanach i tylko staram sie zrozumieć kontekst, ten film pokazuję pewne sytuację w których biali ludzie będą zawsze kutasami wobec czarnych.

Odnośnik do komentarza

Nowy początek - film sci-fi bez wybuchów i mega efektów specjalnych, ale dający dużo do myślenia. Film pokazuje reakcję ludzi (rządów), po przybyciu na Ziemię istot z innej planety. Jednak co ciekawe nie musimy podrywać całej floty powietrznej aby z nimi walczyć, gdyż ich zamiary w stosunku do nas są ..., no właśnie.

Odnośnik do komentarza

Kubo i dwie struny - prosty aż do bólu film. Są krystalicznie dobrzy bohaterowie i bohaterki oraz czarni i źli antagoniści. Nie ma tu momentu na refleksje. Muszę jednak przyznać, że zakończenie jest wzruszające. Wrażenie robi animacja, a dokładnie połączenie animacji poklatkowej i CGI. Na plus także oryginalny dubbing. Jednak czuję niedosyt.

Odnośnik do komentarza

Kubo dawno oglądałem, ale do tej pory irytuje mnie jak "zmarnowano" wysiłek animatorów i osób odpowiedzialnych za efekty. Kubo to w zasadzie perfekcyjna mieszanka dwóch różnych sztuk animacji ( i imo zdecydowanie największe osiągnięcie technologiczne w zeszłym roku filmowym), które niestety zostało obleczone tak okropnie płaskim scenariuszem i słabiutką puentą/morałem, że aż nie przystoi. Kurczę no, nawet oryginalny voice acting był świetny - tyle rzeczy zmarnowanych, niestety.

Odnośnik do komentarza

Underworld: Blood Wars. Nie jestem przesadnym fanem tej serii, ale nie moge sie nigdy oprzec aby obejrzec kolejna czesc. Jedynka byla niezla, dwojka srednia, trojka znow niezla, czworka taka se, a piatka? Piatka jest troche uboga jesli chodzi o walki. Doslownie i w przenosni. Chyba zabraklo budzetu albo juz nie mieli pomyslow w jakich lokacjach mozna walczyc. To samo tyczy sie kostiumow. Wampirom daleko do ich "matrixowych" odpowiednikow z jedynki, lykanie praktycznie nie istnieja a jak juz to wygladaja i dzialaja jak powstancy z 44r. zmiksowani ze swatem (forumowym narodowcom bedzie sie podobac). Niby jest to umocowane w fabule czemu obie frakcje cierpia na braki kadrowe, niemniej choreografie wygladaja po prostu biednie. A moze zawsze tak wygladaly a ja juz nie pamietam dobrze jedynki. Niemniej jednak napier.dalania jest tu znacznie mniej, nie ma durnych poscigow i ciaglej akcji. I bardzo dobrze bo znow powracaja trojkowe klimaty klanow, przeszlosci i co chwila mamy plot twisty a wiekszosc gadanych scnen nie nuzy. Wiadomo, ze seria zjada swoj ogon ale nie jest az tak zle. W ogole o filmie dowiedzialem sie przez przypadek przegladajac swoja wypozyczalnie. Nie zaluje. Piatka jest niezla. 6+/10.

Odnośnik do komentarza

Dracula Untold. No nie wiem co tak slabo. Tzn. nie wiem czemu tak slabo go oceniaja wszedzie. Bo nie kopiuje wytartego schematu ze Stokera? Moze. Mi sie podobal. Inna historia niz to co dotychczas znalismy a jednak z zachowaniem zamilowania glownego bohatera do kolkowania. I tajemnicza postac jego poprzednika, ktora okazala sie kim okazala (ale to niestety musialm sobie doczytac). Cala reszta do przewidzenia acz final lekko (bardzo lekko) zaskakuje. Zamienilbym wszystkie Zmierzchy tego swiata na jednego Untold a i tak jeszcze bym musial cos dorzucic. 6+/10.

Odnośnik do komentarza

Przełęcz ocalonych - po prostu poprawny, mocny film z nieco rozwleczonym początkiem. Ale tych ochów i achów nie rozumiem. Dobre sceny batalistyczne,ale jest ich mało. Niedościgniony szeregowiec rayan, czy wróg u bram tu wychodzą na czoło (choć w tym drugim jest nieco inny target - i to dosłownie, więc stricte batalistycznych akcji również mniej).

Wracając do przełęczy - nie siedzi tak mocno w głowie,jak wspomniane wyżej.Generalnie 8/10 bo fajnie się oglądało.

Odnośnik do komentarza

Odkrycie /Netflix/ 

Pewien profesor udowadnia i ogłasza publicznie, że istnieje życie po śmierci, co ciągnie za sobą falę samobójstw. Bardzo podobało mi się, że dla twórców filmu udało się zręcznie uniknąć kwestii religijnych związanych z tym dość klasycznym tematem. Z jednej strony dość lekko się go ogląda, z drugiej potrafi  przytłoczyć przedstawiony w nim dystopijny świat. Polecam.

Odnośnik do komentarza

Odkrycie - mocny początek od razu przykuwa do ekranu. Później napięcie spada, dzięki czemu udaje się stworzyć lekko senny klimat. Senny klimat stworzony jest za pomocą chłodnych zdjęć oraz stonowanej gry aktorskiej. Do tego bardzo dobra ścieżka dźwiękowa. Interesuję się jako tako neurobiologią oraz kognitywistyką tak więc pomysł by film oprzeć na rzekomym odkryciu życia po śmierci bardzo mi się spodobał. Jedynie zakończenie nie za bardzo przypadło mi do gustu gdyż według mnie kłuci się z logiką przedstawioną w filmie. Jak ktoś ma wykupionego Netflixa to warto obejrzeć.

 

Destrukcja - film jednego z moich ulubionych reżyserów ostatnio. Jean-Marc Vallée bardzo sprawnie wykorzystuje montaż w celu opowiadania historii i tutaj jest nie inaczej. Film był krytykowany za eksponowanie mądrościami ala Paulo Coelho. Jestem wyczulony na tłuczenie młotkiem po głowie i muszę powiedzieć, że tego nie odczułem. Do tego Jake Gyllenhaal którego uwielbiam.

Edytowane przez MaiorZero
Odnośnik do komentarza

LIFE

 

 

prawdopodobnie wygra w przedbiegach z nowym  Obcym, bardzo fajne sci-fi, z naprawdę akcjami przez które człowiek podnosił  się z krzesła w kinie ;]

Końcówka zdecydowanie do przewidzenia po  uderzeniu kapsuły, za duzo takich zagrywek sie widzialo by  nie skojarzyc tego ze nie pokazywali dokładnie postaci i  widoku  zza okienka.

Tak czy tak kolega rudziok ma rację że końcówka rzadka w dzisiejszych  czasach,  a pajgi oczywiscie się myli mowiac ze wiekszosc horrorowó sci-fi konczy się hmm hmmm. No ale trzeba być na opak.

 

mocne 7+/10.

Bałem sie po  trailerach ze to bedzie  o jakims zarazku ktory bedzie przejmowal  ludzi, fajnie ze jednak nie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

LIFE

 

 

prawdopodobnie wygra w przedbiegach z nowym  Obcym, bardzo fajne sci-fi, z naprawdę akcjami przez które człowiek podnosił  się z krzesła w kinie ;]

Końcówka zdecydowanie do przewidzenia po  uderzeniu kapsuły, za duzo takich zagrywek sie widzialo by  nie skojarzyc tego ze nie pokazywali dokładnie postaci i  widoku  zza okienka.

Tak czy tak kolega rudziok ma rację że końcówka rzadka w dzisiejszych  czasach,  a pajgi oczywiscie się myli mowiac ze wiekszosc horrorowó sci-fi konczy się hmm hmmm. No ale trzeba być na opak.

 

mocne 7+/10.

Bałem sie po  trailerach ze to bedzie  o jakims zarazku ktory bedzie przejmowal  ludzi, fajnie ze jednak nie.

 

Ja poszedlem na Life, tak jak na 90% filmow - nie wiedzac o filmie nic, nie ogladajac plakatow, trailerow, etc.

Myslalem z poczatku, ze to bedzie bardziej Arrival, a wyszedl remake 8 Pasazera Nostromo.

Tez uwazam, ze nowy Aliens raczej tego nie przebije.

Piekne!

8-/10

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...