Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Nazbierało się, na tyle, że do końca nie wiem co już tu opisywałem/"recenzowałem" a co nie.

 

Tak więc, najpierw poszło koreańskie Słodko-gorzkie życie. Film średni. Po reżyserze, który stworzył moje ulubione "I saw the devil" spodziewałem się więcej["Opowieść o dwóch siostrach" to imo, także skomplikowany średniaczek]. Nic mnie tu nie zaskoczyło, nawet sceny akcji, które miały być gwoździem programu a były owszem gwoździem ale do trumn... no dobra do średnio wyglądającego pomniczka[nawet jak na preferujących perfekcjonizm A/V azjatów] 5+/10

 

Potem wzięło mnie na typowe klimaty lat 80. Rain man z ich końcówki(1988) jest tą atmosferą przesiąknięty. Głównie dzięki muzyce(WIELKI +), młodemu Cruise czy wiodącemu motywowi podróży po USA z "niedorozwiniętym" braciszkiem. Hoffman, bez komentarza, wielka rola. Oglądało się przyjemnie z delikatnymi przejawami znużenia. 7/10

 

Czasem włącza mi się zajawka na filmy "starsze" i owszem są takie, ale tylko pod względem wizualnym. Choć oglądany Zawrót głowy Hitchcocka i w tej materii może być wyjątkiem od reguły(scena w lesie - perfekcyjna). Samym filmem byłem zachwycony aż do wyniknięcia

ckliwego romansu, ba BARDZO ckliwego! Scena pocałunku przy pieniących się falach, uznana gdzieś tam za the best of zemdliła mnie w sposób okropny

. Intryga - początkowo wciągająca okazała się grubymi nićmi szyta. Plus za tytułowy efekt, którego według mnie nie powstydziłby się dzisiejszy film ;] Bez rewelacji, obraz słabszy niż chociażby "Psychoza". 7-/10.

 

Sala samobójców - jak Boga kocham nie wiem jak ten film ocenić. Waham się w zasadzie między rozbieżnością 4 a 7 w porywam 8. I nie wiem czy lepiej być zjechanym przez wielkich krytyków czy rozwścieczone emo fanki/fanów. Poszedłem na fali hajpu i owszem początkowo byłem zaskoczony jednak później wtargnęło rozgoryczenie? Zażenowanie? Próbowałem sam sobie tłumaczyć czy dana scena była fajna albo czy była żałosna. Rozkminiałem to na każdym kroku :< To była walka ze samym sobą. Może jestem ukrytym emo ? : O Bez oceny.

 

I na koniec dzisiejszy Motyl i skafander. Poczułem co czuje główny bohater(niemożność wyrażenia się, sprzeciwienia się czemuś to koszmar), zostałem delikatnie wzruszony i zmotywowany by przeczytać książkę. Koleś miał tupet by w taki sposób ją napisać ;] Odrobinę przypominało mi to wszystko kino Kieślowskiego, z tą charakterystyczną, plastyczną kamerą. 8=/10

 

 

Odnośnik do komentarza

 

"Incepcja" zarobiła 800 mln dolarów i jest na 10. miejscu w ranking wszech czasów IMDB. To jest hit. Chyba większy, niż jakikolwiek film ruandyjski.

 

W ogóle widzę, że wśród internetowej młodzieży hipsterzy to już nowi Żydzi. Słowo, które znaczyć może wszystko, jeśli tylko z tego wyniknie, że określany tak obiekt jest zły. A winna, jak zwykle, hipokryzja. Jak mi się nie podoba ceniony film, to ja oceniam film prawdziwie, a inni się jarają, bo łykają hype i udają znawców. Jak komuś innemu się nie podoba ceniony film, to film jest prawdziwie dobry, tylko ten ktoś go krytykuje, bo jest hipsterem i udaje znawcę. Wszystko musi mieć jakiś swój powód, oczywiście zakorzeniony w tym, że inni są gorsi ode mnie.

 

so fucking true

 

 

Natural Born Killers - świetny film, można wpaść w trans :)

Odnośnik do komentarza

25 godzina, po raz kolejny : zayebisty film, zrobił na mnie kiedyś duże wrażenie i do teraz mógłbym powiedzieć, że jest w mojej "czołówce" (choć wiem, że duża w tym zasługa sentymentu). Aktorzy, dialogi, przede wszystkim klimat (zawdzięcza dużo muzyce, choć to w zasadzie jeden motyw), klasa.

 

X-men : First Class : bardzo dobry, dużo lepszy od Origins, polecam.

 

Jackass 3 : tak se, nie pamiętam tak dobrze poprzednich części, żeby porównywać, ale coś mi świta, że więcej beki zapewniały. Nawet nie chodzi o to, że mnie już taki humor nie śmieszy, bo niektóre dawne epizody mogę teraz oglądać i mieć ubaw. Po prostu średnio to wyszło i tyle. 3,5 jeszcze gorszy, dłużył się mocno, no ale to inna trochę kategoria.

Odnośnik do komentarza

Kto się boi Virginii Woolf? - klękajcie narody! Chyba najlepszy typowo aktorski film jaki widziałem. Prawie jak teatr ;] A role? O (pipi). Przecież Elizabeth Taylor to kwintesencja męskiego koszmaru związanego z małżeństwem. Zresztą Burton "vice versa". Polański w nadchodzącej "Rzezi" musiał się na tym w jakiś sposób wzorować. Tym bardziej czekam ;] Masakra. 9/10

Edytowane przez Wiolku
Odnośnik do komentarza
Gość Ofeck

the resident - film o kobietce (hillary swank), która wynajmuje nowojorski apartament w którym coś... niedobrego sie dzieje, na szczęście nie jest to film o duchach a solidny thriller, trochę akcji, trochę nudy, nie jest to kasowa incepcja dla dzieci co prawda ale daje rade

Odnośnik do komentarza

Let Me In - Z jednej strony fabularny schemat goni schemat , ale z drugiej jakiegoś niezaprzeczalnego uroku nie można temu filmowi odmówić. Realizacyjnie pierwsza klasa, zdjęcia i muzyka budują ospałą, melancholijną atmosferę aż miło, w dodatku dziecięcy aktorzy stanęli na wysokości zadania, co nie jest częstym zjawiskiem. Nie jest to może najwyższa półka, ale dawno temat wampiryzmu nie został ujęty w kinie w tak sensowny sposób. 7/10

Odnośnik do komentarza

Bronson - historia najdroższego więźnia w UK. Fajnie zrealizowana opowieść o człowieku który chyba urodził się z pięściami przygotowanymi do walki. Dzięki charakterystycznej narracji możemy sobie wyobrazić co dzieje sie w głowie takiego gościa. Mocny wątek w psychiatryku, Szkoda, że pominięto kilka większych wątków z jego biografii ale realizacja i gra Hardego rekompensują niektóre braki. 8/10

Odnośnik do komentarza

Świeżo po PIle 3d (w 2d) - w zasadzie ciężko mi to sklasyfikować, bo ciężko nazwać coś filmem fabularnym w którym fabuły jest tak mało że mogłoby jej wcale nie być. Hm, wysublimowany teledysk gore? Chyba tak. W zasadzie to taka trochę już auto-parodia serii. Na główny nurt wyszły po prostu pułapki, i to jak ludziom nie wychodzi uwalnianie się - ewentualnie sukces i tak kończy się śmiercią przy okazji. Poza tym

widać że Hoffman to nie jest Jigsaw, i kończy jako ordynarny morderca. Jego pułapki są praktycznie nastawione tylko żeby kogoś ciekawie zabić, a na końcu i tak zabija bo ktoś mu przeszkadza. W zasadzie jedynie końcówka ciekawa, oryginalny Jigsaw przewidział stoczenie się Hoffmana i skończyło się rumakowanie. W zasadzie to i tak materiał na nastepne części.

Jak dla mnie to wypalenie serii, z jednej strony i tak fajnie obejrzeć jako obiekt fenomenu i true-odmóżdżacz, a z drugiej trochę żal zmarnowanego potencjału całej serii. W wywiadzie w dodatkach na płycie goście od pułapek zwierzali się, że z każdą nową częścią chcieli robić coś nowego, większego, zaskakującego. I to ich chyba zgubiło, pułapki wpędziły ich w pułapkę groteskowości i scentralizowania idei filmu na wypruwaniu flaków. Było wiele wątków ciekawych, które można było trochę pociągnąć bardziej i nadać głębi, ale skończyło się i tak na wyciągniętych jelitach czy rozszarpanym mózgu. Szkoda. Mocne 5/10 (bo lepsza od poprzedniej części).

Odnośnik do komentarza

Bronson - historia najdroższego więźnia w UK. Fajnie zrealizowana opowieść o człowieku który chyba urodził się z pięściami przygotowanymi do walki. Dzięki charakterystycznej narracji możemy sobie wyobrazić co dzieje sie w głowie takiego gościa. Mocny wątek w psychiatryku, Szkoda, że pominięto kilka większych wątków z jego biografii ale realizacja i gra Hardego rekompensują niektóre braki. 8/10

 

nie zgodze sie - film nużący, nieszczególny. Jedyny plusik to T.H , tak to lipa.

Odnośnik do komentarza

Bronson - historia najdroższego więźnia w UK. Fajnie zrealizowana opowieść o człowieku który chyba urodził się z pięściami przygotowanymi do walki. Dzięki charakterystycznej narracji możemy sobie wyobrazić co dzieje sie w głowie takiego gościa. Mocny wątek w psychiatryku, Szkoda, że pominięto kilka większych wątków z jego biografii ale realizacja i gra Hardego rekompensują niektóre braki. 8/10

 

nie zgodze sie - film nużący, nieszczególny. Jedyny plusik to T.H , tak to lipa.

Podbijam. Nudy i nie do końca wykorzystany potencjał. 6/10 to maksymalna nota.

Odnośnik do komentarza

Bronson - historia najdroższego więźnia w UK. Fajnie zrealizowana opowieść o człowieku który chyba urodził się z pięściami przygotowanymi do walki. Dzięki charakterystycznej narracji możemy sobie wyobrazić co dzieje sie w głowie takiego gościa. Mocny wątek w psychiatryku, Szkoda, że pominięto kilka większych wątków z jego biografii ale realizacja i gra Hardego rekompensują niektóre braki. 8/10

 

nie zgodze sie - film nużący, nieszczególny. Jedyny plusik to T.H , tak to lipa.

Podbijam. Nudy i nie do końca wykorzystany potencjał. 6/10 to maksymalna nota.

 

 

Zgodzę sie z opinią o nie wykorzystanym potencjale ale moje 8 i twoje 6 wciąż daje dobre 7/10 wiec warto zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

chcąc obadac na własne oczy czy ten cały Dany Boone jest taki genialny , obejrzałem sobie "Jeszcze dalej niż północ" i nie zawiodłem się. To taka urocza komedia, z nienachalnym żartem (co bardzo cenię, ninawidzę prostackich akcji a la American Pie) , która po prostu miło się ogląda!.

 

 

aha, polecam koniecznie grac z polskim dubbingiem - chyba , ze ktos zna dobrze francuski. Sporo żartów opiera sie na specyficznej gwarze północn0 francuskiej wsi, któ apolski lektor bardzo fajnie łaczy z naszą śląską- pewnie subtitles nie odałyby atmosfery

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

400 batów - Ten film to arcydzieło. Film kompletny. Chyba najlepszy jaki widziałem.

 

Sceny włóczenia się po mieście, karuzela, oczywiście finałowa po prostu zachwycają.

 

Nie wiem co więcej napisać.

 

Takich filmów się nie ocenia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...