Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieniam split na cykl fbw. 2 lub 3 razy w tygodniu, to zależy czy dam rade :)

Mam 2 zestawy.

 

A

Wyciskanie sztangi na płaskiej 3s

Wyciskanie sztangi zza głowy 2s

MC 2s

Drążek 3s

Przysiady ze sztangą 3s

Wykroki ze sztangą 2s

Uginanie ramion ze sztangą 2s

 

B

 

Wyciskanie sztangi skos górny 3s

Wyciskanie żołnierskie 2s

MC 2s

Wiosłowanie 3s

Przysiady ze sztangą 3s

Wykroki ze sztangą 2s

Uginanie ramion ze sztangą 2s

 

Ciekawe jak zareaguja mięśnie.Jestem bardzo optymistycznej myśli. Nie wiem czy nie za mało na klatke? Jakieś sugestie?

Edytowane przez canabis
Odnośnik do komentarza

Czas mam. Straciłem prace :) Ale po pierwszym treningu na serio dało mi to wycisk. Na splicie tak sie nie męczyłem. Zaznaczam też że obciążenia sa na wszystkie ćw jak na splicie. To tak ma być?

 

edit: chociaż ostatnio nie ćwiczyłem półtora tygodnia no i chlałem ostro 2 dni więc w życiowej formie nie byłem ,może dlatego tak sie zaje.bałem. Albo mam słabą kondycje.

Edytowane przez canabis
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem daj na treningu tylko MC albo przysiad. Także daj je na początek treningu. Zza głowy wyciskaj w ten sposób, że sztangę opuszczasz na kaptur (jak w pozycji do przysiadu), poluzuj na chwilę, wtedy kolejne powtórzenie. A co ciężkości FBW, to jeśli ciężary są już porządne to trening jest ciężki, to normalne.

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście mam wrażenie, że lada moment coś mi zaraz strzeli, przy wyciskaniu przodem. Także widzicie, jak to jest.

Swoją drogą, robię od dłuższego czasu fbw (wrażenia umiarkowane), ale na duże partie raczej polecam 4 serie, na mniejsze 3 (chociaż ja z reguły i tak robię 4), oczywiście jak już Ci się ciało w miarę przyzwyczai do nowości. No i nie wiem, czy dobrze widzę, ale nie masz w planie nic na trica ?. W każdym razie, wywaliłbym jedno ćwiczenie na nogi w sesji treningowej (jak już to dodaj jego kosztem łydki albo przedramię).

Problemem ze zmęczeniem przy fbw (z mojego punktu widzenia ofkoz) jest to, że robiąc go tak, jak jest polecane (czyli zacząć od największych partii, a kończyć mniejszymi), człowiek może być wyczerpany już w połowie treningu. Dlatego czasem dla odmiany wrzucam jakąś mniejszą partię jak jestem zniszczony po seriach na większą (np. biceps po plecach czy klacie).

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

te pompki coś dają?? będzie widać jakieś rezultaty po tych kilku miesiącach? nie mam czasu na razie i pieniędzy żeby chodzić na siłkę i kupować jakieś suplementy czy inne sterydy, więc wolałbym zacząć od tego. tylko czy faktycznie da się samymi pompkami wyrobić (chociaz trochę) klatę i biceps? (żeby nie wyglądać jak szkieletor)

Odnośnik do komentarza

Pompki dają w hu....dużo tylko trzeba się przyłożyć.

Można naprawdę nieżle wyrzeżbić triceps, klatę i barki....tak barki, tyle tylko, że musisz się nauczyć pompek na jednej ręce, lub prościej z odrywaniem rąk od podłoża i przemieszczaniem wzdłuż ciała ;)

Pompki z ręcznikami pod dłońmi i jednoczesnym sciaganiem do srodka działają podobnie jak rozpietki z konkretnymi ciężarami.

Musisz obejrzeć na YT bo ciężko opisać technikę robienia.

Ogólnie nie tykam się brzuszków wogóle, ale dzięki pompkom mam mały kaloryferek, dzięki temu że cały czas te mięśnie przy pompkach pracują.

Nie mówiąc już o wzroście siły przy robieniu w/w pompek na jednej ręce.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Pompki z ręcznikami pod dłońmi i jednoczesnym sciaganiem do srodka działają podobnie jak rozpietki z konkretnymi ciężarami.

 

dałbys linka do filmiku bo nie bardzo wiem jak mam sformułować zapytanie w wyszukiwarce yt

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...