Skocz do zawartości

Pomoc


papi

Rekomendowane odpowiedzi

Rzucilem palenie i zamierzam wziazc sie za siebie. Wzrost 188, waga 87. Klata slaba, zatluszczona, oponka jest, trzeba to poprawic, do tego przedramiona chudziutkie, same kosci prawie. Mysle zeby biegac codziennie 3 km, potem wiecej, nie wiem jak z kondycja, zapewne slabo. Godzine przed bieganiem wciagnac puszke tunczyka, czy serek wiejski. Oprocz tego pompki i brzuszki. Dieta to po prostu mniej niz zwykle, moze czesciej, po 18 nic, kolo 21 ten tunczyk czy serek, bo kolo 22 zamierzam biegac. Ogolnie nie jem prawie junk food, duzo kurczaka, ryb (ale smazonych), ziemniaki i salatka na obiad, rano glownie ser bialy, zolty, jajka itd. Bedac systematycznym mozna do czegos dojsc, nie zalezy mi na cudach, troche tezyzmy chce nabrac, klatke w miare zrobic (pol roku za gnoja siedzialem w gipsie od pasa po szyke, nie cwiczylem jak zalecil lekarz i sa efekty lenistwa)?

Odnośnik do komentarza

Rzucilem palenie i zamierzam wziazc sie za siebie. Wzrost 188, waga 87. Klata slaba, zatluszczona, oponka jest, trzeba to poprawic, do tego przedramiona chudziutkie, same kosci prawie. Mysle zeby biegac codziennie 3 km, potem wiecej, nie wiem jak z kondycja, zapewne slabo. Godzine przed bieganiem wciagnac puszke tunczyka, czy serek wiejski. Oprocz tego pompki i brzuszki. Dieta to po prostu mniej niz zwykle, moze czesciej, po 18 nic, kolo 21 ten tunczyk czy serek, bo kolo 22 zamierzam biegac. Ogolnie nie jem prawie junk food, duzo kurczaka, ryb (ale smazonych), ziemniaki i salatka na obiad, rano glownie ser bialy, zolty, jajka itd. Bedac systematycznym mozna do czegos dojsc, nie zalezy mi na cudach, troche tezyzmy chce nabrac, klatke w miare zrobic (pol roku za gnoja siedzialem w gipsie od pasa po szyke, nie cwiczylem jak zalecil lekarz i sa efekty lenistwa)?

No prosze jak sie psyko ogarnął ;)

 

Ogólnie to całkiem dobrze wygląda , ale żeby nabrać tężyzny to raczej nie wystarczą pompki i brzuszki ;) Dorzuć do tego wszystkiego siłke i będzie ok

Odnośnik do komentarza

Mysle o tym jako takim kilkumiesieczym wstepie przed czyms powazniejszym. Kolega ma sporo zelastwa w piwnicy. Pompki na szerokim rozpieciu ramion na klatke beda dobre? Ogolnie zamierzam zaczac od codziennego wieczornego 5x5 popmepk i 5x5 brzuszkow. Jak bedzie szlo gladko, to zmienie 5 powtorzen na 10. Przy takiej poczatkowej zabawie moge to robic codziennie, jakas regeneracja nie jest potrzebna?

 

Konieczna jest zamiana napojow gazowanych na wode? : (

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

5x5 to strasznie mało. Ja robiłem 5x20, nie pamietam czy codziennie robiłem ale chyba tak, no i nie powiem bo jakos tam pomogło i klatka lepiej wyglądała ale nie liczyłbym na cuda. Brzuchu jakos nigdy nie cwiczylem bo nie bylo takiej potrzeby ale w sumie to i ja bede musial zacząć ćwikac bo robiąc mase troche sie zbiera tego sadełka i musze zacząć o tym myśleć. Brzuszki to raczej lipa, ktoś z kaloryferem mógłby tutaj sie wypowiedzieć, jakiś forumowy kaloryfer ;)

 

co do napojów gazowanych to wy(pipi) je wpizdu. Z gazowanych pije tylko piwo ;)

Edytowane przez canabis
Odnośnik do komentarza

Mowie o starcie, zastanu jestem tragicznie, ale mysle ze 5x10 dam rade. Na przedramiona co dobre? Nie chce zadnego 6 paku na brzuchu, tylko zeby byl plaski i twardy. No narazie polece tak, potem wszystko bede zwiekszal, moze zaczne ciezary tarfac. Dzieki za info ;]

 

Moze byc woda gazowana, bo samej nie znosze? Stuff typu Nestea mozna pic?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ale i tak nie bedziesz jadł sporo więcej białka niż jest w gainerze ;) Ani przed ani po treningu białka nie trzeba jeść ;) cholerne braki potreningowe uzupełnia się węglowodanami , czyli zdecydowanie lepiej kupić carbo które jest tanie i starczy ci na bardzo długo , ewentualnie gainera za 79 zł masz 2 kilo treca mass xxl.

 

ps: Skoro nie masz za bardzo kasiorki na suple to może odpuść sobie narazie kreatyne , po co ma się zmarnować ;)

Odnośnik do komentarza

Mit o tym, ze bialko przed i po treningu nie jest potrzebne juz dawno zostal rozwiany. A tak w ogole jesli zalezy Wam na organach wewnetrznych to nie oszczedzajcie na suplach, nie kupujcie najtanszego (pipi), bo jest powod dla ktorego to jest 2 albo 3 razy tansze niz inne i olejcie kreatyne, ktora koniec koncow niewiele daje, a nerki ryje jak nic innego. Przypomne ze raz uszkodzone nerki = dializy, ew. przeszczep i zgon w mlodym wieku.

Odnośnik do komentarza

Gdyby nie jeść białka przed i po treningu, a na śniadanie standardowo niewielkie ilości, to nie wiem, gdzie by się wepchało te 100-150-ile tam potrzebujecie gram białka na dzień.

Swoją drogą, spotkałem też się z obalaniem magicznego przelicznika "2gr białka na kilogram ciała", ale to inna bajka.

 

Z tańszych suplementów białkowych można sprawdzić białko UNS. Jeśli chodzi o rozpuszczalność i smak, to wiadomo, rewelacji nie ma, ale na pewno lepiej niż w przypadku Ostrowii. Opinie na necie też raczej pozytywne.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie, pewnie głupie :sweat: , a mianowicie : Mam ambitny plan iść od września na siłkę i planuje sobie zacząć od FBW. I mam pytanie jak powiedzmy plan wygląda tak :

 

Nogi: Przysiady ze sztanga na barkach 3s

Plecy: Martwy ciąg 3s

Klatka: Wyciskanie sztangi płasko 3s

Barki: Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 2s

Biceps: Uginanie ramion ze sztanga na modlitewniku 2s

Triceps: Wyciskanie sztangi wasko 2s

 

To te ćwiczenia mam robić po kolei wszystkie serie, czyli robię nogi jedna seria, druga seria, trzecia seria i przechodzę do pleców ? Dobrze rozumuję, bo jakoś nikt o tym nie wspomina w artykułach o FBW, a może nie przeczytałem po prostu :rolleyes: W każdym razie myślę, że pomożecie :potter:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kto jest troche zaprawiony z drążkiem ?

Chcę się wziąść za drążek na poważnie, ale na razie troche oporowo mi idzie.Więcej robię z podchwytem na wąsko(10, 12 na serie), z nachwytem trochę gorzej.Próbuję też z nogami wyprostowanymi 90` względem tułowia(z osiem pocisne).Ogólnie drązek to za(pipi)ista sprawa, angażuje jednocześnie dużo partii i te ruchy trzeba sobie po prostu wypracować.Szeroko za kark to dla mnie hardcore.Jakieś porady ???

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...