Skocz do zawartości

Pomoc


papi

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopie, miesiąc to jeszcze nic. Zastojem się będziesz martwił jak będzie pół roku.

Inna sprawa, że skoro nabrałeś już ponad 10 kg, to rzeczywiście organizm może powoli stopować. Jeśli jeszcze nie brałeś (sorry, ale nie pamiętam z innych tematów) odżywek, to pewnie najlepszy moment żeby zacząć.

No i co do diety, to też trzeba wziąć pod uwagę, że skoro przybyło Ci tyle kilogramów, to potrzeby proporcjonalnie wzrosły, nawet jeśli tego nie czujesz w kwestii apetytu. To tak na wszelki wypadek piszę.

 

Oczywiście, zmiana treningu to dobry pomysł. Wprowadź sobie kilka tygodni treningu typowo na siłę (bardzo duże ciężary, dosłownie kilka powtórzeń w seriach, wszystko jest na necie), może ruszysz. Opieram się na swojej wiedzy teoretycznej, bo osobiście u mnie różnie jest z wprowadzaniem tych rad w życie, a jak już kiedyś zmieniłem trening na okres dwóch miesięcy, to nic nadzwyczajnego z tego nie wynikło.

Odnośnik do komentarza

no i stało sie - bylem u pani dermatolog (chodiz o krosty), orzekla, ze powinienem unikać nabiału :(

mleka w szczegolnosci, ale takze wszystkiego co od niego...

co za szit.

co żreć?

 

twarog, serki homo no i ser to byla moja podstawa w sumie. Teraz zostaja makarony, ryze, miecha, ale to wsyztsko to dosyc 'dlugoczasowki' do przygotowania :(

Odnośnik do komentarza

Mleko w ogole jest bee i należy go pić jak najmniej. Wielu dorosłych nie toleruje laktozy. Z dzicmi jest inaczej, ale u dorosłych mleko przynosi niezamierzone rezultaty. Sam nie używam. Ale za to serki wiejskie i twarogi niskotłuszczowe są debest.

 

banny, pitolisz. Jak nie możesz jeszc przetworow mlecznych to nawet lepiej na tym wyjdziesz. Łap się za ryby, za tunczyka przede wszystkim(prosto z puchy na talerz) same białko, zero wegli i tłuszczu. Faola, kurczaki, inne miecha? Nie wiem jak Ty je robisz, ale mi przygotowanie kurczaka zajmuje 5 minut. Ryżu brązowego gotuje na cały tydzień:)

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

E tam Banny, przesadzasz z tym tuńczykiem ;) Dobry jest, ale jak coś Ci wyjątkowo nie pasi to pamiętaj - urozmaicaj sobie jakoś jadłospis np: na jednym talerzyku tuńczyk, obok miska z sałatką (pomidorki, ogórki etc), obok gorący kubek z jakąś zupką do popity i wszystko można jeść i to w dużych ilościach ;) Ogółem to polecam dietę sobie ułożyć, nawet prowizorkę jakoś - potrafi naprawdę dużo zdziałać. Teraz dokupuję białko, żeby uzupełnić braki i będzie elegancko.

 

Tak w ogóle to moja "dieta" wygląda w taki sposób, że mam na kompie tabelkę w której są dane "potrawy" i dni tygodnia, dzięki temu pamiętam co mam jeszcze do zjedzenia :-) Taka totalna prowizorka, w ogóle nieprofesjonalna, ale dzięki temu codziennie zjadam tuńczyka, przynajmniej 3 jajka, jogurt (400g z płatkami musli), koktajl własnej roboty, piję tran itd. Dużo rzeczy tam jest, po prostu zapisałem żeby nie zapomnieć, jak komuś nie chce się bawić w profesjonalne diety to polecam.

 

@Banny - mam pistolet na wiadomoco, to mi wystarcza : D

Edytowane przez Sztajniec
Odnośnik do komentarza

Jeszcze trochę ode mnie- po 14-15 godzinie jesteś już wolny po szkole i powiedzmy do północy masz 9 godzin do zagospodarowania, chyba mi nie powiesz, że 9 h się uczysz. Tym bardziej, że na trening trzeba poświęcić 3 x 1,5h w tygodniu. Jeżeli teraz Banny nie masz czasu, to potem w ogóle nie będziesz mieć.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Trening w okresie regeneracyjnym-Cykl ten stosujemy po każdym ciężkim cyklu, np. budowania siły. Jest to czas, w którym dajemy mięśniom trochę potrzebnego im luzu. Czas jego trwania jest ściśle zależny od stopnia intensywności treningów w cyklu poprzedzającym i wynosi od 2 do 4 tygodni. Obciążenia, jakie stosujemy pozwalać mają na swobodne wykonanie 12-15 ruchów w każdej serii( z zapasem 2-3 powtórzeń, których oczywiście nie wykonujemy).Ilość serii na poszczególne grupy zbliżona do okresu budowania masy. Długość przerw pomiędzy seriami ok.2 minut-przy ćwiczeniach typowo siłowych(jak np. wyciskania, przysiady)-do 3-3,5 minuty. Każdą grupę trenujemy raz na 5-6 dni. Dobór ćwiczeń jest sprawa indywidualną-jest to także czas leczenia ewentualnych kontuzji(takich, które pozwalają na kontynuowanie treningów)i pod tym kątem można układać plan ćwiczeń na poszczególne grupy mięśniowe. I tak w rzeczywistości, każdy powinien wypracować sobie osobisty program-adekwatny do indywidualnych predyspozycji organizmu, a zapis ogólny powinien służyć, jako podstawa do dalszych prób wypracowania tego programu.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...