Skocz do zawartości

Pomoc


papi

Rekomendowane odpowiedzi

Tori sorry ale masz ladnie pojechane chyba zeby w pierwszym tygodniu superserie robic.

Dwa tygodnie to ty ogolnorozwojowke powinienes miec a nie superserie.No ja cie prosze.

Efekty?Jak ci sie uda, nie bedziesz wygladal jak wychudzona kaleka i ofiara losu.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Ja pier.dolę, Panowie, nie taka prosta sprawa ćwiczyć na ciężarach. Mam prawie 24 lata i dopiero wziąłem się za tą dziedzinę sportu. Jadę dopiero pierwszy tydzień, wczoraj robiłem (to chyba nazywa się super seria? 4 ćwiczenia na poszczególną partię mięśni bez odpoczynku, dopiero po skończeniu wszystkich powtórzeń w danej serii przerwa) klatę + biceps. Dziś mam tajski, a nie mogę podnieść szklanki ;) Jestem cholernie ciekaw efektów po kilku miesiącach.

 

Plan wygląda tak:

1-2-3 tydzień

Bardzo duże ciężary- 3-4 powtórzenia każdego ćwiczenia, 2 serie, przerwa między seriami 2-3 min

 

4-5-6 tydzień

Duże ciężary- 10-12 powtórzeń każdego ćwiczenia, 3 serie, przerwa 90 sekund między seriami

 

7-8-9 tydzień

Średni ciężar- 25 powtórzeń każdego ćwiczenia, 4 serie, przerwa 1 min między seriami

 

10-11-12 tydzień

Mały ciężar- 1 min każdego ćwiczenia, między ćwiczeniami 1 min skakanki, 2 serie, przerwa 30 sec między seriami

 

Z tym, że wczoraj jeszcze nie dotarły do mnie wszystkie obciążenia kurierem, więc robiłem 10 powtórzeń każde ćwiczenie.

oO powodzenia życze

 

Wczesniej jak pisaleś to myślałem, że masz większe doświadczenie w tym. Ale w takim razie proponowałbym Ci na początku ze 2 lub 3 tygodnie ogólnorozwojowych ćwiczeń, a dopiero potem trening, taki jak Ci wczesniej proponowałem.

Nie wiem skąd ten swój plan wyczarowałeś, ale jest totalnie do du.py, szczególnie dla kogoś z takim stażem jak Ty.

Odnośnik do komentarza

Pompki na uchwytach, w podporze tyłem, na poręczach, drążek, gumy... tego typu ćwiczenia jadę od 15 roku życia, jako, że non stop trenowałem coś, co wiąże się z walką. Dlatego też byłem przekonany, że jak zaaplikuję taki program, to dam radę. Swoją drogą nie popadajmy w paranoję, pisząc bardzo duży ciężar mam na myśli sztangielki o wadze 12-14 kg, bo takowym jestem w stanie wolno, dokładnie i poprawnie wykonać 3-4 ćwiczenia przy 4 powtórzeniach.

Odnośnik do komentarza

Tori, mysle, ze lepiej by bylo zaczynac od 15 powtorzen i co tydzien schodzic w dol, az dojdziesz do 5. 2 cwiczenia zaraz po sobie na te sama partie miesnie to seria laczona, a dwa cwiczenia zaraz po sobie na rozne partie (najczesciej antagonistyczne np tric i bic) to superseria.

Odnośnik do komentarza

Cały plan jest zje.bany, czy ostatnie 2 etapy? Znalazłem to na amerykańskich blogach fitnessowych.

 

Tak czy inaczej chcę wciąż ćwiczyć 3x w tyg po 2 partie mięśni na trening.

 

Nie robię już żadnych planów na wszystkie partie, ponieważ czasem na tajskim napie.przamy non stop przysiady, czasem non stop drążek, a czasem różnej maści kosmiczne powtórzenia pompek. W związku z tym po takim treningu mogę na drugi dzień sobie ocenić, jaki trening mogę wybrać po takim wysiłku... czy wykluczający nogi? czy klatkę? czy plecy? W ogólnorozwojowym jedno by mi szło dobrze, a np. nogi by mi zdychały, a potem tydzień leczyłbym zakwasy.

 

O to mi głównie chodziło, decydując się na ćwiczenia typowo- bodybuildingowe.

Odnośnik do komentarza

Możesz zawsze ułożyć sobie luźny plan treningowy, na każdą partie mięśni, ale to które bęziesz ćwiczył wybierać na podstawie zmęczenia danych partii po treningu dzień wcześniej.

Tyle, że trzeba dobrze je dobrać i ćwiczyć wszystkie partie mięśni.

I wróć do treningu podanego na poprzednich stronach.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

moj 'pomyslowy' kumpel chcialby zazyc sobie zma -przeslal mi link

 

http://allegro.pl/item881468155_zma_90kaps_activlab_podnies_testosteron_wysozl.html

 

chce kupic i sobie to aplikować.

Zainteresowal sie tez Tribulusem'

 

 

Cwiczy moze z 2 miesiace z tego co mi wiadomo, poprzednio nic nie bral.

 

chcialby spytac, co o tym mysle, wiec chcialbym sie poradzic Was, prosic o jakas opinie - jesli ten koles zle robi ,to jak to uargumentowac mu? jakie sa skutki brania tego? moze jakies zalety?:PP

Odnośnik do komentarza

moj 'pomyslowy' kumpel chcialby zazyc sobie zma -przeslal mi link

 

http://allegro.pl/item881468155_zma_90kaps_activlab_podnies_testosteron_wysozl.html

 

chce kupic i sobie to aplikować.

Zainteresowal sie tez Tribulusem'

 

 

Cwiczy moze z 2 miesiace z tego co mi wiadomo, poprzednio nic nie bral.

 

chcialby spytac, co o tym mysle, wiec chcialbym sie poradzic Was, prosic o jakas opinie - jesli ten koles zle robi ,to jak to uargumentowac mu? jakie sa skutki brania tego? moze jakies zalety?:PP

 

 

powiedz mu, że tribulusa i zma może sobie akurat w dupe wsadzić i więcej z nim nie dyskutuj. co za pytania ;/. nie zadawaj sie z taką wiarą banny :f.

Odnośnik do komentarza

Nic mu sie nie stanie, najwyzej s.r.ac.zka. To i tak nie dziala :P No, moze troche (wg niektorych), ale w tym wieku (domyslam sie, ze Twoj rowiesnik) i tak ma sie w pizde testosteronu i wiecej i tak jaja mu nie wyprodukuja:p. Zreszta nie czaje, po co po 2 miechach sie brac za odzywki i suple, kiedy przez pierwszy rok i tak rosnie sie jak na drozdzach o_O Jak po poltora roku przestanie rosnac to zaden suplement mu juz w stagnacji nie pomoze i bedzie balas.

Odnośnik do komentarza

Od miesiaca stoje na 66 kg i nie chce ruszyc.

Do tej pory cwicze co drugi dzien, czyli przerwa dla kazdej parti to 6 dni.

Male partie miesni 9-12 powtorzen + rozgrzewka a wieksze 14-16 + rozgrzewka.Plan wyglada mniej wiecej ze:

1 dzien klata biceps

2 dzien plecy triceps

3 dzien barki nogi

Zastanawiam sie teraz czy nie bylaby dla mnie dobrym wyjsciem zmiana sposobu treningu.Myslalem np (nawet nie wiem jak sie fachowo to nazywa) ze kazdego dnia treningowego robic po dwa cwiczenia na kazda partie miesni.Czy takie cos ma wiekszy sens jesli interesuje mnie zwiekszenie masy?Jesli tak to moze jakis ogolny zarys ktos by sie odwazyl zaproponowac?

Odnośnik do komentarza

Nie sadze by byla zla.Juz kiedys pisalem tutaj mniej wiecej jak wyglada i wydaje mi sie ze ciezko bylo by o lepsza.

Zastanawiam sie czy to nie jest wlasnie jakis moj pierwszy prog.Nigdy nie mialem 66 kg.Normalna waga to okolice 52-53 kg bez diety i cwiczen.Troszke jednak przybylo i moze to pierwszy wlasnie jakis "protest"?

Odnośnik do komentarza

 

Zastanawiam sie teraz czy nie bylaby dla mnie dobrym wyjsciem zmiana sposobu treningu.Myslalem np (nawet nie wiem jak sie fachowo to nazywa) ze kazdego dnia treningowego robic po dwa cwiczenia na kazda partie miesni.Czy takie cos ma wiekszy sens jesli interesuje mnie zwiekszenie masy?J

Raczej bez sensu- takie coś robi się gdy rozpoczyna/wraca się do treningów po dłuższym czasie, tzw. trening ogólnorozwojowy. Masy tym nie zwiększysz.

Zastanawiam sie czy to nie jest wlasnie jakis moj pierwszy prog.Nigdy nie mialem 66 kg.Normalna waga to okolice 52-53 kg bez diety i cwiczen.Troszke jednak przybylo i moze to pierwszy wlasnie jakis "protest"?

Może osiągnąłeś już swoje maksimum (maksymalny rozwój mięśni) jeśli chodzi o naturalne sposoby ćwiczeń- bez supli i odżywek.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...