Skocz do zawartości

Pomoc


papi

Rekomendowane odpowiedzi

Szukalem cos na temat tego DEXA. Niewiele jest tego. Zreszta nie potrzebuje teraz bardzo dokladnych pomiarow. W koncu nie chodzi o to ile tam procent wyskoczy ale jak to sie zmienia w czasie. Do tego wystarczy mi moja waga. W kazdym razie dzieki za nakierowanie.

 

Yaczes, przemiana na pewno sie pogorszyla. Zreszta zdaje sobie sprawe, ze jesli mam poprawic sylwetke to raczej jest to ostatni dzwonek. Poki co udalo mi sie jedno poprawic. Bole kregoslupa zwiazane z dyskopatia. Od momentu jak zaczalem cwiczyc nie mialem zadnego postrzalu. No ale tez miesnie plecow to u mnie jeden z priorytetow. Wiekszy niz sama klata.

Gorsza przemiana materii, latwiejsze lapanie tluszczu i trudniejsze jego zrzucenie. Musze sie z tym pogodzic i tym mocniej pracowac ;p.

Czy mam sylwetke endo? Raczej nie. Przynajmniej w takim ujeciu jak TUTAJ.

Bardziej interesowalo mnie to o co pytalem wczesniej. Czy jest i jesli tak to jak to osiagnac uzyskanie dwoch efektow jednoczesnie. Redukacji tluszczu i progresji masy miesniowej. Wszedzie pisza, ze nie da sie tego pogodzic jednoczesnie. Natomiast na YT jest pelno roznych transformacji, gdzie goscie pozbywaja sie tluszczu i nabijaja miesnie. Pewnie czesc sie kluje w tylek. To mnie nie interesuje. Jednak caly YT w transofrmacji nie moze opierac sie na igle.

Jesli dobrze rozumiem Sebasa, to bialko w kazdym posilku odzywia miesnie i dostarcza wystarczajacego budulca do wzrostu masy miesniowej. Poniewaz czesc energii z bialka idzie w miesnie to w ogolnym bilansie troche jednak tych kalorii brakuje (pomimo dostarczania normalnej jej ilosci). Skoro brakuje to organizm siega po zapasy zmagazynowanej wczesniej glukozy. Nie wiem co prawda jak to sie dzieje (najpierw leci glukoza z miesni i watroby wiec na silowni gosciu powinien pasc po pierwszych seriach) ale pewnie to dziala.

Odnośnik do komentarza

Kluczowe jest podkręcanie metabolizmu, który u endomorfików kuleje.

Mi bardzo pomagało okresowe skupianie się na treningu z ciężarami, na spompowanie. Ograniczałem troszkę aeroby, dodawałem niewiele węglowodanów (wszystko było na wyczucie, na podstawie tego jak się czułem). W międzyczasie zwiększeniu ulegało spożycie kalorii i oczywiście troszkę tłuszcz ale po pewnym czasie wracałem do wcześniejszej rutyny (mniej węgli, więcej aerobów) z większym metabolizmem i miałem znowu z czego ścinać kalorie.

Na przestrzeni ostatnich 6 miesięcy odchudzania zrobiłem tak chyba 2 razy i bardzo się to opłaciło, po czasie kiedy zrobione było zdjęcie które tutaj zamieszczałem zszedłem jeszcze do 10% bf.

Tylko jak się zmniejsza aeroby trzeba się podwójnie kontrolować z dietą

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza

Zapodajcie mi jakieś konkretne ćwiczenia na dolne partie brzucha i skośne mięśnie- tylko darujcie sobie abs/abs2/weidera bo szukam konkretnych ćwiczeń (najlepiej w domowych warunkach, ew na siłowni)

Wpisz sobie w google - russian twist, knee tucks,

Martwy ciąg świetnie rozbudowuje skosy (ciało dąży do stabilizacji), ew. martwy ciąg jednorącz.

Wznosy nóg/kolan wisząc na drążku do momentu gdy nogi są równolegle do podłoża (tylko naucz się techniki, jak najmniej się przyciągasz rękoma, pracuje praktycznie sam brzuch). Wznosisz spokojnie nogi, chwile zatrzymujesz, spokojnie opuszczasz. Zero dynamicznych ruchów, bo nie o to w tym chodzi. Możesz też spróbować wersji z wznosem nóg/kolan na poręczach.

Odnośnik do komentarza

Zapodajcie mi jakieś konkretne ćwiczenia na dolne partie brzucha i skośne mięśnie- tylko darujcie sobie abs/abs2/weidera bo szukam konkretnych ćwiczeń (najlepiej w domowych warunkach, ew na siłowni)

Wpisz sobie w google - russian twist, knee tucks,

Martwy ciąg świetnie rozbudowuje skosy (ciało dąży do stabilizacji), ew. martwy ciąg jednorącz.

Wznosy nóg/kolan wisząc na drążku do momentu gdy nogi są równolegle do podłoża (tylko naucz się techniki, jak najmniej się przyciągasz rękoma, pracuje praktycznie sam brzuch). Wznosisz spokojnie nogi, chwile zatrzymujesz, spokojnie opuszczasz. Zero dynamicznych ruchów, bo nie o to w tym chodzi. Możesz też spróbować wersji z wznosem nóg/kolan na poręczach.

dzięki

 

Hela- Twoje też mi się przydało, ale szukałem więcej ćiczęń do domu

Odnośnik do komentarza

ok, jutro idziemy na siłownia. kupi sie karnet na active i przynajmniej motywacja będzie żeby chodzić. Czy combo bieżnia/rower stacjonarny co drugi dzień na zmianę z przerzucaniem żelastwa ma sens? czy lepiej się skupić na jednym albo drugim?

nie chodzi mi o robienie z siebie jana koksa tylko o ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Edytowane przez alienator
Odnośnik do komentarza

Ogólnie rozwojowo nie dotykaj nawet roweru bo to szmelc działający tylko na nogi lub alternatywa dla maksymalnych koksów by utrzymać się w formie pozwalającej oddychać a i tak przy 15 na godzinę pocą się jak świnie (i dobrze :)) Jeśli jest bieżnia z odpowiednim wytłumianiem uderzeń odciążająca kręgosłup i stawy a dodatkowo nie masz nadwagi możesz robić raz w tygodniu bieżnię, reszta orbitrek. Co i jak napisz dokładnie ile razy będziesz na tej siłowni i jak długo(maksymalna objętość czasowa treningu) oraz czy masz dietę. jaki jest cel ćwiczeń i czy jest endo czy ekto?

Edytowane przez stabik
Odnośnik do komentarza

No jak już zainwestuję, to bym chodził 4-5 razy w tygodniu myślę spokojnie. Objętość czasowa to nie wiem, mogę być nieograniczoną ilość czasu przez miesiąc z tym karnetem hehe. A wydolnościowo to hui wie ile dam radę. Dietungi nie mam. Naczy nie to, że wpier.dalam co popadnie albo kebaby na obiad i kolacje, ale po prostu nie liczę żadnych kalorii, węgli, białek itd. No a cel napisałem - ogólnorozwojówką to ma być raczej, nie mam marzeń bycia koksem albo wyciskania 120 na klate. ostatniej części nie rozumiem hhe

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...