Skocz do zawartości

Pomoc


papi

Rekomendowane odpowiedzi

Proponowalbym unoszenie nog na poreczach.Mozna tez lezac na ziemi ugiac kolana (rece przy glowie) i prostowac je (caly czas nad ziemia).Im nizej zjedziesz z wyprostem tym wieksze obciazenie dolnej czesci.W razie czego dodaj obciazenie jak za latwo idzie ;)

O i znalazlem jeszcze to :

część dolna 4 serii, 8 ? 12 powtórzeń.

Odwrotne spinanie brzucha

Poza tym, że ćwiczenie wspaniale kształtuje dolną partię mięśni brzucha, korzystnie wpływa na kręgosłup.

W leżeniu tyłem na ławeczce lub podłodze, ramiona przy głowie, nogi ugięte w kolanach, wykonaj ruch miednicą w kierunku głowy. W końcowej fazie ruchu mięsnie powinny być całkowicie napięte. Jeżeli jesteś w stanie wykonać proponowaną ilość powtórzeń, możesz wykonywać to ćwiczenie na ławeczce skośnej.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

 

część dolna 4 serii, 8 ? 12 powtórzeń.

Odwrotne spinanie brzucha

Poza tym, że ćwiczenie wspaniale kształtuje dolną partię mięśni brzucha, korzystnie wpływa na kręgosłup.

W leżeniu tyłem na ławeczce lub podłodze, ramiona przy głowie, nogi ugięte w kolanach, wykonaj ruch miednicą w kierunku głowy. W końcowej fazie ruchu mięsnie powinny być całkowicie napięte. Jeżeli jesteś w stanie wykonać proponowaną ilość powtórzeń, możesz wykonywać to ćwiczenie na ławeczce skośnej.

 

To coś w stylu robienia mostka?

Odnośnik do komentarza

No nie za bardzo.Ciezko mostek robic na brzuch :) Opis jest troszke mylny a szczegolnie czesc z ugietymi kolanami o ktorych nie pisze ze sa uniesione.

 

Wolno napnij mięśnie brzucha i jednocześnie unieś głowę, barki i pośladki, przybliżając kolana do głowy. Wytrzymaj w tej pozycji 3-5 sekund, a następnie wróć do pozycji wyjściowej.

 

sbaspu.jpg

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dwa pytania.

 

Mam trening na masę, ułożyłem ostatnio sobie plan (w sumie jest bardzo podobny do mojego ostatniego, po prostu parę ćwiczeń zmieniłem) no i pytanie czy jest oki, czy z czymś nie przesadziłem, czy dobór ćwiczeń jest oki? : P

 

Dzień 1 - klatka + triceratops

 

-Wyciskanie sztangi na lawce skośnej (3 serie - 10,8,6 z progresja ciezaru) + jedna seria sztangielkami 8powt

-wyciskanie sztangi na lawce poziomej (3 serie -10,8,6) + jedna sztangielkami jw

-rozpietki na skosnej i prostej (4 serie - 10,10,8,8)

-wyciskanie sztangi w waskim uchwycie (3 serie 10,8,6)

-prostowanie reki w opadzie (3x8)

-pompki w podporze tylem (4x10)

 

Dzien 2 -barki + nogi.

 

-wyciskanie sztangi zza karku (10,8,6)

-unoszenie sztangielek bokiem w gore (10,8,6)

-Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia (10,8,6)

-szrugsy ze sztangielkami (12,9,9) .

-przysiady ze sztanga (4 serie - 12,9,6,)

-wykroki ze sztangielkami (3x8)

-uginanie nog w lezeniu (12,9,9)

 

Dzien 3 - plecy + bic+przedramie

 

-podciaganie na drazku szerokim nachwytem do klatki (10,8,6)

-martwy ciąg (10,8,6)

-wiosłowanie sztangą (10,8,6)

-uginanie ramion ze sztanga podchwytem (3 serie - 12,9,6)

-uginanie ramion ze sztangielkami chwyt mlotkowy z supinacja nadgarstkow (3 serie - 9,9,9)

-uginanie ramion ze sztangielkami siedzac (reka oparta o wewnetrzna czesc uda) (3x8)

 

No i pytanko number 2 - ostatnio chciałem się skupić na bicku, bo mam zastój duży i prawie nigdy po ćwiczeniu bica nie mam zakwasów :< Mimo, że pompa nie jest zła, zmacham się hardkorowo, to na drugi dzień zakwasów nie ma i przez to mi bicepsik nie rośnie. Ostatnio nawet zmniejszyłem ciężar, zwiększyłem trochę ilość powtórzeń i nic (chyba, bo dopiero co zacząłem działać) : P Anyway- po wczoraj zakwasów na bicu nie mam, ale np zauważyłem że pojawiły mi się takie jakby zadrapania (pęknięcia małe ) czy chui wie co. To dobrze? To źle? Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza

Te pęknięcia małe to rozstępny, powstają gdy mięśnie rosną więc Twoje spostrzeżenia nie są trafne :)

 

Co do planu- nie jest zły. Ale mam kilka "ale". Zamieniłbym na Twoim miejscu Triceps z bicepsem. Możesz nie dać rady pierwszego dnia najpierw wyciskając na klasie, a potem ćwicząc triceps. Lepiej zrobić wtedy bica co by nie obciążać za bardzo mięśni (przy wiciskaniu pracuje również triceps).

Następnie, troche z du.py są Twoje rozpiętki- rób albo na prostej, albo na skośnej, nie to i to.

Zrezygnowałbym również z jednego wiciskania na łąwce, moim zdaniem troszke przesadziłeś.

-prostowanie reki w opadzie (3x8)

Nie wiem co dokładnie masz na myśli. Zmieniłbym to jednak na francuza do czoła łamaną sztangą.

Na trica również robiłbym progresje ciężarów.

Uginanie nóg (nie wiem dokładnie o jakie Ci chodzi) raczej wielkich efektów Ci nie da.

 

Lepsze efekty na plecy dają podciągnięcia do karku. Dodałbym jeszcze z jedno ćwiczenie na plecy.

 

W sumie tyle :)

Odnośnik do komentarza

Te pęknięcia małe to rozstępny, powstają gdy mięśnie rosną więc Twoje spostrzeżenia nie są trafne :)

 

Tyle, że one nie wyglądają w ten sposób, tylko raczej tak . Chyba że z tego się robią rozstępy, to git : D

Co do planu- nie jest zły. Ale mam kilka "ale". Zamieniłbym na Twoim miejscu Triceps z bicepsem. Możesz nie dać rady pierwszego dnia najpierw wyciskając na klasie, a potem ćwicząc triceps. Lepiej zrobić wtedy bica co by nie obciążać za bardzo mięśni (przy wiciskaniu pracuje również triceps).

Mówisz? Zastanawiałem się w sumie nad zmianą, ale nie jakoś dokładnie, jednak nie pierwsza osoba mi to poleca, więc pewnie tak zrobię :)

Następnie, troche z du.py są Twoje rozpiętki- rób albo na prostej, albo na skośnej, nie to i to.

Zrezygnowałbym również z jednego wiciskania na łąwce, moim zdaniem troszke przesadziłeś.

Hm, czyli że np w jednym tygodniu robić tylko na płaskiej, a w innym na skośnej?

-prostowanie reki w opadzie (3x8)

Nie wiem co dokładnie masz na myśli. Zmieniłbym to jednak na francuza do czoła łamaną sztangą.

No nie wiem jak to się fachowo nazywa, miałem na myśli coś takiego

image038.gif

No a łamanej sztangi nie mam : <

Lepsze efekty na plecy dają podciągnięcia do karku. Dodałbym jeszcze z jedno ćwiczenie na plecy.

Oki, w takim razie zastosuję podciągnięcia do karku, i popatrzę potem jakie ćwiczenie na plery mógłbym dodać.

 

A i jeszcze jedno - jeśli zamieniłbym sobie biceps z triceratopsem, to wtedy bic bym robił we wtorek a trica w sobotę. Czy jeśli ostatnio biceps robiłem wczoraj (sobota) to mam robić sobie jakąś przerwę czy mogę go skatować już w ten wtorek ? :>

 

Dzięki wielkie :thumbsup:

Edytowane przez Sztajniec
Odnośnik do komentarza

Ja tez nie rozumiem powodu dla ktorego ludzie triceps lacza z klata.Dla mnie to zupelnie nielogiczne, ale co kto lubi.

@Sztajniec grafik masz generalnie na plus.W barkach jednak skoro robisz mase to daruj sobie szrugsy.I tak juz masz podciaganie sztangi wzdluz tulowia, ktore w sporej mierze i tak odpowiada za rozwoj tej grupy miesni.Zamiast tego zrob cos na tylnia glowe bo na nia nie masz zadnego cwiczenia.Rozpietki tylem jesli masz odpowiednia maszyne, ewentualnie unoszenie sztangielek w opadzie tulowia lub na skosnej lawce.<br>

Czy jeśli ostatnio biceps robiłem wczoraj (sobota) to mam robić sobie

jakąś przerwę czy mogę go skatować już w ten wtorek ? :> <br>

Imo za wczesnie o dzien moze dwa.Przetrenowanie gorsze zawsze od niedotrenowania. Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Druga rzecz, że jak robisz trening : poniedziałek klata+biceps, wtorek plecy+triceps, to od treningu bica mija jeden dzień, i już jest męczony przy treningu pleców (w dużo mniejszym stopniu, no ale na pewno jakoś na regenerację to wpływa). Nie mówię, że jedna lub druga metoda jest na pewno dużo lepsza, podaję tylko argumenty.

Odnośnik do komentarza

Druga rzecz, że jak robisz trening : poniedziałek klata+biceps, wtorek plecy+triceps, to od treningu bica mija jeden dzień, i już jest męczony przy treningu pleców (w dużo mniejszym stopniu, no ale na pewno jakoś na regenerację to wpływa). Nie mówię, że jedna lub druga metoda jest na pewno dużo lepsza, podaję tylko argumenty.

to to juz w ogóle z du.py

jak juz to poniedzialek- klata biceps

środa- barki, ew nogi

piatek- plecy triceps

Odnośnik do komentarza

Ja tez nie rozumiem powodu dla ktorego ludzie triceps lacza z klata.Dla mnie to zupelnie nielogiczne, ale co kto lubi.

pewnie dlatego, że podczas wyciskania sztangi/sztangielek pracuje także triceps. później dokładasz 1-2 ćwiczenia na tric i już.

 

No tak, to wiem.Jednak wtedy na tricepsie nie moge sie tak skupic jak bym chcial bo juz jest zmeczony.probowalem tak , ale efekty byly mizerne.

Na ta chwile klata+biceps, triceps+nogi (przeplatane) i barki+plecy sprawdzaja sie najlepiej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...