Skocz do zawartości

Pomoc


papi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie kupuję kompletu, by zrobić zaledwie 2-3 ćwiczenia, które wykorzystują 2 kettlebelle. Planowałem 15 i 20 kilowy, ale nie wiem czy przez powiedzmy 6 tygodni nie robić tego na jednym, niższym ciężarze (15kg). Po 1,5 miecha kupię sobie parę kilo cięższy i chyba na tym przystanę. Za 3 miechy zacznę jechać z innym programem. Mam nadzieję, że wydatek nie pójdzie w pi.zdę :)

Odnośnik do komentarza

Pytanie do koksów

 

Planując sobie tygodniowy plan na budowanie mięśni/siły mogę do którychś partii dodać barki?

 

klatka + triceps + abs

plecy + biceps + nogi

 

Można upchnąć gdzieś bary, czy muszę poświęcić na nie inny dzień? Uprzedzam pytania w stylu- zależy do czego ci te mięśnie, po co ćwiczysz itp Odpowiadam: Chcę zbudować większe mięśnie, chcę wyszczególnić mięśnie, których chyba nawet jeszcze u siebie nie widziałem, chcę być silniejszy :)

 

Niedługo wrzucę całą swoją rozpiskę tygodnia do sprawdzenia.

 

Z góry thnx

 

PS. Jeżeli nie można z niczym powyżej połączyć barów, to napiszcie mi ewentualnie z jakimi partiami się je najlepiej robi.

Odnośnik do komentarza

Wg mnie lepiej to wrzucić z klatką, tricem i absem, bo jest to dzień luźniejszy niż ten drugi. Sprawa wygląda tak, że barki też pracują przy klacie, więc w pewnym sensie nie musisz ich na pełną skalę robić w ten dzień, tylko dorzucić ze dwa ćwiczenia.

Jeżeli możesz "wyczarować" jeszcze jeden dzień, to chyba najlepiej będzie wrzucić do niego barki i nogi. Wtedy w pozostałe dni masz klatę z bicem i plecy z tricem (plus brzuch). Nigdy nie robiłem takiego treningu, zazwyczaj poświęcałem jeden dzień na barki, kaptury i przedramiona i jeszcze jeden na nogi. Jak by się zastanowić, to trochę za bardzo znowu rozszczepione (4 dni), ale nie mam innej możliwości w tym momencie.

Inna bajka, że mając do dyspozycji tylko dwa dni w tygodniu, to pewnie wiele osób poleciłoby Ci FBW, czyli wszystkie partie w jednym treningu. Znowu, zakładając, że możesz ćwiczyć na siłce 3 razy w tygodniu, to możesz równie dobrze zrobić FBW, które w takim ustawieniu jest bardzo popularne i chyba dobrze oceniane.

 

 

Jak będziesz z obecnym planem robił 3 ćwiczenia po 4 serie na każdą część ciała, to ta partia będzie miała 12 serii wycisku raz na tydzień. Robiąc FBW, robisz, powiedzmy, jedno ćwiczenie z czterema seriami, ale dwa razy w tygodniu. Wtedy masz tylko 8 serii tygodniowo. Plusem jest to, że chociaż trening jest mniej intensywny, to ma miejsce częściej. Gdybyś to robił 3 razy tygodniowo, to już w ogóle ładnie wszystko.

No i pod względem jednorazowego wysiłku, taki trening jak rozpisałeś, będzie chyba bardzo ciężki.

Trochę się rozpisałem.

Odnośnik do komentarza

Czytałem mieszane odczucia co do FBW, jedni pisali, że np. barki nie rozwijają się tak, jak powinny, w połączeniu z ćwiczeniami chyba na plecy? (strzeliłem, nie pamiętam co tam porównywali). Moje treningi będą nieco odbiegać od tradycyjnych serii w siłce- wiadomo, pod MA chcę zamienić to w zabawę, która wzmocni dodatkowo wytrzymałość. Sczegóły na dniach dam do sprawdzenia :)

 

Co do głównego wątku- u mnie wygląda to tak:

PON- MT

WT- Któryś z treningów, powiedzmy klatka + triceps + abs + barki

ŚR- MT

CZW- wolne

PT- MT

SOB- rano gruszka refleksówka (nic poza tym nie robię, chodzi o regularne ćwiczenie uników), wieczorem plecy + biceps + nogi

ND- wolne

 

Powiedzmy, że na 3 miechy do końca marca mógłbym zrezygnować z MT w piątek i w tym wypadku jeszcze w czw pociągnąłbym powiedzmy te barki z nogami, piątek odpoczął, sobotę zrobił to co zwykle i w nd znowu odpoczynek.

 

Jak sądzicie, lepiej, żebym dzielił na 3, czy dołączyć barki do programu na klatę/tric?

Odnośnik do komentarza

Wolałbym jednak wrzucić triceps z klatą ze względu na kilka ćwiczeń, które ze sobą współgrają.

Zatem powiedzmy, że będzie to:

PN- MT

WT- Plecy + biceps

ŚR- MT

CZW- Odpoczynek

PT- Barki + nogi

SOB- Klatka + triceps

ND- Odpoczynek

 

Jakieś uwagi?

 

PS. Mogę po każdej siłówce się rozciągać 10 min i zrobić na koniec z 5 min np. skakanki?

Odnośnik do komentarza

Jeszcze mi się jedna rzecz przypomniała- powiedzmy, że robię plecy + bicepsy w jednym dniu.

 

Planując ćwiczenia najpierw zrobić wszystkie powiedzmy 3 serie na biceps, a potem 3 na plecy, czy w każdej serii wymieszać te ćwiczenia? Ja wiem, że to może być śmieszne, ale nie znam się zbytnio na bodybuildungu ;)

Odnośnik do komentarza

Wolałbym jednak wrzucić triceps z klatą ze względu na kilka ćwiczeń, które ze sobą współgrają.

Zatem powiedzmy, że będzie to:

PN- MT

WT- Plecy + biceps

ŚR- MT

CZW- Odpoczynek

PT- Barki + nogi

SOB- Klatka + triceps

ND- Odpoczynek

 

Jakieś uwagi?

Skoro tak bardzo się upierasz to spróbuj takiego planu. Ja nie jestem zwolennikiem łączenia pleców z bicepsem i klaty z tricepsem- moim zdaniem przy takim zestawie nie ćwiczysz danych partii mięśni na maksa.

Bo np. przy ćwiczeniu klaty męczy się triceps i po wyciskaniu nie dasz rady ćwiczyć tricepsu na maksymalnych obciążeniach.

Mógłbyś to jeszcze inaczej rozplanować żeby nie mieć dwóch treningów siłowych dzień po dniu- jeśli masz taką możliwość.

PS. Mogę po każdej siłówce się rozciągać 10 min i zrobić na koniec z 5 min np. skakanki?

Lepiej przed treningiem siłowym porozciągać się i skorzystać ze skakanki. Same korzyści z tego płyną.

 

Jeszcze mi się jedna rzecz przypomniała- powiedzmy, że robię plecy + bicepsy w jednym dniu.

 

Planując ćwiczenia najpierw zrobić wszystkie powiedzmy 3 serie na biceps, a potem 3 na plecy, czy w każdej serii wymieszać te ćwiczenia? Ja wiem, że to może być śmieszne, ale nie znam się zbytnio na bodybuildungu ;)

Najpierw robisz ćwiczenia na jedną partie mięśni, potem na drugą.

Czyli 3 ćwiczenia na plecy, potem 3 na biceps.

Odnośnik do komentarza

Co do rozciągania i skakanki, tudzież innych tego typu ćwiczeń, to jak najbardziej wskazane na końcu treningu, ale pasuje, żeby były też na początku.

 

Trening pleców i bica zaczynaj od pleców. Wszystkie ćwiczenia na plecy, potem wszystko na biceps. Taka ogólna zasada, że zaczyna się od większych partii. Chyba, że rozwój pewnej części ciała ma dla Ciebie większy priorytet, niż innej, wtedy od niej zaczynasz (jeżeli uważasz, że masz chude ręce, a bardzo dobre plecy, to zaczynaj od ćwiczeń na ręce, póki masz najwięcej sił i możesz dać im największy możliwy wycisk). Ale to trochę na siłę kombinowanie. Bic i tak będzie już trochę "rozćwiczony" po treningu pleców.

Odnośnik do komentarza

Słyszałem i czytałem, że trochę rozciągania i parę minut aerobów po dobrze działa na dotlenienie zmęczonych mięśni po wysiłku, jednocześnie niby wpływając na stopniowe obniżenie ciśnienia po ciężkiej pracy na ciężarach, co zapobiega zakwasom.

 

Ale nie robię tego dlatego, bo przeczytałem jakiegoś tipa na necie, chcę skorzystać z okazji, kiedy za każdym razem będę miał dogrzane mięśnie po pracy na ciężarach i zrobić sobie pod tajski 8-10 min dobrego, statycznego rozciągania. Jeżeli musiałbym to robić przed dźwiganiem, to odpada, bo szkoda mojego czasu na bardzo długie rozgrzewki pod właściwe rozciąganie.

 

Hubi, przez ostatnie dni testowałem zestawy ćwiczeń i masz rację... po zrobieniu klatki przy ćwiczeniach na trica myślałem, że się osram mokrą kupą. Po samych ćwiczeniach na klatę już mnie triceps bolał, a co dopiero jak przyszło do ćwiczeń na tą właśnie partię.

 

Czyli jak Was dobrze zrozumiałem najpierw robię 3 pełne serie tylko na plecy, a potem dopiero zabieram się za 3 kolejne serie tylko na bica.

 

To będzie chyba wszystko, senkju. Widzimy się w marcu, nawet jak dam dupy, to i tak wrzucę fotę, żebyście mnie zbesztali ;)

Odnośnik do komentarza

Są jakieś przeciwskazania do stosowania jednocześnie gainera i białka? Chciałbym po treningu pić gainera, zaś jedną porcję białka serwować sobie 2 godziny po kolacji, powiedzmy godzinę, dwie przed snem. Przy czym staram się zachować w miarę białkowe kolacje, żadnego randomowego żarcia.

 

Czekam na za i przeciw.

Odnośnik do komentarza

Raczej nie, białko czy gainer stosuje się w przypadku braków w diecie po to, żeby dostarczyć odpowiednie składniki wtedy kiedy nie możemy zjeść normalnego posiłku.

Aczkolwiek zaraz po treningu lepiej wypić carbo, a potem do 1h zjeść normalny obiad (czyt. pełnowartościowy - węgle złożone, białko, tłuszcze).

Białeczko (zależy jeszcze o jakim czasie wchłaniania) będzie dobre do wypicia 30min przed snem, żeby zahamować nocny katabolizm.

Odnośnik do komentarza

Ja pier.dolę, Panowie, nie taka prosta sprawa ćwiczyć na ciężarach. Mam prawie 24 lata i dopiero wziąłem się za tą dziedzinę sportu. Jadę dopiero pierwszy tydzień, wczoraj robiłem (to chyba nazywa się super seria? 4 ćwiczenia na poszczególną partię mięśni bez odpoczynku, dopiero po skończeniu wszystkich powtórzeń w danej serii przerwa) klatę + biceps. Dziś mam tajski, a nie mogę podnieść szklanki ;) Jestem cholernie ciekaw efektów po kilku miesiącach.

 

Plan wygląda tak:

1-2-3 tydzień

Bardzo duże ciężary- 3-4 powtórzenia każdego ćwiczenia, 2 serie, przerwa między seriami 2-3 min

 

4-5-6 tydzień

Duże ciężary- 10-12 powtórzeń każdego ćwiczenia, 3 serie, przerwa 90 sekund między seriami

 

7-8-9 tydzień

Średni ciężar- 25 powtórzeń każdego ćwiczenia, 4 serie, przerwa 1 min między seriami

 

10-11-12 tydzień

Mały ciężar- 1 min każdego ćwiczenia, między ćwiczeniami 1 min skakanki, 2 serie, przerwa 30 sec między seriami

 

Z tym, że wczoraj jeszcze nie dotarły do mnie wszystkie obciążenia kurierem, więc robiłem 10 powtórzeń każde ćwiczenie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...