Skocz do zawartości

Odżywki, Gainery itp.


Andżej

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Szukam zrodla do jakies KONKRETOW na temat kreatyny.Nie interesuje mnie forum sfd z tematem z lat 2004 i ogolnym burdelem ze nie wiem juz w co wierzyc w co nie.

Chialbym poznac FAKTY na temat:

a.laczenie kreatyny w jednej porcji z odzywka (bialkowa, weglowodanowa nvm)

b.czy laktoza ma jakis wplyw na kreatyne

c.ladowanie, z czego wiem 10g to max ile organizm przyswaja wiec czy jest sens?

 

To tak po krotce.Moze kos bedzie mial namiary na jakis artykul w miare nowy.Nie chce sluchac znowu mitow o koffeinie itp.

Odnośnik do komentarza

Tu masz ładne konkrety :

 

http://www.kulturystyka.pl/artykul53/

 

nie najnowsze, ale jak dla mnie aktualne i słuszne dane.

 

Ogólnie przyjęte jest, że kretę się bierze z wodą, na pusty żołądek, po czym pół godziny odstępu na posiłek. Stąd, gainera lepiej też sobie darować, ale nie ma przeciwwskazań.

Co do laktozy, to znam przypadki, że ludzie wymiotowali po popiciu kreatyny mlekiem (a konkretnie gainerem z mlekiem). Z tego co wiem to mleko jest bardzo nie wskazane w połączeniu z kreatyną (domyślam się, że pytasz o laktozę ze względu na mleko), ale po tych standardowych 30 minutach od zaaplikowania odżywki możesz już bez obaw pić/jeść takie produkty.

Ładowanie ma swoich zwolenników i przeciwników. Jeżeli przyjmiemy jako prawdę ostateczną, że organizm przyjmie 10 g krety dziennie, to nie ma najmniejszego sensu faza ładowania (ja się zawsze tym kierowałem).

Odnośnik do komentarza

No i jest wlasnie taka sprawa ze piszesz z woda, jednak generalnie ludzie mawiaja ze z jakimis weglowodanami (Trec nawet sprzedaje w komplecie krete z dextroza).

O laktoze zaczepilem ze wzgledu na mleko, masz racje.Po treningu pije odzywke a potem po przyjsciu do domu zapijam szklanke krety z sokiem pomaranczowym.Tak by chyba bylo dobrze wiec.

Artykul jest ok, ale wyglada na taki miksowany z tym co jest na sfd i mimo ze juz go widzialem wczesniej to dzieki :)

Odnośnik do komentarza

Siema .Mam zamiar schudnąć około 5 kilo .Stawiam na bieganie 4 razy w tygodniu (1,5h) i dieta ,ale stosunkowo "delikatna" to jest ograniczam pieczywo ,ziemniaki ,browar a stawiam na 5 posiłków dziennie ,warzywa i owoce .Chcę aby L-karnityna mi pomogła ,ale nie brałem jej wcześniej .Jak wiele może mi ona pomóc w wypełnieniu mojego postanowienia ? Czy jest ona skuteczna ,czy jedynie lekko wspomaga metabolizm ?

Odnośnik do komentarza

Co do Gainerow, polecam Mega Mass 4000. Prosze tylko pamietac ze odzywka jest suplementem diety i dodatkiem a nie dieta sama w sobie. Poza tym, duzo trzeba cwiczyc, zeby poza masa nie wchlonac tluszczu. Ja obecnie chce dobic 6kg wagi, wczoraj doszla odzywka + program z duzymi obciazeniami i bieganie wspierane aerobami i podciaganiem na drazku. Bedzie super. Rok temu mialem podobny program i podskoczylem o 8kg.

 

Pozniej juz tylko typowe silowe cwiczenia i duzo aerobow

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jedząc białko przez miesiąc, dwa, jako odżywkę, nie zauważysz widocznych zmian, a już na pewno przy robieniu masy. Co by jednak nie mówić, białko uzupełniać pasuje zawsze, więc tak naprawdę najlepiej by było zawsze mieć "pod ręką" worek z proteinami.

Na pewno wskazane jest stosowanie takich koktajli przy redukcji.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Jesienią zaczynam swój pierwszy cykl kreatynowy, poradźcie coś, do tego jakiś gainer, dobre jakościowo i żeby nie zabiło mnie cenowo(na 2 miechy).Nie miałem wcześniej ztyczności z odżywkami, regularnie ćwiczę jakieś 2,3 miesiące a ogólnie to od paru lat z przerwami.Stoję na razie w miejscu a głównie chciałem zwiększyć ciężar i trochę przymasować.Konieczna jest restrykcyjna dieta ? Bo nie mam pełnej kontroli nad tym co i kiedy jem(ale staram się).

Może Mutant? A kreta w proszku czy kapsy ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...