Skocz do zawartości

PERSONA 3


JanzKijan

Rekomendowane odpowiedzi

Zakończenie będzie odpowiednio zmienione zarówno dla faceta jak i dziewczyny. FES nie będzie, ale to nie tak, że historia zostanie ucięta. Zresztą, jeśli mam być szczery to FES jakoś średnio mnie poruszył i tak naprawdę był to w dużej mierze pretekst do dalszego grindowania postaci. O ile część wydarzeń była ciekawa, tak reszta wręcz żałosna, z "rywalizacją" na czele. Zwyczajnie do mnie to nie przemawiało jeśli mam być szczery. Jeśli tym samym końcówka Portable będzie czymś pomiędzy zwykłą trójką a FES to narzekać nie będę.

 

Swoją drogą, na jednym ze zwiastunów można znaleźć ujęcie lokacji FES (pustynia z drzwiami, zapomniałem nazwy). Nie wiem jaka będzie tego rola, ale już widać, że FES nie został całkowicie pominięty.

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że mój brat ma PSP więc z przyjemnością zaopatrzę się w P3PSP.

Z tego co widzę na gamestop premiera jest ustalona na 6 lipca więc jeszcze troszkę trzeba będzie poczekać...

Ciekawe czy będą dawać do zamówień soundtracki, bo póki co nic tam nie ma na ten temat, z póki co każda część je miała. Tego z P3 akurat mi do kolekcji brakuje...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Atlus zaktualizował angielską stronę gry - http://www.atlus.com/p3p/home.html

 

Na zamieszczonych screenach można wypatrzeć liczne zmiany w stosunku do oryginału - głównie rozwiązania podobne do tych z nowszych odsłon SMT. Postać może teraz iść do pracy, zmierzyć się z opcjonalnymi bossami, a zdobywane Persony będą dawać jakieś bonusy (screen z Mokoi). Mam nadzieję, że tym samym nawet osoby, które grę już ukończyły nie będą się specjalnie nudzić.

Odnośnik do komentarza

Atlus zaktualizował angielską stronę gry - http://www.atlus.com/p3p/home.html

 

Na zamieszczonych screenach można wypatrzeć liczne zmiany w stosunku do oryginału - głównie rozwiązania podobne do tych z nowszych odsłon SMT. Postać może teraz iść do pracy, zmierzyć się z opcjonalnymi bossami, a zdobywane Persony będą dawać jakieś bonusy (screen z Mokoi). Mam nadzieję, że tym samym nawet osoby, które grę już ukończyły nie będą się specjalnie nudzić.

Te usprawnienia można uznać tylko za plus. Widać, że Atlus nie idzie na łatwiznę i stara się tak "dopakować" ten port aby każdy miał satysfakcję z jego przechodzenia.

Gdyby tak każdy twórca dbał o klienta...

Odnośnik do komentarza

Dla mnie must have ;p grać będę na TVku po podłączeniu psp do niego lol! :)

To się masz dobrze, brat ma tą najstarszą wersję więc o graniu na TV mogę zapomnieć, ale i tak to kupię.

A RemoteJoy?

Hmm, szczerze to na psp gram sporadycznie i za bardzo nie kojarzę co i jak z tymi funkcjami. Z tego co widzę, ten remotejoy odnosi się do grania na pc co niezbyt mnie bawi bo pecet mi chodzi głośno jak pralka co skreśla już ten pomysł na starcie. Zresztą to tylko szczegół na czym będę grał byle tylko gra wyszła bez żadnych obsuw...

Odnośnik do komentarza

Wyjść wyjdzie, ale cena wstępna jest trochę odstraszająca. Toż to pierwsza Persona z soundtrackiem kosztowała mniej, a tu nagle prawie 40$ bez wysyłki.

 

A RemoteJoy nie zawsze działa poprawnie. Niekiedy obraz jest gorszy na ekranie PC, czasem coś się krzaczy a czasem framerate jest gorszy. IMO szkoda zachodu. Jedyna tego zaleta to w przypadku mordoklepek, gdyż można podłączyć do PC pada (klawiatura też działa) i grać jak człowiek, zamiast na PSP.

Odnośnik do komentarza

Witam mam mały kłopot. Mam Persone 3 na PS2 z racji tego,że grałem dość dawno postanowiłem zacząć od nowa. Na tym forum przeczytałem,że jest druga wersja tej gry czyli FES. Teraz pytanie: najpierw lepiej przejść oryginalna wersje gry czy zaopatrzyć się od razu w P3 FES? Czy liczba zmian w FES jest na tyle duża,że warto przejść obie? Ale to nie jedyny problem na necie dostepna jest wersja UNDUB (japońskie głosy, napisy angielskie) chętnie bym po nią sięgnął ale zastanawiam się czy są również dodane angielskie napisy podczas filmików? A i na koniec polećcie mi jeszcze jakieś dobre gry z tego gatunku. Oczywiście na PS2:) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Z poprzedniej strony, jakbyś nie zauważył.

 

Nowości i dodatki P3:FES względem zwykłej Persony 3:

 

- nowe demony

- nowe Arcany

- możliwość fuzjowania broni

- dodatkowe social-linki

- więcej quizów w szkole

- dodatkowe questy od Elizabeth

- wieczorne spacerki z Koromaru

- tryb Hard dostępny od początku

- 30 godzinny tryb The Answer

 

Odpowiedź jest więc oczywista - zapomnij o "gołej" wersji i bierz FESa. Wersję undub też możesz sobie darować, amerykański dubbing jest w końcu wystarczająco udany.

 

 

na koniec polećcie mi jeszcze jakieś dobre gry z tego gatunku.

 

Pierwsze co mi przychodzi na myśl to oczywiście Persona:4, gra prawie tak samo dobra jak część trzecia, a dla wielu nawet lepsza. Dalej - możesz się skusić na dwie części Digital Devil Saga, chociaż z góry uprzedzam, że poza systemem walki ten spin off serii nie ma praktycznie nic wspólnego z Personą (znacznie cięższy klimat, bardziej hollywoodzki scenariusz + ogromny nacisk położony na starcia). Podobnie Shin Megami Tensei: Nocturne.

 

Z moich ulubieńców mogę Ci polecić Final Fantasy X (wakacyjna atmosfera, świetny klimat podróży, bardzo dobra fabuła i całkiem wciągający gameplay, minus zbyt proste walki), Final Fantasy XII (gorszy IMHO scenariusz niż w FFX, ale jeszcze bardziej doładowany gameplay) i Xenosagę III (problem polega tutaj na tym, że aby w pełni cieszyć się tą genialną przygodą trzeba najpierw skończyć ZNACZNIE słabsze dwie pierwsze części). Z kolei jeżeli interesowałby Cię Action- Rpg to zwyczajnie nie możesz nie spróbować serii Kingdom Hearts oraz Tales of the Abyss.

Odnośnik do komentarza
Czy w Europie jakieś sklepy będą sprowadzać wersję z USA ?
Poczekaj, wyjmę swoją kryształową kulę... ;)

 

Nawet jeśli ktoś będzie sprowadzał to będą to prawdopodobnie indywidualni użytkownicy na Allegro itp. Już nie wspomnę, że taniej wyjdzie samemu sobie grę zamówić.

 

Tylko kurcze cena trochę odstrasza. Prawie 40$ za grę + ~9zł wysyłki (eStarland). Czyli niecałe 150zł będzie... Dorzuciliby jakiś soundtrack czy inny artbook na zachętę. A tak to mam wątpliwości czy zamawiać na premierę, bo to jednak jest kwota zdecydowanie za wysoka. Sęk w tym, że na obniżkę cen raczej nie ma co liczyć, jak to często jest w przypadku gier Atlusa. Prędzej grę wyprzedadzą ze sklepów wysyłających do EU, a po tym zostanie tylko eBay.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Pytam się ponieważ Persona 1 na PSP też nie wyszła w Europie a u mnie w Szczecinie mogę ją kupić w Menago, dlatego jestem ciekaw czy nie będzie problemu (i tu mówię raczej o Polsce) z dostaniem tej gry, nawet jak przyjdzie mi 200zł zapłacić.

Odnośnik do komentarza

To zapewne dowiesz się tego po premierze. Menago faktycznie ma Personę w swojej ofercie, jednak cena jest dużo większa niż gdyby się samemu zamawiało (169zł [było 199zł] + wysyłka, ja dałem ~140zł z wysyłką z US). Niemniej jednak takiego Devil Survivor, Devil Summoner 2 czy Strange Journey to nie widziałem w żadnej ofercie, nawet na allegro. Persona 3 Portable może mieć tę przewagę, że gra jest w Europie dużo bardziej popularna niż cała reszta SMT. Więc kto wie, może i nawet prędzej czy później wydadzą ją i u nas. Niemniej jednak jak już wspomniałem bardzo mało gier Atlusa się tego doczekało, więc osobiście się nastawiam na import.

 

A może ktoś zna jakieś sprawdzone sklepy wysyłające gry z US do Europy? Osobiście korzystam tylko z eStarland ale tam jest droga wysyłka (teraz już 9$). Amazon natomiast nie wysyła wielu rzeczy do nas. Play-Asia czasem ma czasem niezłe ceny i tanią wysyłkę, ale gier na PSP z jakiegoś powodu nie wysyłają.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...