Skocz do zawartości

PERSONA 3


JanzKijan

Rekomendowane odpowiedzi

Meh a mi odrzuciło kartę przy order now and pay later, potem próbowałem sam 2 razy i odrzuciło no i za 3 razem przyjęło.... cholera co oni tam w US/Kanadzie robią z tymi kartami, od jakiegoś czasu mam problemy z płaceniem...dostaję odrzucenie kilka razy zanim przejdzie. Teraz zabrało mi kasę z karty i status wysyłki mam processing, mam nadzieję, że dzisiaj będzie shipped bo kase wzieli więc tranzakcja musiała przejść! >.>

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

sorry za odpkopywanie tematu :).

 

2 pytania: skad mam brac przedmioty ktore odnawiaja sp? z tego co widzialem to nie bardzo gdzie mam kupic, a wlasnie przez to nie mam zabardzo po co wycieczek do tartarus'a robic.

 

i nastepne: kiedy mniejwiecej zaczac fuzjowac persony? jestem pod koniec maja.

dodam ze gram w FES.

z gory dzieki :).

Odnośnik do komentarza
  • 6 lat później...

Tej, bo mam trochę mętlik. Jest tyle miejsc, tych statystyk, postaci i możliwości, że trochę nie wiem czym się kierować i co robić jak dostałem w końcu wolną rękę. Skąd np. mam wiedzieć który social link potrzebuje której statystyki i kiedy? Powinienem to w ogóle wiedzieć? Może za dużo się przejmuję i gra to w jakiś sensowny sposób komunikuje.

Odnośnik do komentarza

Ja to nawet nie wiem, gralem calkowicie bez poradnika (jak zreszta w kazda persone) bo taki styl daje najwiecej zabawy. Nie potrafie sobie przypomniec czy gra cos tak pomagala czy jednak byl brak prowadzenia za raczke, najlepiej to zalatw sobie social linka ze Suavkiem na PW bo to weteran :reggie:

Edytowane przez Velius
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czy gra jasno komunikuje, kiedy potrzebujesz danej statystyki do czegoś, z wyprzedzeniem? Niespecjalnie. Jeśli jakiejś statystyki ci brakuje, to raczej się dowiesz, że w danej rozmowie byś zaszedł dalej, możesz "przypakować" wtedy. Ale ogólnie, jak w życiu, planować trzeba trochę na oślep, głównie z racji tego, że nie do końca da się przewidzieć, w ilu dniach możesz robić X, w ilu Y. 

 

Jeśli chodzi akurat o to, co napisałeś, to z tego co pamiętam, każda statystyka wymaksowana prowadzi do jednego social linka. Do którego, to trochę można się domyślić z czasem, ale powiedziałbym, że nie do końca.

 

Ogólnie jak ktoś chce zrobić Personę na 100% to musi planować praktycznie każdy dzień, ale żeby zrobić tak na 60% (co dalej jest masą historii i person) to można robić jak się chce. Główny wątek (FABUŁA czyli podobno najważniejsze w grze) oczywiście robi się sam.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wszystkie social linki zrobić w jednym przejściu w Personie 3 jest prawie niemożliwe bez poradnika - na wszystko jest bardzo mało czasu i trzeba z dużym wyprzedzeniem wiedzieć co się będzie robić. Też radzę w ogóle nie kłopotać się faktem, że nie wszystko będzie zrobione.

Persona 4 i 5 pod tym względem są o wiele łatwiejsze, w obydwu zostaje mnóstwo dni do nadrobienia, a w P5 dochodzi pomocny confidant.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

OK, zrozumiałem. Już teraz widzę, że dużym wyzwaniem będzie poukładanie sobie tak dni, żeby ze wszystkim zdążyć. Tutaj klub sportowy, tutaj samorząd uczniowski, Kenji chce gadać o swoim planie podrywu, dziadki w księgarni są, można grać na automatach, można się uczyć, pracować i pewnie nie odkryłem jeszcze wielu innych rzeczy, które zjadają czas. Będę robić co mi się wydaje, że powinienem robić tyle chyba, tak to powinno wyglądać raczej.

Odnośnik do komentarza

Granie w trójkę po piątce trochę mnie boli. Social linki niewiele dają (nie ma nawet takich dla większości towarzyszy) i te rozmowy jakieś takie krótkie, w nocy nie ma co robić (chodzę ciągle do salonu gier, ale teraz nie mam już po co w niektóre dni, bo courage wymaksowane), a dungeon jest nudny. Przynajmniej w tej części nie jest nam zabierane tyle dni co w piątce i można dość bezproblemowo odnowić MP w wieży. Nietrudno też o kasę na najlepszy dostępny w danej chwili ekwipunek. W piątce trzeba było na to grindować w Mementos. 

 

Może potem się rozkręci, bo na liczniku jakoś 25 godzin. Słyszałem, że fabuła w tej części domaga, więc będę kontynuował. 

Edytowane przez Elanczewski
Odnośnik do komentarza

Sprawdzisz, co powoduje co w grze, chcesz odkryć naraz wszystko w grze, która zajmuje i tak 100 godzin = grasz tylko dla trofeów, nie jesteś prawdziwym graczem.

Coś w tym jest. Z jednej strony graj jak Ci się podoba, za pierwszym razem nie wymaksujesz wszystkiego itd., ale hola hola, jaki pierwszy raz? Kolejnych nie będzie, czwórka i piątka już czekają w kolejce, może do 2020 mi się uda. Więc w sumie jedyną opcją na poznanie wszystkich postaci i ich historyjek to robienie Social Linków z guidem. Z tego co rozumiem 4 i 5 są bardziej wyluzowane pod względem czasowym i nawet bez guide'ów jest się w stanie dobrać do większości zawartości.

Odnośnik do komentarza

 

Sprawdzisz, co powoduje co w grze, chcesz odkryć naraz wszystko w grze, która zajmuje i tak 100 godzin = grasz tylko dla trofeów, nie jesteś prawdziwym graczem.

Więc w sumie jedyną opcją na poznanie wszystkich postaci i ich historyjek to robienie Social Linków z guidem. 

Zamiast siedzieć przez kilkadziesiąt godzin gry z nosem w poradniku można też obejrzeć potem brakujące SL na YT w pół godzinki. No ale co kto lubi.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

To jest jakaś opcja. Ale IMO jest ten sam kaliber, żeby doświadczyć gry w pełni potrzeba sięgać po jakieś pomoce. Może jRPG po prostu tak mają, że w pełni jest zasmakować można dopiero wyczytawszy o nich wszystko na gamefaqs czy w kąciku RPG w PE.

Odnośnik do komentarza

imho granie po swojemu i wygodnie, patrzac na konsekwencje swoich decyzji i dawanie sie zaskakiwac itp > granie z nosem w poradniku jak niewolnik zeby zobaczyc kilka linijek tekstu wiecej

 

Granie z poradnikiem w tak dluga gre po jakims czasie jest gorsze niz praca wiec moim zdaniem nie warto.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Po prostu każdy zrobi co chce. Niektórzy to z tej potrzeby niedługo zaczną szpanować, że nie jedzą soli albo wiążą buty i to ich czyni zaje'bistymi. Wow, bez poradnika gra w gierkę dla dzieci, Bear Grylls nadczłowiek normalnie. Jakbym był znowu w gimnazjum, to bym może znowu grał w gierki wiele razy z każdej strony, ale nie jestem, czasu mało, często różne rzeczy sprawdzam (np. fajne fuzjowanie person, przy konieczności łapania i limitach miejsca, oraz (pipi)ym losowaniu cech, i to że 3/4 systemu w grze jest praktycznie niewytłumaczone, naprawdę zużywa tak ze 100x mniej czasu z listą pod ręką - serio, to że persony znikają przy fuzji i nie ma odpowiednika PC z pokemonów to nie jest dla mnie żadne super "wyzwanie" ani "osiągnięcie", po prostu czyni tę samą czynność żmudną. Nadal zdarzają się gry, dla których wyciągam zeszyt i notuję różne rzeczy, ale Persona jest w pewnych elementach po prostu za duża na to).

 

Grałem w ostatnich latach w Personę 3 i 4 i mimo ogólnej wydajności i przewidywania nadal za tym razem nie zrobiłem social linków na 100%, nawet wiedząc jak działa system wymaga to zbyt dużo planowania, ale specjalnie nie żałowałem, to raczej dla mnie nie jest wszystko takie ważne.

 

 

 

Te co mnie interesowały to stawiałem jako priorytet i zrobiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Podszedłem do gierki od nowa i dużo odważniej tym razem sobie poczynam w Tartarusie i z łączeniem person. Za późno zdałem sobie sprawę jak często losuję karty inne niż persony, bo przecież daną personkę już mam. To jest znak, że trzeba te Persony połączyć w coś nowego (o ile level pozwala) i wylosować je znowu. No i tym razem nie słucham Mitsuru (i jej gadania, że ojej zaszedłeś już tak daleko, wróć lepiej i odpocznij) i 10lvl osiągnąłem jeszcze na długo przed majem. I nie wiedziałem też, żeby "zakładać" personę pasującą do social linka, który danego dnia robimy. No nic, bogatszy w tą wiedzę śmigam dalej.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...