Skocz do zawartości

PERSONA 3


JanzKijan

Rekomendowane odpowiedzi

Z poprzedniej strony, jakbyś nie zauważył.

 

Nowości i dodatki P3:FES względem zwykłej Persony 3:

 

- nowe demony

- nowe Arcany

- możliwość fuzjowania broni

- dodatkowe social-linki

- więcej quizów w szkole

- dodatkowe questy od Elizabeth

- wieczorne spacerki z Koromaru

- tryb Hard dostępny od początku

- 30 godzinny tryb The Answer

 

Odpowiedź jest więc oczywista - zapomnij o "gołej" wersji i bierz FESa. Wersję undub też możesz sobie darować, amerykański dubbing jest w końcu wystarczająco udany.

 

 

na koniec polećcie mi jeszcze jakieś dobre gry z tego gatunku.

 

Pierwsze co mi przychodzi na myśl to oczywiście Persona:4, gra prawie tak samo dobra jak część trzecia, a dla wielu nawet lepsza. Dalej - możesz się skusić na dwie części Digital Devil Saga, chociaż z góry uprzedzam, że poza systemem walki ten spin off serii nie ma praktycznie nic wspólnego z Personą (znacznie cięższy klimat, bardziej hollywoodzki scenariusz + ogromny nacisk położony na starcia). Podobnie Shin Megami Tensei: Nocturne.

 

Z moich ulubieńców mogę Ci polecić Final Fantasy X (wakacyjna atmosfera, świetny klimat podróży, bardzo dobra fabuła i całkiem wciągający gameplay, minus zbyt proste walki), Final Fantasy XII (gorszy IMHO scenariusz niż w FFX, ale jeszcze bardziej doładowany gameplay) i Xenosagę III (problem polega tutaj na tym, że aby w pełni cieszyć się tą genialną przygodą trzeba najpierw skończyć ZNACZNIE słabsze dwie pierwsze części). Z kolei jeżeli interesowałby Cię Action- Rpg to zwyczajnie nie możesz nie spróbować serii Kingdom Hearts oraz Tales of the Abyss.

 

OLABOGA, Tales of the Abyss to nie jest żaden action-RPG. To jRPG pełną gębą. Zresztą jeden z najlepszych na czarnulę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

- drugi filmik ukazujący nowe aspekty rozgrywki P3P.

 

Btw. wyczytałem dość ciekawą(?) rzecz, którą można wykonać grając żeńską postacią. Jest to jednak spoiler, wiec uprzedzam wszystkich aby nie mieli potem pretensji.

 

Grając dziewczyną można ocalić Shinjiego, prawdopodobnie poprzez wymaksowanie S-Linka z nim. Nie wiem co o tym myśleć, gdyż był to jeden z mocniejszych momentów oryginału, ale znając życie będę podczas gry dążył do sprawdzenia tego nowego rozwiązania.

 

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

- angielski zwiastun P3P

 

Bosz, sam fakt, że spędziłem przy tej grze ponad 100h a napalam się na jej port PSP tak bardzo, że bez wahania zamówię pre-order, tylko świadczy o tym jak dobry to jest tytuł ;>.

 

Btw. bardzo mi się podoba motyw walki z bossem (leci na trailerze) żeńskiej postaci. Taki typowo megatenowy, w przeciwieństwie do wcześniejszego rapu.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

- angielski zwiastun P3P

 

Bosz, sam fakt, że spędziłem przy tej grze ponad 100h a napalam się na jej port PSP tak bardzo, że bez wahania zamówię pre-order, tylko świadczy o tym jak dobry to jest tytuł ;>.

 

Btw. bardzo mi się podoba motyw walki z bossem (leci na trailerze) żeńskiej postaci. Taki typowo megatenowy, w przeciwieństwie do wcześniejszego rapu.

 

Mnie nie przebijesz - ja dla niej kupię PSP :D

 

Podoba mi się, że nie idą po najmniejszej linii oporu i wprowadzają do wersji na PSP dodatki i usprawnienia w stosunku do wersji z PS2.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Też się napalam jak głupi. Szczególnie, że P3 skończyłem marny jeden raz bez wymaksowania wszystkich s-linków. Waham się jednak żeby od razu zacząć grę panienką.

 

@szczurek

Przecież Don nie kupi PSP tylko dla jednej gierki. Jest to na pewno bardzo mocny bodziec, ale założę się że będzie chciał sprawdzić Patapony, Crisis Core czy GoWa ;)

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Motyw z wrzuceniem laski oraz dodaniem kilku nowych social-linków, questów, muzyczek itp. pierdółek to jak dla mnie zwyczajna zasłona dymna, za którą czai się dokładnie to samo co już widzieliśmy wcześniej. DWA RAZY. Teraz będzie trzeci, ale fani i tak się skuszą.

 

A ja w tym miejscu widziałbym jakąś kompletnie nową grę...

Odnośnik do komentarza

Tja, bo lepiej wydać grę na 5h zabawy i dodawać potem do niej pierdyliard DLC z zagubionymi poziomami, nowymi zakończeniami i temu podobnymi ;).

 

Popatrzcie na to z innej strony, zaczynając od banalnego "nikt Ci kupować nie każe". Gra skierowana jest zarówno do osób, które z jakiegoś powodu wcześniej nie ukończyły trójki, ale także do tych, którzy grę darzą niemałym sentymentem. Ja należę do tego drugiego grona - nie wyznaję zasady "przejść grę, sprzedać i zapomnieć" jak to praktykuje obecnie wielu graczy. Czynię to tylko w przypadku pozycji, które mi się z jakiegoś powodu nie spodobały. Resztę trzymam w kolekcji z myślą, że z pewnością do nich jeszcze wrócę i będę bawił się wcale nie gorzej niż kiedyś. Nie zależy mi na fajerwerkach graficznych wyświetlanych w jakości HD czy nie wiem jakich jeszcze dziwadłach. Seria SMT wystarczająco udowodniła, że ładna oprawa to rzecz drugorzędna kiedy do czynienia mamy z naprawdę solidną i dopieszczoną produkcją. Przy Persona 3 spędziłem dużo ponad 100h, a może i prawie 200h jeśli policzę FES oraz kilkukrotne wcześniejsze podejścia (parę razy zaczynałem od nowa). Choć produkcja miała swoje wady, czas przy niej spędzony wspominam bardzo dobrze, pomimo okazyjnej monotonii.

 

Teraz, gdybyśmy mieli otrzymać odgrzewanego kotleta bez żadnych zmian, tudzież kolejne nic nie znaczące rozszerzenie na PS2, to pewnie bym kręcił nosem. Co jednak Atlus nam oferuje, to bardzo dobra gra przeniesiona na handhelda - co umożliwi granie poza domem lub łóżku - usprawniony mocno system walki na wzór Persony 4 - co jest ogromnym plusem w stosunku do oryginału - a także całkowicie nowy scenariusz żeńskiej bohaterki, z nowymi social-linkami, wydarzeniami, zmodyfikowanym zakończeniem i wieloma innymi zmianami. Do tego parę bonusów w postaci jeszcze wyższego (i niższego, dla laików) poziomu trudności, oraz możliwości zmierzenia się z mocno dopakowanymi pokonanymi wcześniej bossami. Niektórzy mogą uważać, że to niewiele - mnie to w zupełności wystarcza, gdyż będę mógł raz jeszcze miło spędzić czas przy ulubionej grze, odkrywając zarazem kolejne wprowadzone innowacje, nieobecne w oryginale.

 

Nikt Was do kupna nie zmusza. Osobiście nie mogę się doczekać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...