Skocz do zawartości

Guts

Kupno monitora LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam monitora z matrycą IPS o jak najlepszej jakości obrazu do 1200 zł, nie mniej i nie więcej niż 23/24 cale. Jakieś propozycje?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Eizo foris jest spoko ale to chyba cos okolo 1300zl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

IIYAMA ProLite XB2485WSU

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

szukam taniego monitora full hd z hdmi waham się między:

https://www.x-kom.pl/p/347848-monitor-led-219-i-mniejszy-hp-22es-srebrno-czarny.html

+tańszy, hajs sie zgadza
+podoba mi sie wizualnie

+możliwość regulacji pochylenia

+mam pod domem xkom z tym modelem od ręki

-brak głośników

-ma mniej portów hdmi niż konkurent w tym displey port

lub
http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/aoc-i2269vwm.bhtml

+ma głośniczki pierdziawki

+ma 2 porty hdmi + display port z różnicą 40zł w cenie między hp ale ok
+36 miesięcy gwarancji (?)

+wydaje sie rozsądniejszym zakupem.

-jest jedna sztuka od ręki na drugim końcu stolicy, a takie rzeczy tylko u mnie z odbiorem osobistym.

-nie znam tej firmy dobre to to?

-brak możliwości regulacji  pochylenia

-hp mi sie bardziej podoba wizualnie ;V

AOC wydaje się rozsądniejszym zakupem, więcej portów, głośniki itd, ale jest brzydszy ;V jak ktoś potwierdzi że AOC>>>>>>>>>> HP to nie ma co sie zastanawiać.

Wstępnie jestem za HP.

Monitor do prac biurowych, ew by czasem konsole podpiąć, gdy słońce będzie napierdalać w dzień a projektor będzie niewydolny ;V

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jak coś zdecydowałem się na AOC :lapka: jednak do większej ilości portów warto dopłacić 50zł. wieczorkiem cykne zdjęcia albo w weekend.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest sens kupowac 20 calowy monitor panoramiczny jak nie bede na nim gral w gierki jeno przegladal forumek, neta i photoshopa? Czy lepiej kupic kwdratowy w tej samej wielkosci?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jak coś zdecydowałem się na AOC :lapka: jednak do większej ilości portów warto dopłacić 50zł. wieczorkiem cykne zdjęcia albo w weekend.

Jak input lag w tym AOC? Odczuwasz go jakoś, czy przy 6 ms czasie reakcji jest ok?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystkie markowe monitory maja bardzo niski input lag. W dane dotyczące il podane przez producentów nie należy do końca wierzyć bo niektórzy podają średni il z kilku prób a inni najniższy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wybaczcie post pod postem. Zastanawiam się nad wymianą monitora w grę wchodzą właściwie 2 modele:

Acer XB271HU

Asus PG27uq

Na papierze wypadają bardzo podobnie jednak Asus wygląda bardziej solidniej ale jest nieco droższy. Co myślicie warto dopłacić czy Acer będzie spoko mimo ze nie jestem przekonany co do produktów tego producenta?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Chyba Ci sie cos pomylilo bo ten Asus bedzie kosztowal ponad 2,5 raza tyle co ten Acer.

Zgaduja ze chodzilo Ci o PG279Q. Osobiscie polecam ACER, mam poprzedni model (xb270hu, który rozni sie tylko tym ze nie ma HDMI) i jestem zachwycony, 2 lata juz dziala, zero dead/stuck pixeli, wszystko śmiga jak nalezy. Po powrocie z wakacji, na których uzywalem laptopa znowu nie moglem wyjsc z podziwu jak obraz qr.wa pieknie wyglada, najlepszy moj zakup w zyciu :obama:

http://www.overclock.net/t/1554247/build-log-vegas-2015-chromed-copper-tube-gaming-system/140

Jezeli kwestia wizualna obudowy nie ma dla Ciebie znaczenia to imho nie ma sensu doplaca do Asusa.

Edytowane przez Velius
  • Plusik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie o ten model Asusa co podałeś mi chodzi :) Nazwy potrafią być czasem mylące. Myślałem tez o nowych monitorach z HDR ale przez opóźnienie premiery do przyszłego roku i prawdopodobnie bardzo wysokiej ceny (delle świecące z mocą 1000 nitów kosztują jakieś 1500 funi :obama:) zastanawiam się nad wymianą już teraz (możliwe że niedługo stare monitory będą oos).

Dzięki Velius za link chyba jednak zdecyduje się na Acera poza podstawką która średnio mi się podoba resta jest ok i nie widzę sensu dokładania 150 funtów do Asusa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No ja to zawsze propsuje dzien kiedy Velius polecil ten monitor. Karta graficzna tak mi humour nie poprawila jak ten monitor ^^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak się zastanawiam jak wygląda sprawa gry na monitorze o rozdzielczości 1440p podpiętego do ps4. Wiem że konsola nie wykorzysta potencjału monitora, ale gdzieś czytałem że gry z ps4 pro wyglądają gorzej na wyświetlaczu o rozdziałce 1440p w porównaniu z 1080p dlatego że monitor rozciąga obraz do natywnej rozdzielności monitora.

Prawda to czy mit, sprawdzał ktoś z was takie rozwiązanie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prawda, PS4 Pro obsluguje tylko dwie rozdzielczosci, wiec rozciagnie Ci 1080p. Da rade grac pewnie, ale jezeli to ma byc tylko do PS4 to calkowicie mija sie to z celem.

Edytowane przez Velius

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta