Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Chewie napisał:

Czy taki jasny ekran oled nie wypala oczu? Jaki to ma wpływ na zdrowie oczu w porównaniu do zwykłego ekranu va/ips?

Też się zaczałem nad tym zastanawiać - niby ten Oled ma 250-280 nitow, a przy kontraście na 70 wypala wręcz oczy.

Mam wrażenie że jest znacznie jaśniejszy niż 400 nitowy Dell, dzisiaj grałem w słońcem na plecach i jakość była znakomita. 

nocą zas korzystam gdzieś na 35-40% jasności, a nadal mam wrażenie że kolory biją po oczach...

 

Pracującym bardzo długo przed monitorem raczej bym nie polecał...

 

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Nyu napisał:

Jakby ktoś chciał poczytać:

 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32665663/

Czytałem odwrotnie, że oledy emitują więcej niebieskiego światła. Komu tu wierzyć?

 

3 godziny temu, Starh napisał:

Oczywiście, że nie... z drugiej strony każdy używa oledowych ekranów w tabletach, switchu, telefonach i jakoś nie widać narzekań.

Ja nie mam w niczym. Telefon ma chyba amoled

Odnośnik do komentarza

Nie jest zdrowy, ale nie należy go wyrzucić z diety, bo mimo wszystko jest potrzebny. 

Co innego 50g na dzień, a co innego 400g na dzień. Wracamy do pkt 0- wszystko dla ludzi, ale z umiarem. Tyle.

Że oled emituje mniej światła niebieskiego, to nie znaczy że wzrok Ci się nie zepsuję. Tu też nie ma co dyskusji podejmować. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, iluck85 napisał:

Nie jest zdrowy, ale nie należy go wyrzucić z diety, bo mimo wszystko jest potrzebny. 

Co innego 50g na dzień, a co innego 400g na dzień. Wracamy do pkt 0- wszystko dla ludzi, ale z umiarem. Tyle.

Że oled emituje mniej światła niebieskiego, to nie znaczy że wzrok Ci się nie zepsuję. Tu też nie ma co dyskusji podejmować. 

 

Cukier? wyrzuciłem z diety 20 lat temu :lapka:  Jem tylko ten naturalnie występujący w owocach czy warzywach. No i należy pamiętać ,że węgle są zamieniane na cukry. 

2 minuty temu, iluck85 napisał:

Że oled emituje mniej światła niebieskiego, to nie znaczy że wzrok Ci się nie zepsuję. Tu też nie ma co dyskusji podejmować. 

 

Wzrok z wiekiem psuje się naturalniemten proces można przyśpieszyć nie dbając o oczy. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, iluck85 napisał:

Nie jesz w ogóle słodyczy? Żadnego wafelka przez 20 lat? 20 lat temu ostatni raz Marsa zjadłeś? Szacun :notbad:

 

Nie mam ciśnienia na słodkie. Nie słodzę też :lapka: Nie jestem jehowym i jak ktoś mnie częstuje ciastem w gościach to zjem ale sam nie piekę i nie kupuję słodyczy. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Chewie napisał:

Ja nie używam cukru do niczego ale zdarzy się zjeść coś słodkiego albo wypić. Wracając do tematui to tak naprawdę szukam powodów, żeby nie kupić alienwera

 

Bierz Oleda, serio nie ma powrotu do matryc IPS czy VA. Tutaj nie ma co się zastanawiać, przeskok jest ogromny. Zwłaszcza ,że przy monitorze siedzisz bliżej niż przy TV i czuć większy przeskok niż zmiana TV na OLEDa. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Ukukuki napisał:

 

Bierz Oleda, serio nie ma powrotu do matryc IPS czy VA. Tutaj nie ma co się zastanawiać, przeskok jest ogromny. Zwłaszcza ,że przy monitorze siedzisz bliżej niż przy TV i czuć większy przeskok niż zmiana TV na OLEDa. 

Najpierw musi wjechać upgrade PC bo na ultrawide podobno jest 30-40% mniej klatek niż na 16:9 a ja akurat lubię dużo klatek

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, iluck85 napisał:

Wszystko nam jebie wzrok, skraca życie. Jak tak dobrze poczytać to nic nie możemy. Tego nie, cukru nie, mleka nie. Na łeb idzie dostać. Wszystko dla ludzi. 

Jak ktoś będzie grać w gierki 14h na dobę, to nie wiem jaki ekran, ale wzrok i tak siądzie. 

Proste i generalizujace myślenie. Prawda zawsze gdzieś leży. Mleko jest ok. Cukier w nadmiarze, głównie przy nadwyżce kalorycznej, jest taki sobie. Bez nadmiaru i otyłości jest ok. Twoja generalizacja nikomu nie pomaga i gdyby tak ludzie myśleli, to by nic nie badano i nie sprawdzano. Wskazuje głównie na problem z weryfikacja faktów i chaosem informacyjnym.

 

Ale puenta trafna. Zresztą jeżeli ktoś będzie grał wiele godzin na dobę, to nie tylko wzrok mu siadzie, ale życie generalnie. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Nyu napisał:

Proste i generalizujace myślenie. Prawda zawsze gdzieś leży. Mleko jest ok. Cukier w nadmiarze, głównie przy nadwyżce kalorycznej, jest taki sobie. Bez nadmiaru i otyłości jest ok. Twoja generalizacja nikomu nie pomaga i gdyby tak ludzie myśleli, to by nic nie badano i nie sprawdzano. Wskazuje głównie na problem z weryfikacja faktów i chaosem informacyjnym.

 

Ale puenta trafna. Zresztą jeżeli ktoś będzie grał wiele godzin na dobę, to nie tylko wzrok mu siadzie, ale życie generalnie. 

 

 

Dlatego nie ma co się rozwodzić, bo mianownik jest wspólny. Wszystko z umiarem. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Chewie napisał:

Najpierw musi wjechać upgrade PC bo na ultrawide podobno jest 30-40% mniej klatek niż na 16:9 a ja akurat lubię dużo klatek

Z UW nie ma już powrotu, dla mnie gaming w UW to jest to, co mnie w tej generacji skłoniło do grania na PC wszystkiego, co jest go wstanie wspierać, czy to natywnie (coraz więcej gier) czy to modami, nawet takie typowo konsolowe gry nie wsperiające natywnie UW, jak Persona 3 Reload (z modem) w UW nabierają dodatkowej głębi, a gry pokroju Dying Light 1/2, CP2077, gry Bethesdy, albo cRPGi jak Baldur's Gate 3 czy Pillarsy to zupełnie inny stopień immersji. Nie gram za dużo w strategie, ale tam pewnie podobnie :). No nie ma gier, które by na UW nie zyskały czegoś ekstra. 

 

Najchętniej poszedłbym w super UW teraz, ale trochę lipa kupować nowy sprzęt do grania w 3 gry, bo w super UW wsparcie jest wyjątkowo mierne. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...