Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, yab napisał:

Samsung Odyssey G7 27

 

Nie kupowałbym matrycy VA. Do gierek w mojej ocenie najlepszy jest ips. Sam ostatnio szukam monitora do 3k i nie mogę znaleźć nic sensownego. Poczytaj może o lg-27gl850. 

 

Szukałem wcześniej oledowego monitora ale to praktycznie nie istnieje na PC przez wady tej technologii. A szkoda bo myślę ,że do czegoś sensownego warto byłoby dopłacić. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, 20inchDT napisał:

@Ukukuki Jak to jest, że w monitorach poleca się IPS, a w telewizorach VA? Kurde, w lapku mam IPS, a obraz mi się nieziemsko podoba, a podobno IPS ssą/szmata/mleko itd. :/ Ja juz nic nie wiem.

 

Szczerze nie mam pojęcia, sam jestem na etapie szukania monitora. IPS lepsze kolory, kąty widzenia, czas reakcji, słabszy kontrast. VA lepsze odwzorowanie czerni i większy kontrast - reszta gorsza. Skrzywione wariaciki esportem polecają TN ale to lepiej przemilczeć. 

 

W TV mogą polecać VA bo ma wysoki kontrast więc lepiej się sprawdzi w jasnym salonie. Mi to rybka bo i tak zasłaniam okno jak gram więc patrzę tylko i wyłączenia na IPS, w mojej ocenie o wiele lepiej nadają się do grania. 

 

W tym LG który zapodałem jest coś nowego nano IPS od LG. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

 

40 minut temu, 20inchDT napisał:

Kurde, 7 dni temu był za 1390 na amazonie ; p Dosyć ciekawa opcja.

Nooo. Ja się dopiero wczoraj dowiedziałem o tym monitorze z discorda. Jak komuś nie zależy na większej liczbie klatek niż 60 to genialne monitory robi NEC i EIZO ale niestety nie są robione typowo pod gierki więc brak ważnych funkcji z perspektywy gracza. 

 

Ogólnie sytuacja z monitorami jest dziwna bo tak naprawdę w mniejszych budżetach bardziej się opłaca kupić TV. Dobre monitory do gierek kosztują sporo. 

15 minut temu, C1REX napisał:

Chyba LG zamierza też na rynku monitorów namieszać. 

 

 

 

Raz ,że to się kompletnie nie nadaje na monitor pod względem wielkości a dwa OLEDy nie nadają się na monitor do PC przy obecnej technologii w tej cenie. 

 

 

 

Rynek monitorów jest dla mnie mocno dziwny, w mniejszych budżetach dużo bardziej opłacalnym zakupem jest TV. I nie wiem czy tak nie zrobię. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

No ale tak patrzę na to porównanie to nie wygląda lepiej od LG. No wiadomo kąty, ale w przypadku monitora jesteś na wprost

 

 

https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/samsung-odyssey-g7-vs-lg-27gl850/14315/912?usage=9091&threshold=0.1

 

PS. Tego LG to Szejdi polecał więc wiesz 

Odnośnik do komentarza

OLED pod monitor typowo do pracy pewnie jest słabym wyborem, ale jako drugi monitor tylko do mediów obok jakiegoś najzwyklejszego LCD jest moim zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem. 

 

Z drugiej strony tylko do mediów lepiej wziąść większych rozmiarów TV w podobnej cenie. Wielkość jednak ma znaczenie. 

 

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, yab napisał:

No ale tak patrzę na to porównanie to nie wygląda lepiej od LG. No wiadomo kąty, ale w przypadku monitora jesteś na wprost

 

 

https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/samsung-odyssey-g7-vs-lg-27gl850/14315/912?usage=9091&threshold=0.1

 

PS. Tego LG to Szejdi polecał więc wiesz 

 

To co bierzesz G7? Tak patrzę i teraz sam nie wiem co brać. 

Odnośnik do komentarza

Ja niedawno wymieniłem monitor na DELL S2721DGF

https://www.dell.com/en-uk/shop/accessories/apd/210-AVWE

 

Wyświetlacz wg recenzji petarda, udało mi sie go dorwać na premiere prosto ze sklepu dell-a za £331. Niestety nie mialem okazji przetestować (dalej czekam na nowe gpu po sprzedaży starej karty).

 

Edytowane przez kes
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

U mnie na chatę wbił taki model
 


Jestem zadowolony z zakupu, monitor robi wrażenie ( ale po przesiadce z 22 cali ciężko, żeby nie robił.., choć przyznam, że dosyć szybko się przyzwyczaiłem i już chciałbym więcej lol;p ).
Jedyne do czego mogę się przyczepić to brak dedykowanego oprogramowania od Gigabyte do dzielenia ekranu.. (kilku konkurentów ma to w "ofercie"), póki co nie jest źle bo używam zamiennie dostępnej funkcji w windowsie oraz aplikacji FancyZones (jednak problem jest, ze starszymi apkami / grami które startują tylko na pełnym ekranie i nie można tego zmienić w ustawieniach (czyt. alt+enter, komenda "-windowed" nie pomagają.. może forumek pomoże :)?). Tutaj chyba lepiej sprawdziłby się 2 monitory.

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Silver napisał:

U mnie na chatę wbił taki model
 


Jestem zadowolony z zakupu, monitor robi wrażenie ( ale po przesiadce z 22 cali ciężko, żeby nie robił.., choć przyznam, że dosyć szybko się przyzwyczaiłem i już chciałbym więcej lol;p ).
Jedyne do czego mogę się przyczepić to brak dedykowanego oprogramowania od Gigabyte do dzielenia ekranu.. (kilku konkurentów ma to w "ofercie"), póki co nie jest źle bo używam zamiennie dostępnej funkcji w windowsie oraz aplikacji FancyZones (jednak problem jest, ze starszymi apkami / grami które startują tylko na pełnym ekranie i nie można tego zmienić w ustawieniach (czyt. alt+enter, komenda "-windowed" nie pomagają.. może forumek pomoże :)?). Tutaj chyba lepiej sprawdziłby się 2 monitory.

 

Trzeba było kupic Xiaomi 34" Curveda tak jak ja to zrobilem bo masz go w praktycznie tej samej cenie w zaleznosci na ktory sklep patrzysz. Ja mam co prawda drugą sztuke i dopiero jestem zadowolony (kilka postow wyzej napisalem dlaczego) ale przynajmniej dzielenie ekranu działa z softu monitora ;)

Odnośnik do komentarza

Dotychczas korzystałem z 21,6" Samsung SyncMaster 2243LNX

https://www.komputronik.pl/product/58994/21-6-samsung-syncmaster-2243lnx.html

 

Dziś przyszedł zakupiony AOC 24E1Q

https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/aoc-24e1q.bhtml

 

Pierwszy raz mam monitor z tej firmy. Nie jest to nic specjalnego i nie miało być niczym specjalnym. Najważniejsze było dla mnie to abym mógł podłączyć dwa źródła (dwa PC), bo w strategie źle mi się gra na dużym TV.

Tamten stary ale dobry Samsung oferował mi tylko jedne wejście jednak teraz z tego co widzę miał odświeżanie na poziomie 75 Hz, a ten AOC ma tylko 60 Hz... Mniejsza też jest jasność ekranu. Z początku dziwnie to wyglądało, od razu musiałem zwiększyć ostrość na 100 ale dalej mi tu czegoś brakuje.

A może to kwestia innej matrycy? Tu jest IPS, a tam była TN. Czasy reakcji w tych dwóch modelach podobne. Na PC gram w strategie więc nie zależało mi na czasach reakcji, a na dobrym odwzorowaniu kolorów ;)

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, kes napisał:

Ja niedawno wymieniłem monitor na DELL S2721DGF

https://www.dell.com/en-uk/shop/accessories/apd/210-AVWE

 

Wyświetlacz wg recenzji petarda, udało mi sie go dorwać na premiere prosto ze sklepu dell-a za £331. Niestety nie mialem okazji przetestować (dalej czekam na nowe gpu po sprzedaży starej karty).

 

Właśnie od wczoraj stał się moim celem (jeszcze szukam), bo ten Samsung jednak to zakrzywienie trochę mnie zniechęca, zwłaszcza że jest to coś nowego i promień jest prawie dwukrotnie mniejszy niż obecnie stosowany.

Ten Dell w x-kom jest za 1899 więc nawet tańszy i lepszy od polecanego wcześniej LG.

Odnośnik do komentarza

Doba to dzięki wam mam 3 typy teraz. Tego Della, Samsunga i LG. Najbardziej skłaniam się jednak do Samsunga. 

 

Na tych matrycach z LG i Della blacklight bleed wydaje się tragiczny https://www.google.com/search?q=lg+27GL850-B+blacklight+bleed&tbm=isch&ved=2ahUKEwiTm-vijMbsAhWLzCoKHb44ALoQ2-cCegQIABAA&oq=lg+27GL850-B+blacklight+bleed&gs_lcp=CgNpbWcQAzoECCMQJ1CePFjuXWC1XmgBcAB4AIABTIgBvQeSAQIxNJgBAKABAaoBC2d3cy13aXotaW1nwAEB&sclient=img&ei=BGGQX5OJDouZqwG-8YDQCw&bih=971&biw=2349

 

@20inchDT Poczytałem trochę o tych matrycach i teraz sam nie wiem czy nie brać VA. Te czernie i przebijanie się światła na IPS to jednak porażka. Raz ,że używam wszędzie gdzie się da ciemnego motywu, gram głównie wieczorami to jeszcze większość gier w które gram nie są kolorowe jak gierki Nintendo. 

 

spacer.png

 

Może jak będę wymieniał monitor za kolejne 5 lat to już będzie technologia pozbawiona większych wad. Bo teraz kompletnie nie ma złotego środka. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Tak jak pisałem nie ma złotego środka. Wczoraj byłem pewny ,że chce IPSa a teraz chyba wolę jednak wady matryc VA. 

 

Chociaż ten materiał fajnie mówi o tym problemie w stosunku do G7. Filmik przed aktualizacją oprogramowania i dostarczeniem sterowników przez Nvidia.

 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ukukuki napisał:

Doba to dzięki wam mam 3 typy teraz. Tego Della, Samsunga i LG. Najbardziej skłaniam się jednak do Samsunga. 

 

Na tych matrycach z LG i Della blacklight bleed wydaje się tragiczny https://www.google.com/search?q=lg+27GL850-B+blacklight+bleed&tbm=isch&ved=2ahUKEwiTm-vijMbsAhWLzCoKHb44ALoQ2-cCegQIABAA&oq=lg+27GL850-B+blacklight+bleed&gs_lcp=CgNpbWcQAzoECCMQJ1CePFjuXWC1XmgBcAB4AIABTIgBvQeSAQIxNJgBAKABAaoBC2d3cy13aXotaW1nwAEB&sclient=img&ei=BGGQX5OJDouZqwG-8YDQCw&bih=971&biw=2349

 

@20inchDT Poczytałem trochę o tych matrycach i teraz sam nie wiem czy nie brać VA. Te czernie i przebijanie się światła na IPS to jednak porażka. Raz ,że używam wszędzie gdzie się da ciemnego motywu, gram głównie wieczorami to jeszcze większość gier w które gram nie są kolorowe jak gierki Nintendo. 

 

spacer.png

 

Może jak będę wymieniał monitor za kolejne 5 lat to już będzie technologia pozbawiona większych wad. Bo teraz kompletnie nie ma złotego środka. 

 

Oh no no w rzeczywistości backlight bleed nie wyglada tak zle to fotki offscreen bardzo zakłamuja rzeczywistość. Tak np. wyglada mój ekran na zdjęciu (standardowe ustawienia, plansza testowa 100% black). Na żywo wyglada to zupełnie inaczej.

spacer.png

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...