Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 744
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

45 minut temu, iluck85 napisał:

Ja mam ten 

 

https://www.x-kom.pl/p/426522-monitor-led-32-i-wiekszy-aoc-agon-ag322qc4-curved-hdr.html

 

Siedze jakieś 50/70 cm od ekranu.

O ile telewizor omijałem, tak monitor zakrzywiony petarda. Trzeba kilku dni żeby się oswoić z wielością, ale oczy mi nie latają po ekranie. Idzie spokojnie ogarnąć. A tego się bałem.

Mam dokladnie ten sam i nie zamienilbym go na zaden inny :) 1440p w pelni starcza na takiej przestrzeni

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, dziesiątkach recenzji, filmów na youtube zdecydowałem się na to piękne cudo.

 

https://www.x-kom.pl/p/478056-monitor-led-32-i-wiekszy-lg-34gk950f-curved-nanoips-hdr.html

 

Jedyna wada to ten HDR 400, który istnieje tylko na papierze, ale rozumiem, że jakby był to certyfikowany HDR 600 to cena poleciałaby w kosmos.

Poza tym drobnym niuansem, absolutnie wszystko w tym monitorze jest wspaniałe i jaram się jak dziecko :)

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Ukukuki napisał:

Ok dzięki, poczytam bo cena wydaje się ok. Jedynie tył trochę wieśniacki ale tego nie będzie widać. 


 

Dokładnie, tylu nie widzisz. I do tego wyłączyć podświetlenie- tył swieci i na dole paski są dwa. Zielony, czerwony, niebieski- ofcoz mam OFF :)

Podświetlenie dałem bodajże na 15%, było 90 ale dawało po oczach.

 

EDIT

 

Do tego ekranu jest jeszcze pilot na kablu, ale nie ukrywam że go schowałem w pudełko, bo jest dosyć je bitny. Mogli zrobić coś mniejszego nie rzucającego się w oczy.

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

ja chcialbym kupic monitor, ale raczej do 1500 zl.

Zastanawiałem się nad tym modelem Samsunga:

https://www.morele.net/monitor-samsung-c32jg50qqu-lc32jg50qquxen-4141879/

 

1440p/144hz/32 cale - cena wydaje się spoko, ale kompletnie nie znam się na monitorach.

Szkoda że nie ma regulacji wysokości, ale w takiej wielkości powinien być idealny na każde biurko.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
W dniu 8.07.2020 o 08:29, easye napisał:

ja chcialbym kupic monitor, ale raczej do 1500 zl.

Zastanawiałem się nad tym modelem Samsunga:

https://www.morele.net/monitor-samsung-c32jg50qqu-lc32jg50qquxen-4141879/

 

1440p/144hz/32 cale - cena wydaje się spoko, ale kompletnie nie znam się na monitorach.

Szkoda że nie ma regulacji wysokości, ale w takiej wielkości powinien być idealny na każde biurko.

Aoc chyba lepszy

https://www.morele.net/monitor-aoc-cq32g1-4144143/?utm_source=youtube.com&utm_medium=link&utm_campaign=Top10monitorow&utm_content=TW

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie, opłaciłem Samsunga, ale pozwolili mi na ostatnia chwile zamienic monitory w tej samej cenie!

Czy AMD Free-sync można używać np na kartach Nvidi, czy to tylko jest zarezerwowane dla sprzetu AMD?

 

 

EDIT: Działa na nim G-sync, wiec rzeczywiście lepszy wybór.

Jeszcze raz dziękówa!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Gsync, a raczej vrr na monitorach z samym freesync to loteria. Pamiętaj, że trzeba kartę z monitorem połączyć za pomocą display portu. Na moim phillipsie 32 1440p 75hz (też va) obraz potrafił widocznie migotać i trzeba kombinować z zakresem vrr. Za nieco ponad 1600zł jest bardzo fajny Dell S3220DGF który wydaje mi się liderem w tym akurat segmencie monitorów.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, -Q- napisał:

 

Intryguje mnie te 70Hz. Nie jestem pewny, czy niektóre gry nie będą robić problemów przy zablokowanych 60fps.

Odnośnik do komentarza

Nie będzie żadnego problemu, tak samo jak to jest w przypadku szybszych matryc. 

100% srgb, 81% Adobergb  czyli całkiem wporzo i do tego 1440p przy 27 calach da naprawdę spoko ostry obraz.

Oczywiście podświetlenie nie jest równomierne, na dolnej i górnej krawędzi jest jaśniejszy, ale to standard, według testów osiąga jasność rzędu 322 candeli także będzie czytelny nawet w słoneczny dzień. 

Jeśli nie zależy Ci na hubie usb to możesz wziąć coś tańszego np Philips 275E1S/00.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Zakupiłem monitor Xiaomi Curved 34" (VA, Freesync, 3440x1440, 144hz, 4ms) i byłbym z niego mega zadowolony gdyby nie fakt ze nie wiem czy wszystkie monitory tak mają, czy te xiaomi tak mają czy ja taki trafiłem. Otóż gdy mam ustawione standard odswiezanie 60hz to wszystko jest ideolo. Natomiast po włączeniu 144hz (jakby co to mam go na DP) to podstawowa paleta barw rgb ma jakby to ująć widoczną grafike wektorową. Widzę jakby strukture panelu i pixelki, troche jakbym uzywał monitora CRT.

 

https://imgur.com/0fF1U87

https://imgur.com/MarmL09

 

Pierwsza fota na 60hz druga 144hz, anyone?

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza

Tak oczywiscie ze DP bo 3440x1440 w 144hz idzie tylko po DP. Zamowiłem drugi taki sam monitor i okazało sie ze wina po prostu monitora. Na drugim nowym ten problem nie występuje, w sensie jak sie bardzo mocno przyjrze z mega bliska to widać delikatnie ale to moze juz teraz moje zboczenie albo faktycznie juz widze po prostu fizyczne pixele ;p

Odnośnik do komentarza

Może ktoś będzie w stanie mi coś doradzić, pokierować. W pokoju mam dwa PCty - jeden do przeglądania neta i codziennych zajęć z Linuxem, a drugi do gierek z Windowsem 10. Ten do gierek jest podłączony do telewizora 65'. Nie sprawdza się to w strategiach dlatego szukam monitora, do którego będę mógł podłączyć dwa źródła obrazu i zmieniać je w zależności od potrzeby. Nowy komputer ma wolne złącze Display Port i DVI, stary łączy się z monitorem po VGA. Czy są monitory, którym można zmieniać źródło obrazu i nie kosztują fortuny przy dobrych parametrach? ;)

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Elitesse said:

Może ktoś będzie w stanie mi coś doradzić, pokierować. W pokoju mam dwa PCty - jeden do przeglądania neta i codziennych zajęć z Linuxem, a drugi do gierek z Windowsem 10. Ten do gierek jest podłączony do telewizora 65'. Nie sprawdza się to w strategiach dlatego szukam monitora, do którego będę mógł podłączyć dwa źródła obrazu i zmieniać je w zależności od potrzeby. Nowy komputer ma wolne złącze Display Port i DVI, stary łączy się z monitorem po VGA. Czy są monitory, którym można zmieniać źródło obrazu i nie kosztują fortuny przy dobrych parametrach? ;)

Chyba większość monitorów ma VGA + coś jeszcze. Sam mam tani monitor do pracy. Najtańszy 27' ASUS z amazona i ma VGA + 2xHDMI.
Jak typ wejścia nie pasuje, to jakąś prostą przejściówkę za grosze weź.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.