Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Chewie napisał:

Spoko mi się nie śpieszy, akurat zdążę ograć starsze gry, które tego supportu nie mają. Chociaż wiadomo zawsze się jakiś modzik znajdzie, jak ktoś jest ogarnięty w te klocki pewnie sam może takiego moda sobie zrobić.

Ostatnio jak nie ma natywnego, to w max 7 dni jest jakiś mod. 

 

Ja zawsze lecę jeszcze 

https://www.flawlesswidescreen.org/

albo

https://github.com/Lyall

ten typ często też poprawia support w różnych gierkach. Szczególnie z Jp, bo tam jednak rządzą konsole i często zlewają porty PC. W Personie typ przeszedł sam siebie, bo zrobił nawet animacje do UI lepsze niż w samej grze były natywnie xD. 

Odnośnik do komentarza

no nogi sa spore - ja mam biurko 140/67 - monitor musisz liczyć Jakieś 25cm od skraju biurka, chyba ze go położysz ciut poza biurkiem.

Też się zastanawiam nad ramieniem do monitora, ale głównie przez to ze ma słabo zrobiona dziurę na kable i wszystkie widać pod spodem.

 

Co do czcionki - nie mam z nią żadnych problemów, bardziej z kolorami i kontrastem do których wręcz nie mogę się przyzwyczaić po VA - nawet w trybie office przy jasności 50 i kontraście 45 w słoneczny dzień wszystko jest mega czytelne i ostre, no ale jakbym miał pracować na tym monitorze pare h dziennie, to raczej bym nie polecał... Sam mam obok 22 w pionie jakiegoś crapa Full HD IPS 75 hz i mam wrażenie, ze tam wzrok by się mniej męczył podczas pracy.

 

Może to jeszcze kwestia przyzwyczajenia, bo na razie głównie na nim przeglądam internet i gram xD

 

Odnośnik do komentarza

Ps5 mnie męczy jeszcze czy nie wrócić. Demons Souls, GT7 na dzisiaj... No kilka gier mam i czekałem na PRO generalnie. 

 

Jutro i tak mi nic nie da odbiór, bo panna zostaję w pracy do 18, będę sam z dzieckiem i bym nie ogarnął tego. A tu musze podmienić stary na nowy, stary zapakować, iść do garażu po karton i podrzucić siostrzeńcowi. Tam dopiero będzie szal jak wparuję z tym monitorem dla nich. 

Jedyny minus tego MSI względem Aliena który był na celowniku, to że potrafi wyskoczyć z informacją że trzeba zrobić przesunięcie pikseli czy inne wygibasy i nie można tego wyłączyć- ikonka na środku, ani przesunąć np żeby wykonał to w trybie stanby jak ma Alien czy TV Oled LG.  To głównie wymieniają jako wadę na zagranicznych forach i oddają ten monitor. Liczą że MSI to poprawi softem i wtedy wrócą. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Poprawili to w nowym firmware. Raz że możesz sobie przesunąć czas na 16h, dwa (choć to muszę sprawdzić bo mogę źle pamiętać) że wyskakuje u dołu ekranu.

 

Komunikat też można oczywiście anulować jak wyskoczy.

 

Nie wiem za to, czy licznik nie działa cały czas, co byłoby słabe. Np pogram dzisiaj 2h, jutro 2h i komunikat wyskoczy.

Może dlatego dodali opcje co 16h...

 

Edit - tak, jak wejdę w menu to mam Info o panelu Oled:

Ochrona Panelu 2, 2h,32m - czyli za 1,5h włączy się powiadomienie...

 

Odnośnik do komentarza

no tak nie do końca, bo możesz za każdym razem klikać anuluj.

Przymusowa pauza jest po tych 16h.

Panel Protect

 

Panel Protect

 

A i nie wiem czy to nowa technologia QD, czy wielkość matrycy, czy akurat jakiś ideał się trafił, ale nie mam absolutnie żadnego bandingu na ekranie.

Stwierdzam, że trochę za długo czekałem z kupnem Oleda pod PC, całe szczęście od lat mam wrażenie, że prawie nie kończę żadnych gier, więc pięknie jest wrócić z Oledem do takiego Kingdome Come, Cyberpunka i innych PC sztosów.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.04.2024 o 14:23, Ukukuki napisał:

No OLED zdecydowanie mniej męczy wzrok, później nie da się patrzeć na zwykły monitor. 

 

What is better for eyes, IPS or OLED?
 
 
IPS LCD displays generally emit less harmful blue light compared to other display technologies, such as OLED or AMOLED. Blue light is known to cause eye strain, fatigue, and disrupt sleep patterns. By reducing blue light emission, IPS LCD displays minimize the potential harm to our eyes.
 
 
Odnośnik do komentarza

Nie no, jeżeli chodzi o wielu h siedzenie z testem i praca na kompie to raczej nie Oled, ale wszystko inne...?

Przekroczyłem ten licznik 4h siedząc na Internetach i nie pojawiło się powiadomienie z automatu, może ręcznie uruchomionego nie odlicza? trzeba to jeszcze potestować.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, GearsUp napisał:

 

What is better for eyes, IPS or OLED?
 
 
IPS LCD displays generally emit less harmful blue light compared to other display technologies, such as OLED or AMOLED. Blue light is known to cause eye strain, fatigue, and disrupt sleep patterns. By reducing blue light emission, IPS LCD displays minimize the potential harm to our eyes.
 
 

 

image.thumb.png.563c7ed430384c3e4a7e58e3d7a4de51.png

 

image.png.3ba9667790e5ce9bc299c937f15685c2.png

 

image.png.f6830ec52a89bc1e75c63c527af429e0.png

 

image.thumb.png.1b2a44d7b1e92fa237727a273b5ff540.png

 

 

Odnośnik do komentarza

Miałem dziś trochę roboty od rana że nawet dziecka się pozbyłem na pół dnia. Wiedząc to postanowiłem przerzucić monitor do pkt pick-up dpd. Po 6 info że nie pobrane, bo nie spełnia norm- za duże chyba. 
i co dalej? No nie wiadomo. Chat i ustaliłem odbiór osobisty. Jakbym nie zareagował to co? Czekanie do poniedziałku aż wezmą do wydania? Anyway, dowiozłem.

Dla ciulego Muszynianka :D

 

Szukam kabla do podłączenia jak poprzedni monitor, a tu HDMI :dafuq:

IMG_0009.jpeg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na Minus mniejsze zakrzywienie- chyba albo takie wrażenie mam. 

Nogi trochę więcej wystają niż te od Iyamy, więc spoko. 

Na minus ta dziura na kable- widać je od dołu, jakby dali ten otwór wyżej bardziej by się schowały.

 

@easye Jakie ustawienia brałeś z neta? 

Chwile szukałem zmiany 50Hz na 175, ale trzeba zmienić w ustawieniach HDMI z Console na PC. 

Odnośnik do komentarza

żadnych - przecież on jest skalibrowany. Gram głównie w trybie User.

Dziura na kable - masakra, złapałem w 2 miejscach trytkami i jakoś to wygląda.

Zapomniałem napisać o braku DP - no ale przynajmniej ma wyjścia normalne.

 

I jak pierwsze wrazenia? 

 

W trybie FPS wyłączam wyostrzenie obrazu - ale night vuision AI jest fajny. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...