Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

@Chewie Pamiętasz jak mnie uczyłeś mody wgrywać do Skyrima? 

Zamiast grać, to mody wgrywałem na coraz większe gówna. I jarałem się, że motylki latają, woda lepiej wygląda czy drewniane chaty. Jednego dnia po x latach się odpaliłem, całość zresetowałem, wgrałem na nowe UI moda, wodę, grafikę i pocisnąłem grę do końca. Wtedy odpuściłem te fps, grafiki i inne typowe master raceowe zagadnienia. 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, iluck85 napisał:

Rozumiem ludzi których to jara i chcą jak najlepiej. Dla mnie grafika nie jest wyznacznikiem dobrej zabawy. 

Ja nie mam problemu kupić grę na słabszy sprzęt (konsole) i grać w trochę gorszej wersji. Ja gram na tym na czym chce, mam ochotę i jak się ułożą gwiazdy na orbicie ;) 

Jezu chlopie ale zrozum ze masz kartę tak z pare klas wyżej niz @maciucha

On przy 3440x1440 nie bedzie mial roznic miedzy 100, a 80, tylko moze się zdarzyć ze albo płynne 60 w 1440 p, ale latajace 30 na UW. (uwielbiam jak ludzie z topowymi kartami na rynku wypisują takie rzeczy...)

 

i 2 rzecz - te automatyczne ustawienia Nvidi często sa chujowe.

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, maciucha napisał:

W ogóle z jakiej banki tv 55 cali oledy kosztują pi razy oko tyle co 32 calowe monitory oled?

w sumie to właśnie chyba z tego powodu, że nie każdy ma miejsce na 55 cali TV i nie każdy taki duży chce, więc jak chcesz OLED na biurko to płać piękny kawalerze

 

bardzo popularny był TV OLED C2 42 cale jako monitor do PC

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, iluck85 napisał:

@Chewie Pamiętasz jak mnie uczyłeś mody wgrywać do Skyrima? 

Zamiast grać, to mody wgrywałem na coraz większe gówna. I jarałem się, że motylki latają, woda lepiej wygląda czy drewniane chaty. Jednego dnia po x latach się odpaliłem, całość zresetowałem, wgrałem na nowe UI moda, wodę, grafikę i pocisnąłem grę do końca. Wtedy odpuściłem te fps, grafiki i inne typowe master raceowe zagadnienia. 

Ogólnie fajna sprawa ale zabierało mnóstwo czasu poinstalowanie wszystkiego, żeby się nie wykrzaczało. Teraz po prostu pobierasz w jednej paczce którą ktoś poskładał i przetestował i wsio.

 

Akurat ostatnio gram w zmodowanego fallouta 4

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, krzysiek923 napisał:

w sumie to właśnie chyba z tego powodu, że nie każdy ma miejsce na 55 cali TV i nie każdy taki duży chce, więc jak chcesz OLED na biurko to płać piękny kawalerze

 

bardzo popularny był TV OLED C2 42 cale jako monitor do PC

Oledy w Tv wymagają od producentów trochę większego nakładu $ - raz że prawdopodobnie w ciągu gwarancji muszą wymienić choć jeden raz egzemplarz, dwa monitory są dużo bardziej narażone na wypalenia. Przez to firmy tworzą te dziwne oled care etc. 

Trzy produkcja tv jest bardziej masowa, firmy mogą więc dzięki temu redukować koszta nawet przy większych matrycach. Monitory oled to jednak nadal nowość. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.03.2024 o 22:32, Starh napisał:

Dobra pobawiłem się trochę AW3423DWF i powiem tak jest ogień. Trochę musiałem poprzestawiać ustawienia, ogarnąć tryb 10 bitów I HDR, ale efekt końcowy jest piękny.

Wiele czytałem o narzekaniu na czcionki, ale jest naprawdę dobrze :) Dobrze,  że ten monitor nie ma matowej powłoki, w błyszczącej i tak się mi nic nie odbija, a kolory są żywe i intensywne.

Sam monitor ma sporą powierzchnie, mogę sobie spokojnie dzielić ekran na dwie części - super rozwiązanie.

Czytałem o wiatraku chłodzącym ten monitor - na tę chwilę bezszelestny.

Powiadomienie o odświeżaniu piseli pojawiło się po pierwszych 4h użytkowania sprzętu - można wybrać opcje aby odświeżanie przebiegało w czasie spoczynku monitora  (super opcja, w takim MSI czy asusie nie można pominąć tej czynności).

Na tę chwilę jestem bardzo zadowolony z zakupu. Granie w gry singlowe w ultrawide to nowy poziom imersji, ekran mnie otacza, zakrzywione lekko krawędzie potęgują ten efekt. Sprzęt drogi, ale warty swojej ceny.

Jedyny minus jaki mogę napisać, to plastikowe wykonanie. Znaczy się ten plastik jest naprawdę porządny (poza tym monitor i tak niedługo będzie na uchwycie), ale w takim G8 jednak samsung postawił na metalowe wykonanie. Natomiast ja wybrałem della ze względu na świetną gwarancję.

W porównaniu do mojego 65CX wiszącego w salonie różnica w jakości ekranu jest widoczna na plus (natomiast może to wynikać z kalibracji obu sprzętów, Dell od razu po wyjęciu z pudełka ma niezła kalibracje).

 

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to śmiało :D

 

IMG-3991.jpg


Upewnij się, że masz wgrany najnowszy firmware do monitora - poprawili w nim preset do HDR i co najważniejsze działanie wentylatora (pracuje dużo ciszej). Mój po wyjęciu z pudła miał starszy firmware.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, jar3czek napisał:


Upewnij się, że masz wgrany najnowszy firmware do monitora - poprawili w nim preset do HDR i co najważniejsze działanie wentylatora (pracuje dużo ciszej). Mój po wyjęciu z pudła miał starszy firmware.

To było pierwsze co zrobiłem. Ogólnie polecam te ustawienia + ogarnięcie sobie w panelu nvidi albo AMD 10bit + 165HZ

 

Dodatkowo aplikacja TranslucentTB z Microsoft store aby pasek na dole był przezroczysty :)  Monitor działa ciuchutko, pięknie się zarówno przegląda neta, pisze, a przed wszystkim gra.

IMG-4057.jpg

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
W dniu 11.03.2024 o 20:14, Starh napisał:

To było pierwsze co zrobiłem. Ogólnie polecam te ustawienia + ogarnięcie sobie w panelu nvidi albo AMD 10bit + 165HZ

 

Dodatkowo aplikacja TranslucentTB z Microsoft store aby pasek na dole był przezroczysty :)  Monitor działa ciuchutko, pięknie się zarówno przegląda neta, pisze, a przed wszystkim gra.

IMG-4057.jpg

 


Thx za tipa, o tricku na 10bit@165Hz nie miałem pojęcia.

TranslucentTB używam odkąd mam monitor + brak ikon na pulpicie i czarne tło zamiast tapety (PC służy tylko do grania, więc nie jest mi tam nic potrzebne poza tym).

Odnośnik do komentarza

Tak się zastanawiam czy warto iść w monitor 4k bo byłem zdecydowany na tego ultra wide od Alienware z postów wyżej, ale cały czas szukam i czytam co tam jeszcze rynek oferuje i wpadłem na monitor też od Alienware, ale model 3225QF, 4K 240Hz w 32" oczywiście też QD OLED, tylko w standardowych proporcjach 16:9.

Chyba nie ma go jeszcze w Europie do kupienia, ale myślę, że to się zmieni w bardzo bliskiej przyszłości. Ciężko powiedzieć jaką cenę wywalą u nas, pewnie wyższą niż za AW3423DWF, ale też monitor wydaje się być sprzętem lepszym. Tylko właśnie czy jest sens iść w to 4k? Nawet dla 4090 jest to spore obciążenie, szczególnie z RT i się zastanawiam czy to 3440x1440 nie będzie lepsze, co myślicie? 

 

Odnośnik do komentarza

Nie no, 10 koła to nie mam na tego mini leda, a na raty nie chce brać, ale tak do 5kpln, mógłbym zapłacić, czy ewentualnie ten Samsung Dual Quad HD, też spoko, naciągnąłbym budżet, tylko kurde, jak na tym grać? Wydaje mi się, że aż tak szeroki monitor, przy którym siedzi się blisko... to będzie niewygodne w chuj, proporcje 21:9 wyglądają mi na optymalne, 32:9 chyba za szerokie to, choć nie widziałem na żywo takiego monitora, więc też do końca ocenić nie mogę. Ogólnie nie jestem przekonany do aż tak dużych proporcji, ale nie mówię, że jakbym na żywo zobaczył to by mi się nie spodobało. 

W każdym razie dzięki za info, będę miał chwilę, to przeczytam cały artykuł, bo na razie to tak na szybko tylko rzuciłem okiem na te najdroższe. 

 

Kurde, do 5k jest jakiś Samsung Odyssey Neo G8, chociaż to jakieś combo VA + Mini Led. Ale to tak jak w tym najdroższym za niecałe 10k. Chyba jednak wolę oleda/qd oleda. 

 

Podobno na przełomie marca i kwietnia ma pojawić się w sprzedaży Alienware 3225QF, nie wiem na ile wiarygodne jest Rtings, ale piszą w recenzji, że to na tą chwilę najlepszy monitor i chyba do niego jestem najbardziej przekonany. Czekam na cenę i czy czasem nie popłyną za bardzo, ale liczę gdzieś na 4,5-5kpln. Jak pojadą z ceną za mocno, to chyba bym wziął Alienware AW3423DWF, nie jest to 4K, ale mimo wszystko stawiam płynność nad rozdzielczość ekranu i też trochę ciągnie mnie do proporcji 21:9 zamiast 16:9

 

 

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza

No ja jednak będę brał tego Alienware'a 3423DWF UWQHD, po przemyśleniu tematu stwierdziłem, że nie ma sensu ładować się za wszelką cenę w UHD, tylko dlatego bo mam 4090. Wyżej cenie sobie płynność nad rozdzielczość i nie ukrywam, że ciągnie mnie do 21:9 zamiast 16:9

 

Poza tym do Baldur's Gate 3, strategii, wyścigów, różnych FPSów, czy gier fabularnych jak Alan Wake 2 to 21:9 to jest złoto, a w ultra detalach i tak nie wykorzystam 165Hz z wyżej wymienionego monitora. To na chuj mi 4k z 240Hz :D

Edytowane przez Wooyek
  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...