Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Wooyek napisał:

No ja po 5 latach używania TV oled, w zeszłym roku kupiłem lapka na oledzie, teraz monitor. Nie wyobrażam sobie wrócić do LCD. 

 

 

 

 

Ja po oledzie wróciłem do LCD i żyję. 

I dobrze zrobiłem, bo widzę jak ten ekran wygląda przy dziecku więc OLED musi poczekać aż zakończy się etap macania ekranu, jazda zabawkami i inne atrakcje. Przewidziałem i OLED by tego nie ogarnął co ten TV teraz przeżywa. 

Może ceny spadną do tego czasu tych 77'. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Wooyek napisał:

No ja po 5 latach używania TV oled, w zeszłym roku kupiłem lapka na oledzie, teraz monitor. Nie wyobrażam sobie wrócić do LCD. :lapka:

 

Ale jak izi idzie w oleda, to wiedz, że coś się dzieje i za jakiś czas będzie wesoło. :kekw:

Nie no monitor do komputera jest całkowicie inaczej eksploatowany niż jedyny telewizor w salonie, dlatego nawet wypaleniami się za bardzo nie przejmuje.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, easye napisał:

Nie no monitor do komputera jest całkowicie inaczej eksploatowany niż jedyny telewizor w salonie, dlatego nawet wypaleniami się za bardzo nie przejmuje.

 

No jeśli będzie służył też do pracy, to chyba na wypalenia jest jeszcze bardziej narażony. Ja kupiłem oleda, ale komp będzie tylko i wyłącznie pod gierki. 

Odnośnik do komentarza

Przez ostatnie 1.5 miesiąca sprawdzałem 3 nowe monitory 4k 32 qd-oled. Kilka zdań które może komuś się przydadzą. 

 

MSI MPG321URX (6000 zł), ASUS PG32UCDM (6800 zł) i Gigabyte FO32U2P (6500 zł). 

 

- jak dla mnie Gigabyte jest najładniejszy spośród trzech, podstawka aluminium jak w Asus, w MSI gówno plastik

 

- w zestawie z Gigabyte wszystkie możliwe kable tak jak w Asus, MSI nie daje DP, a wymagają go do aktualizacji firmware... 

 

- na ekranie Gigabyte folia taka sama jaj w MSI, Asus oprócz foli miał piankę

 

- jasność HDR w jasnych scenach w Gigabyte w pip większa niż w Asus, MSI trochę za Gigabyte. W ciemnych wszystkie mają peak do okolic 1000-1080 nit

 

ASUS MA TOTALNIE ZJEBANY FIRMWARE HDR . W GRACH Z JASNYMI SCENAMI APL JEST W UJ AGRESYWNY. W TESTACH POKAZUJE OKOLICE 130 NIT, A GIGABYTE OKOLICE 270. ( @creatinfreak był na testach i pewnie chętnie potwierdzi :) ) NIE POTRAFIĄ TEGO OD 3 MIECHÓW OGARNĄĆ. ICH FORUM PŁONIE. LUDZIE SA BANOWANI A POSTY USUWANE (SAM TEGO DOŚWIADCZYŁEM) 

 

- w peak kalibracji Windows pokazuje 1080 nit, Asus 1000, MSI 1030

 

- Gigabyte i MSI nie piszczą włączone ani wyłączony, Asus piszczy wyłączony... 

 

- diodę na dole ekranu w Gigabyte można wyłączyć jak w Asus, w MSI nie można. Jednak w Gigabyte dioda jest niemal niewidoczna nawet włączona. 

 

- jedyna wada Gigabyte to problem z czyszczeniem pikseli w trybie standby (trzeba czekać na firmware), załącza czyszczenie ale go nie kończy, Asus robi i wraca do standby, MSI robi i zamiast wrócić do standby to się wyłącza. Wyłączone robią wszystkie tak jak trzeba. 

 

- Gigabyte w menu pokazuje liczbę godzin pracy oraz czyszczeń matrycy tak jak MSI, Asus nie pokazuje 

 

- G-sync działa normalnie przez DP i migocze na wszystkich 3 tak samo.

 

Także jeśli ktoś planuje monitor to Gigabyte jest totalnym spełnieniem marzeń. Przerzuciłem się z 77C1 na 32 i totalnie nie żałuję. 

Odnośnik do komentarza

 

 

szkoda tylko ze raptem po 700 h na wszystkich 3 monitorach widać wypalenia. Fakt, nikt CNN ogladac na tym nie będzie, ale panna mowi, ze problem jest tez z tym, ze jaśniej świeca wszystkie materialy 16:9, co prowadzi do tego, ze po bokach mamy po 10 miesiacach jasne pasy.

 

i na koniec ich rekomendacja:

image.thumb.png.90d5e5c773670960fb366361bb086c62.png

 

Ech - sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, easye napisał:

Jest jakieś wypalenie Ukukuki?

Monitor do wszystkiego, czy tylko granie? Bo nie wiem czy mam jutro kuriera wpuszczać :teehee:

 

G8 mam od premiery, już nie pamiętam czy w październiku czy w listopadzie będzie dwa lata ale zero problemów a spokojnie ma około 1500h. Żona też ma ten sam monitor do pracy od jakiś 8 miesięcy i też zero problemów. Wcześniej miałem Oleda od Della ale dostałem zwrot kasy z amazona, problemy z softem miał, wieszał się ect. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...