Skocz do zawartości

Jaką masz komórkę?


ShtaS

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Samsung Wave I. Czekam aż będę miał okazję pozbyć się tego złomu.

Wave I czyli 8500?

Troszkę nie na temat, ale dlaczego złomu? Mógłbyś rozwinąć wątek?

 

Tak Samsung 8500. Sporo czytałem na necie o nim i ogólnie był zachwalany ale niestety nie mogę sam tego o nim powiedzieć. Największym minusem jak dla mnie jest system operacyjny czyli Bada. Pomijam fakt że jest dużo mniej aplikacji w samsung apps względem takiego androida. Nie mogę zrobić upgrade'a przez samsung kies(aczkolwiek może to być problem softu który jest brandowany z sieci play)problemy z baterią(telefon się wiesza lub wyłącza a po włączeniu bateria jest rozładowana mimo ładowania np. 2 godziny wcześniej).Do tego przeglądarka co jakiś czas zamula i nie można powiększyć strony(pomaga dopiero wyczyszczenie ciasteczek, cache bazy danych plus reset telefonu) a wyłączanie sie telefonu podczas wchodzenia na aukcje na mobilnym allegro to już standard. To tylko kilka z największych "grzechów" tego telefonu. Nie wiem czy to wina tylko mojego pojedyńczego modelu(oznaczało by to że mam niezłego farta) ale gdzieś kiedyś wyczytałem że problemy z baterią to standard w badzie. Mam go już rok i ogólnie nie wziął bym go drugi raz(ani Wave II lub Wave III).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Tak Samsung 8500. Sporo czytałem na necie o nim i ogólnie był zachwalany ale niestety nie mogę sam tego o nim powiedzieć. Największym minusem jak dla mnie jest system operacyjny czyli Bada. Pomijam fakt że jest dużo mniej aplikacji w samsung apps względem takiego androida. Nie mogę zrobić upgrade'a przez samsung kies(aczkolwiek może to być problem softu który jest brandowany z sieci play)problemy z baterią(telefon się wiesza lub wyłącza a po włączeniu bateria jest rozładowana mimo ładowania np. 2 godziny wcześniej).Do tego przeglądarka co jakiś czas zamula i nie można powiększyć strony(pomaga dopiero wyczyszczenie ciasteczek, cache bazy danych plus reset telefonu) a wyłączanie sie telefonu podczas wchodzenia na aukcje na mobilnym allegro to już standard. To tylko kilka z największych "grzechów" tego telefonu. Nie wiem czy to wina tylko mojego pojedyńczego modelu(oznaczało by to że mam niezłego farta) ale gdzieś kiedyś wyczytałem że problemy z baterią to standard w badzie. Mam go już rok i ogólnie nie wziął bym go drugi raz(ani Wave II lub Wave III).

 

Mam obecnie Omnia2 i również występują podane przez Ciebie problemy z baterią, choć system to Windows mobile 6.5, strasznie to irytujące ale widocznie taka cecha tych szajsungów z tamtego okresu (Wave wyszedł chyba miesiac po Omnii).

Odnośnik do komentarza

Od dzisiaj Nokia Lumia 710, pewnie ma swoje ułomności, ale raz, że robi w moim przypadku za przenośną konsolę i telefon w jednym, dwa, że przesiadka z pseudo-smartfona na Badzie (Samsung 533) na porządny sprzęt jest dla mnie naprawdę fajną rzeczą - telefon do pisania wiadomości z mocną baterią nie jest jednak tym, co by mi wystarczało. No i kurczę ta Lumia mnie kosztowała w sumie nie tak dużo więcej niż 533 rok temu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

HTC Desire w lipcu będzie już dwa lata telefon fajny tylko troche irytujący jest brak miejsca na aplikacje (tylko ok.150 mb). Chcę zmienić na coś tylko jeszcze nie jestem przekonany myślałem o iphonie 4s albo nowym htc ale 2500 to troche za duzo za telefon. W lipcu konczy mi sie abonament mam nadzieje ze jeszcze zostanie im jakaś PS Vita :) i zostanę wtedy przy swoim htc. Znacie jakis dobry fon godny polecenia?

Odnośnik do komentarza
Znacie jakis dobry fon godny polecenia?
obecnie rynek zaczyna zżerać własny ogon i jedynym wyznacznikiem jakości telefonu staje się jego cena (bo pozostałe elementy uległy takiemu ujednoliceniu, że niezależnie czy kupujesz telefon za 800 czy za 2000 to i tak dostajesz taką samą bryłę z tym samym systemem i podobną prędkością działania (nie piszę o grach a o samym systemie) ) więc niezależnie co wybierzesz w danej cenie to towar będzie takiej samej jakości. Różnica jest tylko w tym, które będzie można rootować a których nie ale jeśli piszesz, że w Desire przeszkadza Ci ilość wolnego miejsca to zakładam, że przez 2 lata użytkowania nawet nie zrobiłeś roota więc i teraz nie będziesz się tym interesował.

 

 

Swoją drogą ten wyścig zbrojeń to jakiś cyrk - komórki z 4 rdzeniami, więcej niż giga ramu a ludzie i tak to kupują. Ja odpuściłem sobie nowe komórki i zamiast zmieniać telefon zwyczajnie kupiłem Transformer Prime - telefon mam tylko do dzwonienia i odbierania poczty a jak chcę w coś pograć/coś obejrzeć/poczytać/poprzeglądać neta to Transformer sprawdza się znakomicie. Przyznam szczerze, że obecnie nie wiem po co ludzie kupują high endowe komórki kiedy za takie same pieniądze dostaną coś o znacznie większych możliwościach (tak, wiem - 10cali nie schowam do kieszeni ale z drugiej strony 5cali to też nie jest jakaś wygoda a w użytkowaniu innym niż typowo komórkowe sprawdza się gorzej).

 

edit: literówka

Edytowane przez greah
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Pięknie oddałeś dzisiejszą sytuację. Sam mam od jakiegoś czasu podobne wrażenie. Sprzedałem HD2, kupiłem SGS II i oprócz lepszego ekranu, wydajności w grach (w które i tak nie gram) i sprawniej działającego CM9 (który to od kilku dni na HD2 ma hwa więc powinno to się wyrównać) nie widzę poprawy. Już od czasów pierwszego Snapdragona i >512 MB RAM Android radzi sobie wyśmienicie, tj. jest idealnie płynny i nie da się tego przyspieszyć. Mówię oczywiście o czystym systemie, bo Sense nawet na 4 rdzeniach potrafi się zakrztusić. Teraz za bardzo nie ma czego rozwijać. Jedyna rzecz, jakiej mi brakuje, to ekran o wyższej rozdzielczości, choć to i tak nie ma już większego sensu. Co mi po tym, czy literka składa się z 20 czy 120 pikseli, jeśli jest tak mała, że ledwo ją mogę dostrzec?

Ostatnio nawet mnie naszły myśli by sprzedać SGS II póki jest jeszcze dużo warty i kupić sobie jakiegoś Mozarta z WP7. Znudziłem się zabawą ROMami, grzebaniem w plikach itd. i telefon służy mi do podstawowych zadań - Internet, nawigacja, społecznościówki. Coś, co powoli tanie ficzerfony robią już bez problemu. Zatęskniłem za jakąś taką prostotą.

Z drugiej strony WP7 wciąż ma zbyt dużo chorych problemów ze sobą, urządzenia z iOS nadal są zbyt drogie, więc raczej zostanę przy SGS II. Biorąc pod uwagę obecne tempo rozwoju i wnętrze tego smartfonu ten sprzęt może mi służyć jeszcze długie lata.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...