Skocz do zawartości

The Last Guardian


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze ceniłem gry Team Ico za genialną atmosferę, piękną muzykę i świetny design świata. Po zobaczeniu tej krótkiej "zajawki" po raz kolejny uwierzyłem, że tytuły starające się wybić ponad panujące trendy( płytkie strzelaniny i gry akcji) nadal mają szanse istnieć. Oby tylko zespołowi się udało po raz kolejny stworzyć dzieło, o którym będziemy mówić jeszcze długo po premierze gry.

Co się tyczy wyglądu "pupila" tego chłopaka to mi on nie przeszkadza, a wręcz się bardzo podoba, gdyż jest dość oryginalny. Twórcy mogli przecież pójść na łatwiznę i zamiast niego dać jakiegoś psa lub konia ale pewnie nie byliby z tego zadowoleni.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Gdybym miał spekulować to

 

w grze w pewnej chwili nastąpił dramatyczny przełom - nasz pupil, stwór z którym się zaprzyjaźniliśmy, podobnie jak z Yordą i Argo albo się dla nas poświęci, albo, co byłoby wielokrotnie bardziej emocjonujące i dołujące zarazem dorośnie i przejmą nad nim górę zwierzęce instynkty (nie bez kozery jest przykuty łańcuchem), tak że przyjaźń skończy się tragicznie. Obym się mylił.

 

Odnośnik do komentarza

Brakuje mi tego co robił Ueda, juz prawie zapomniałem o tym projekcie. Kurczę nigdy nie pomyślałem o tym że jest on tym dla gier kim są Coenowie dla filmów, inna poetyka ale zarazem odwracanie konwencji. Słaby bohater walczący o życie,na koncu mający życie za nic; świat przeciw tobie a ty nie pasujesz do świata i on cię zmieni i zabije kufa istna "ścieżka strachu". Nie wiem czy wy tez mieliście to uczucie przed włączeniem SOTC, a wcześniej graliście w ICO ...

Po ICO byłem przekonany że kiedyś ludzie będą to zadawać do odrobienia w domu, choc do tej pory film nie stał się przedmiotem nauczania.

 

Oczyszczenie moje pierwsze uczucie po skończeniu ICO...

Odnośnik do komentarza

Zaraz po tym "wyciu", które wrzucił Musiol, zwierzak w charakterystyczny sposób pochyla łeb, lekko wysuwając szyję do przodu - tak zachowują się koty, kiedy są czymś zainteresowane. Po obejrzeniu trailera po raz drugi spojrzałem na mojego kota, który leży obok, i się uśmiechnąłem. Mnie już kupili.

 

Gdybym miał spekulować to

 

w grze w pewnej chwili nastąpił dramatyczny przełom - nasz pupil, stwór z którym się zaprzyjaźniliśmy, podobnie jak z Yordą i Argo albo się dla nas poświęci, albo, co byłoby wielokrotnie bardziej emocjonujące i dołujące zarazem dorośnie i przejmą nad nim górę zwierzęce instynkty (nie bez kozery jest przykuty łańcuchem), tak że przyjaźń skończy się tragicznie. Obym się mylił.

Mam takie same przeczucie. A jeśli tak się stanie, to ta gra będzie mocno działać na ludzkie emocje -

najpierw przywiązujemy się do stwora, pomagamy mu (np. jak wbije mu się coś w łapę to to wyciągamy) etc., a potem wszystko się obraca o 180 stopni i rozpoczyna się wielki koszmar, bo kres ma dotychczasowa idylla i trzeba walczyć o to, by do niej powrócić

. Jeśli zostanie to dobrze poprowadzone - w co nie wątpię - to możemy mieć kolejną wielką i przełomową grę.

 

No ale nie bez kozery ten trailer łapie za gardło i nie chce puścić. Po prostu brak słów... :o

Edytowane przez Di
Odnośnik do komentarza
Po ICO byłem przekonany że kiedyś ludzie będą to zadawać do odrobienia w domu, choc do tej pory film nie stał się przedmiotem nauczania.

Filozofii nie nauczysz się w szkole na polskim imo (najwyżej dramatyczne umieranie przez 5 godzin) :P.

 

BTW

Kotoszczurogryf, Szczurokotogryf, Gryfoszczurokot, Gryfokotoszczur - a jakie wasze zdanie ? ;p.

Odnośnik do komentarza

W SOTC kolosy grały postaci tragiczne ginąc z naszej ręki. Na samym końcu tej historii dowiadywaliśmy się o detalach odnośnie ich egzystencji i jakby nie patrzeć, był to dość mocny spoiler przewracający do góry nogami nasze wcześniejsze wyrażenie o tych "potworach". Wydaje się, że w trICO próbuje się odwrócić ten przejmujący motyw i powraca z ICO konieczność dbania o drugą osobę, w tym przypadku zwierzę - kolosa, koto-ptasio-szczura. Jak już dobrze zauważono rodzi to trilion możliwych rozegrań takiego stanu rzeczy, ze śmiercią czy zezwierzęceniem naszego przerośniętego pupilka włącznie.

Odnośnik do komentarza

To byłoby ciekawe ale osobiście wątpie.

Tutaj raczej chodzi o rodzaj symbiozy - chłopca ratuje Gryfoszczurokot przed 'dużymi' problemami (jakis big fat badass który chce im zrobić naprawde źlee, albo ratunek chłopca w stylu teasera), zaś chłopiec . . . przed 'małymi' ? :P (np przestawia dźwignie, wejdzie tam gdzie zawiedzie Kotoszczurogryf).

Fajnie, w dwójce zap**** te kreatury, teraz przez nie się popłakamy ze wzruszenia :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
wkurze sie jak nie bedzie free-roamowanego świata

Obecna generacja pokazuje jak sandbox potrafi byc bezlitośnie gnojony przez graczy.

Prawdę powiedziawszy bardzo liczę na chociażby kawałek jakiegoś otwartego terenu (i tak nie ma co liczyć na te bezkresne wycieczki jak w SOTC).

Coraz łatwiejsze gry tylko bardziej tępią graczy* (którzy i tak są już tępi) jeżeli seria która jest sztuką dla sztuki chce pokazać sztukę na konsolach obecnej generacji, niech zrobi to po swojemu.

Takie jest moje zdanie.

 

 

 

* Pije do casualowców.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

coop mial juz byc w sotc, wiec moze, moze cos z tego bedzie...

aha gdzies byly jakies ploty o tym, ze team ico pracuje nad dwoma grami wiec moze to tez byc prawdą, zobaczymy.

 

btw. dawno sie nie nakrecilem w takim stopniu [przed chwila dodatkowo ogladalem dvd-video nico] na jakas gre, to jest straszne xDD od chwili ogladniecia tego filmiku z trico mam jakas dziwna wewnetrzna potrzebe przejscia wszystkich mgs'ow, rez'a i ico + sotc; dokladnie w tej kolejnosci >.<

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...