Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Mi w nokii E6 połamała się blokada telefonu, a używałem jej razem z Endomondo. Wsiadam na rower, włączam programik, blokuje telefon, wsuwam go to kieszeni i jazda. Po treningu wiem ile kalorii spaliłem i takie tam.

 

Dlatego potrzebowałem czegoś nowego ale w rozmiarach mojej Nokii. Wybór padł na coś z Androidem tym razem. Więc kupiłem najtańszy 599 zł w promocji w EuroAGD Samsung Galaxy S3 mini. Telefon pewnie za jakiś czas zniszczę podczas upadku albo w innych okolicznościach a może i nie bo staram się dbać. 

 

Jestem zadowolony, nie grzebie w romach nie interesuje się przeróbkami softu. Dodatkowo powrzucałem jakieś nawigacje jakieś apki do pogody, i inne wspomagacze życia. Tylko mnie bateria wknrwia bo codziennie wieczorem muszę ładować. Taki urok smartfona. 

Odnośnik do komentarza

Prędzej błąd niż zabezpieczenie. Myślę, że to dalszy przykład tego, że producenci często sami nie wiedzą, jakie części pchają do tych telefonów, zwłaszcza jeśli chodzi o dźwięk. Trudno mi znaleźć jakąś regułę - czytałem, że kiedyś Sony stosowało porty OMTP (najczęściej używane to CTIA), ale od 2012 r. miało tego nie robić, a Xperia Z jest nowsza. Nie znam się na tym, dziwnie to dla mnie wygląda.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio trochę zacząłem się rozglądać po rynku i powiem ci, że dobrze jest wiedzieć, czego się konkretnie chce, bo komórki są różne. Przykładowo, mi zależy na konkretnej rzeczy - jak dobre będzie brzmienie muzyki na moich słuchawkach (nie dołączanych do zestawu, nie z głośnika - na typowych dobrych słuchawkach które mam i będę używał), i nie jest tak łatwo znaleźć daną informację przy każdym telefonie (testujących to często nie obchodzi, nie znają się na tym albo lubią zupełnie inne brzmienie niż ja). Czasami prawie taki sam telefon (np. Galaxy S3, ale różne modele produkcji, czasami zależne od operatora dla którego jest telefon!) będzie się drastycznie różnić pod tym względem, no i bądź mądry. W necie mało kogo to obchodzi, a dla mnie np. jest jedną z ważniejszych rzeczy.

 

Weźmy te diody i kamerkę z przodu. Dla niektórych bezużyteczne. Dla innych podstawa istnienia. No też kwestia, co ty o tym myślisz, choć niby detal. Może ci zależeć np. na tym, żeby mieć dużo miejsca (niektóre tańsze wynalazki nie dają opcji włożenia karty SD), a może nie, może robić dobre zdjęcia, a może cię to nie obchodzi itp. Bardzo różnie wypada jakość obrazu na ekranie, są pewne różnice wydajności baterii...

 

 

Tak ogólnie to za 600 zł chyba teraz na topie popularności są Moto G (ogólnie hicior, model który wręcz wskrzesił Motorolę), HTC One X, Xperia T, LG Optimus G, z Samsungów jak poszukasz może trafisz za tę kasę Galaxy S3 (i to wtedy byłby chyba wybór z największą ilością poparcia w necie, ale znów - to nie znaczy, że najlepszy dla twoich potrzeb; przykładowo, Moto G jako telefon domyślnie niskobudżetowy, a nie stary telefon wyższej półki, ma znacznie nowszy system i przez to powinien pod wieloma względami dawać więcej), z iPhone jest chyba szansa trafić za sześć stów czwórkę bez S.

 

MotoG gra tragicznie na sluchawkach :( Wszystko sie zlewa.

Odnośnik do komentarza

No ja słyszałem to o brzmieniu i sam nie rozważam tego telefonu, ale jak Krupek pyta to mu wymieniłem chyba najpopularniejszy telefon w tym zakresie. Dla kogoś właśnie może to nie mieć znaczenia.

 

 

Do słuchania muzyki to nie ma gadki, że najlepszy jest iPhone, z jakiegoś powodu oni zawsze dobierają dobre podzespoły do tego (chociaż też czasami wątpię, czy robią to specjalnie, bo np. 5 ma nieco słabsze niż 4S, ale też nie jakoś drastycznie, więc powiedzmy, że cięcie kosztów lub jakiś inny kompromis). Ale z wielu powodów nie jestem specjalnie fanem wydawania mojej kasy na iPhone'a. Może jak się trafi jakaś okazja na Allegro. Z innymi firmami to trochę losowanie, tak jak pisałem, każda marka robi to różnorako, a czasem w obrębie jednego modelu. Wielu osobom w necie podoba się dźwięk HTC One X, w co nie mogę uwierzyć, patrząc, jaką ten fon ma rozpiętość tonalną i poziom szumów (która nie dziwi, bo generalnie telefony z Tegrą zazwyczaj są cieniutkie brzmieniowo). Bądź mądry. Dosłownie tylko o iPhone'ach mogę powiedzieć bez godzin szukania, że na pewno każdy model będzie brzmieć dobrze. Pytanie, czy kogoś akurat ten aspekt interesuje.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Do sluchania muzyki polecam One m7. Po wlaczeniu beats audio, ktore jest pewnie specjalnie ustawionym equalizerem, telefon gra pieknie. Mam podlaczone do niego sluchawki od iphone 5s i taki zestaw w zupelnosci mi wystarcza. 

 

Co ciekawe sluchawki od HTC Desire nie sa obslugiwane przez One.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

Ostatnio trochę zacząłem się rozglądać po rynku i powiem ci, że dobrze jest wiedzieć, czego się konkretnie chce, bo komórki są różne. Przykładowo, mi zależy na konkretnej rzeczy - jak dobre będzie brzmienie muzyki na moich słuchawkach (nie dołączanych do zestawu, nie z głośnika - na typowych dobrych słuchawkach które mam i będę używał), i nie jest tak łatwo znaleźć daną informację przy każdym telefonie (testujących to często nie obchodzi, nie znają się na tym albo lubią zupełnie inne brzmienie niż ja). Czasami prawie taki sam telefon (np. Galaxy S3, ale różne modele produkcji, czasami zależne od operatora dla którego jest telefon!) będzie się drastycznie różnić pod tym względem, no i bądź mądry. W necie mało kogo to obchodzi, a dla mnie np. jest jedną z ważniejszych rzeczy.

 

Weźmy te diody i kamerkę z przodu. Dla niektórych bezużyteczne. Dla innych podstawa istnienia. No też kwestia, co ty o tym myślisz, choć niby detal. Może ci zależeć np. na tym, żeby mieć dużo miejsca (niektóre tańsze wynalazki nie dają opcji włożenia karty SD), a może nie, może robić dobre zdjęcia, a może cię to nie obchodzi itp. Bardzo różnie wypada jakość obrazu na ekranie, są pewne różnice wydajności baterii...

 

 

Tak ogólnie to za 600 zł chyba teraz na topie popularności są Moto G (ogólnie hicior, model który wręcz wskrzesił Motorolę), HTC One X, Xperia T, LG Optimus G, z Samsungów jak poszukasz może trafisz za tę kasę Galaxy S3 (i to wtedy byłby chyba wybór z największą ilością poparcia w necie, ale znów - to nie znaczy, że najlepszy dla twoich potrzeb; przykładowo, Moto G jako telefon domyślnie niskobudżetowy, a nie stary telefon wyższej półki, ma znacznie nowszy system i przez to powinien pod wieloma względami dawać więcej), z iPhone jest chyba szansa trafić za sześć stów czwórkę bez S.

 

MotoG gra tragicznie na sluchawkach :( Wszystko sie zlewa.

 

 

Ostatnio bawiłem się mojej połowicy Moto G i tam jest coś takiego w Opcjach->Dźwięk->Efekty Audio czy jakoś tak.

 

Jak to WYŁĄCZYŁEM to było DUUUUUUUUUŻO lepiej - nigdy tak nie zajrzałem bo w mojej słuchawce to tam można dzwonki zmieniać. Tak jest jakiś spierdzielony efekt surround który jest taki słaby, że żal doope ściska. 

 

Kto ma Moto niech to zmieni i da znać czy mu to pomogło, są tam też różne inne presety. Domyśle, dla mnie dzwięk jest jak ze stodoły. Po tej zmianie jest już akceptowalnie.

 

Dodatkowo, znalazłem takie info: 

try "DSP Manager Lite" (Free) 
1. plug in headphone first (otherwise 2. won't move) 
2. in Headset settings: change BassBoost: to :975 
change Virtualizer: to :1158 
 
This did the trick for me on Moto G. 
(my $20 Virgin ZTE AWE sounded great right out of "All default settings") 
 
love my moto g's video screen, but the sound sucks by default : ) 
 
by the way, save the setting after you're done with 2 above. good luck.
 
Jeśli chodzi o dźwięk teraz to da się słuchać, wcześniej tragedia ;-)
 
Na moim SGS4 audio jest ok. Miałem IP4 i nie słyszę specjalnej różnicy ale nie jestem audiofilem (przy czym to, że słabo słychać domyślnie na Moto G mogę powiedzieć, różnicę słyszę).
Odnośnik do komentarza

Taki tam swobodny koment wrzucę, żeby nikt się nie nadział...

 

Kupiłem niedawno Z2 (Model D6503, stockowy Andek 4.4.2, bez roota). Pomijając całą, dobrze wykonaną resztę (jak ktoś chce szczegółów, proszę pytać), to mam parę uwag do wbudowanego aparatu (czy też raczej procesora). A dokładnie to mam jedną uwagę - dlaczego nikt mi kur.wa nie powiedział, że po zrobieniu 10-15 zdjęć z efektami, aplikacja aparatu wyłącza się automatycznie z informacją "Przepraszamy, telefon się przegrzał i musi odpocząć"?

Fakt, aplikacja aparatu jest fajna, prosta, szybka w obsłudze i ma mnóstwo fajnych efektów (parę zdjęć poniżej), ale jaki jest sens wrzucania 20 megowego aparatu, z którego nie można korzystać po wykonaniu paru zdjęć? Do tej pory mało nagrywałem filmów w 4K, ale podobno dzieje się to samo...

Robiąc "zwykłe" zdjęcia w trybie auto wydaje się, że przegrzanie można odłożyć odrobinę w czasie.

 

lb9WQCw.jpg

eWq3iqu.jpg

ct3ckjr.jpg

Odnośnik do komentarza

Poszukuję telefonu za mniej więcej 7-8 stówek. Głównie chodzi mi o dobrą jakość muzyki i o jakieś konkretniejsze gry a nie popierdółki na jeden wieczór no i oczywiście żeby się nie zawieszał i chodził szybko i sprawnie. Zastanawiam się poważnie nad iphonem 4 lub 4s, ale do 4s musiałbym jednak jeszcze trochę dołożyć. Czy może lepiej wybrać coś z androidem? Trochę się zraziłem, bo lubi się zawiesić, gubić neta, ale w sumie mam dość stary model, więc to pewnie wina telefonu (galaxy mini 2). Co poradzicie? Jak to jest z tym iosem, serio za wszystko się płaci, da się tam normalnie i za darmo wgrać muzykę z dysku przez kabel usb? Wiem że pytania troszkę nieprofesjonalne, ale nigdy nie miałem iphona.

Edytowane przez Cosmos
Odnośnik do komentarza

Wgrać się da, nawet bez iTunes'a. Z "za darmo" na Androidzie to wielu uważa piraty, jak chcesz dobry program to czasem trzeba (albo wypadałoby) zapłacić, ale czasem dać 5-10 zł to nie majątek, licencja zostaje przecież więc kurde, to tyle co 1-2 piwa, można dać jak ktoś dobry program napisał. Ze względu na jakość dzwięku nie polecę ci Moto G bo do muzy się średnio nadaje. Nie bierz IP4, troszkę odstaje niestety. Można dorwać SGS2 w dobrej cienie, za tyle znajdziesz. HTC Desire 500 się sprawdzi, cena ok 700-800 zł NOWY. Używki jakieś SGS3 może dorwiesz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Poszukuję telefonu za mniej więcej 7-8 stówek. Głównie chodzi mi o dobrą jakość muzyki i o jakieś konkretniejsze gry a nie popierdółki na jeden wieczór

 

To wtedy masz jedną opcję, Nintendo DS. Na komórki nie ma czegoś takiego jak poważne gry na więcej niż jeden dzień, masz albo ciekawe gry na kilka godzin (Year Walk, Monument Valley itp.), albo proste hiciory, które i tak będą działać na byle czym (Drop 7, Threes itp.). No okej, albo "duże" gry, które dla dobra bezczeszczonych przez nie marek nie powinny nigdy powstać.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...