Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Redmi 4X. Może to to samo co 4A, niedawno kupiłem X'a za 639zł i jestem zadowolony. Bateria po 2 ładowaniu wytrzymała 3 dni (4100mAh), godzina jazdy z wł. nawigacją to zaledwie 10% baterii mniej, gdzie na moim starym Galaxy S4 jechałbym już na końcówce baterii. Ekran jest niezły, na plus zdecydowanie widoczność w słońcu. Soft pozytywnie zaskakuje, ma wiele przydatnych funkcji opartych na Androidzie 6, a na horyzoncie jest aktualizacja do nowej wersji opartej na Androidzie 7.

 

Edit: 4X i 4A to dwa różne modele, X ma lepszą specyfikację.

Jest jeszcze 4 Pro\Prime. Najmocniejszy z całej rodziny, do złapania poniżej 800zł, nawet bliżej 750. W porównaniu do 4X na jego korzyść przemawiają ekran 1080p, lepszy SoC (Snap 625) i czytnik linii papilarnych. Reszta specyfikacji to samo. Minus? Brak aktualizacji do Androida 7. Z niewiadomych przyczyn nie ma i raczej nie będzie, acz niedawno dostał przynajmniej update do MIUI 9, co na telefonach Xiaomi ma podobno nawet większe znaczenie. Używam od trochę ponad trzech miesięcy i generalnie telefonik sobie chwalę. Czy warto dopłacać ~stówkę za trochę lepsze bebechy niż w 4X? Szczerze mówiąc sam nie wiem, ale na pewno warto rozważyć. :)

Odnośnik do komentarza

Jakieś problemy są z tym SOC i Andkiem 7. Motorola po testach Moto X Play z tym SOC olała sprawę i go nie uaktualni. Bardzo dużo nie działało. Niestety OEMy są zdani na drivery od producenta SOC, nie wiem czy Qualcomm nie dał ciała tutaj. W wersji beta softu 7 dzieją się ponoć cuda ;-)

Odnośnik do komentarza

Też mam Redmi 4x i jestem zadowolony.

Aparat ssie pałke, czasem przymuli i trochę boli brak full HD ale za te pieniądze super zakup.

 

Nie wiem na ch.uj miałbym dać za telefon 2k xd serio

Jeszcze rozumiem ludzi co odpalaja tabelki w Excelu to taki kombajn się przyda ale do SMS i forumka?

Edytowane przez sosnaa
Odnośnik do komentarza

Ja po prezentacji nowych iPhonów stwierdziłem, że X jednak nie chcę, bo zależy mi na czytniku linii papilarnych, 8 to w zasadzie to samo co 6, która po trzech latach mi się już znudziła, więc niczym nie zdołali mnie do siebie przyciągnąć. Ostatecznie wziąłem SGS8+ i, póki co, jestem bardzo zadowolony. No i to też nie tak, że rozstałem się z Apple - iP6 nadal używam, mam w nim drugą kartę. Miałem brać Note8, ale jednak różnica w cenie (999€ vs 649€) według mnie nie jest usprawiedliwiona.

Odnośnik do komentarza

Od chyba 4 miesiecy. Nie jestem pewny. Uzywam Huywiej P10 i.. no cinszko zeby zmieniac. Tel idealny imo.

 

Inzyniery ze skosnymi oczami mowio ze tel nie powinien mulic po czasie. Jak to andek ma w zwyczaju i tak istotnie jest. Ale potwierdze to minimum w lipcu. No i szybkosc i trafność czytnika linii to bajka. Polecam bo chyba ceny spadly mocno. Bateria ta sama długosc co w dniu zakupu a tel jest męczony non stop.

Odnośnik do komentarza

Też mam Redmi 4x i jestem zadowolony.

Aparat ssie pałke, czasem przymuli i trochę boli brak full HD ale za te pieniądze super zakup.

 

Nie wiem na ch.uj miałbym dać za telefon 2k xd serio

Jeszcze rozumiem ludzi co odpalaja tabelki w Excelu to taki kombajn się przyda ale do SMS i forumka?

Ja jestem pozytywnie zaskoczony softem MIUI. Chinole wpakowali doń masę przydatnych funkcji, planowanie trybów oszczędzania energii,trybu cichego, trybu czytania (ochrona oczu poprzez zmniejszenie ilości odcienia niebieskiego), zaplanować sobie może wiele. Bloatware nie stwierdziłem, a spodziewałem się masy chińskiego gówna. W moim Galaxy S4 było więcej śmieci niż tutaj. Bateria na 3 dni, ekran mi się podoba mimo 720p, piksele nie walą po oczach, a i kolory są na prawdę dobre. Sam ekran ma tez bardzo dobrą powłokę antyrefleksyjną, w słońcu widoczność jest niezła. Jedyna poważna wada tego telefonu dla mnie to matowa metalowa obudowa, która się ślizga w dłoni mocno.

Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...