Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Czoperrr napisał:

Co z tego, że Apple nie pobiera tylu informacji o tobie co Google skoro każda inna aplikacja, którą używasz to robi i przesyła info na swoje serwery? 

Serio nie widzisz różnicy między zbieraniem info o użytkowniku na poziomie systemu, gdzie wszystkie dane z przeglądarki, maila, map itd. są ze sobą połączone i jesteś indywidualnie identyfikowalny i całość trafia do jednego miejsca a oddzielnymi aplikacjami, które zbierają o tobie dane każda osobno i każda to w me własnym zakresie przechowuje? Przecież na Androidzie też wszystkie aplikacje gromadzą co mogą, tam zbieranie danych jest na obu poziomach.

 

Kilka lat temu Apple wprowadziło obostrzenia dla aplikacji w zakresie śledzenia (Facebook się gardłował potem, że ich to kosztuje miliony) i teraz jak coś zainstalujesz to system się pyta, czy pozwolić na śledzenie czy nie. U nas to się głupio nazywa, bo jest „poproś o nieśledzenie”, jakby aplikacja mogła odmówić, ale to jest obowiązkowe.

 

Masz też anonimozowanie adresu MAC wifi żeby przez hotspoty nie można było śledzić urządzenia (nie wiem, czy Android to ma) i relay mailowy, że nie musisz jak się gdzieś rejestrujesz podawać własnego maila tylko wygenerowany randomowy od appla.

 

Apple ma w różnych tematach zdrowo nasrane, ale o prywatność użytkowników nawet nieźle dba.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, mattaman napisał:

I kto używa jednego telefonu przez 7 lat?

Na androidzie nikt, bo jak się skończą aktualizacje trzeba wyrzucić i kupić nowy.

 

Dobra, kończę na dziś. Nikogo oczywiście do niczego nie przekonam ani nic nie wytłumaczę.

 

Po prostu odpaliłem się na rozsiewanie dezinformacji (120hz w iphonach w 2029), co często widzę i mnie wkurza, jak ludzie powtarzają z absolutnym przekonaniem gdzieś zasłyszane przestarzałe, albo w ogóle nieprawdziwe informacje. Dotyczy to nie tylko iphonów, ale wielu innych rzeczy.

 

Pozdróweczko, niech każdy używa co mu pasuje.

Odnośnik do komentarza

O czym dyskusja jak większość ludzi wg statystyk wymienia tel co 2-3lata? Jakie 7 lat wsparcia? Uwierze jak zobaczę. Po 5 latach producent Ci powie że nie da się i CH.J. Poza tym w ciągu 7 lat conajmniej 2 razy wymieniać baterie w tel też będzie kosztowało. Dobra znam takiego co do teraz siedzi na S7Edge i utrzymuje że bateria mu 3 dni wytrzymuje. Podsumowując niech każdy kupuje to co chce ale niech nikt tu nie wciska bajek że jedna firma lepsza od drugiej bo inaczej gromadzi o nas dane niż firma konkurencyjna. No wielki LOL.

Odnośnik do komentarza

Ja używam telefonu już 4 rok, niestety ostatni update zabezpieczeń był rok temu a Android to wciąż 10 przez bana na Huawei... Telefon nadal zajebisty i go nie wymienię dopóki nie padnie, a na to się nie zanosi (P30 Pro) bo nie popieram niepotrzebnego konsumpcjonizmu i wyrzucania działających sprzętów. Aplikacje są nadal aktualizowane przez Google Play więc raczej nikt mnie z danych i pieniędzy nie okradnie jak ma się głowę na karku.

 

Natomiast lista producentów dających wieloletnie wsparcie jest coraz dłuższa i już kilka firm oferuje 4 i więcej lat wsparcia. Sam Android też zapewnia już wysoki poziom bezpieczeństwa i prywatności pomimo wyparcia fanatyków jabłka :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Postęp technologiczny sprawia, że każda kolejna iteracja telefonów będzie na rynku coraz dłużej i nie dziwię się, że firmy zaczynają to wykorzystywać jako przewagę konkurencyjną, ale tak naprawdę mówią jak jest - taki S24Ultra czy IP15PM przy swoich obecnych specyfikacjach będą służyć o wiele dłużej niż obecne 2-3 letnie telefony. Jeśli baterie nie będą tracić na pojemności to naprawdę mogą być telefony na lata. Ale trudno mi też uwierzyć, że korporacje dadzą przejść sobie koło nosa systematycznemu dojeniu klientów na nowe generacje.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że nie i już znaleźli na to sposób. Magiczne Galaxy AI, które jest głównym punktem marketingu nowego S24U (a nie powinno bo dla mnie jednak redukcja refleksów na ekranie to jest coś WOW) będzie darmowe tylko do 2025 roku :) Może i telefon będzie miał 7 lat wsparcia i może nawet wytrzyma ale za to będziesz za te wsparcie płacić abonament skoro nie chcesz kupić nowego aparatu.

 

 

GIENIALNI SĄ XD

Odnośnik do komentarza

7 lat aktualizacji ma sens. Moim zdaniem dłużej telefon trzyma wartość. Większość ludzi kupuje trzyma 2-3 lata i sprzedaje i taki S20 czy Pixel będzie dużo więcej warto, bo inne telefony po tych 3 latach to na kibel można wyrzucić, a nie odkupić. Ja mam S20FE i najlepszy telefon jaki miałem w życiu. Absolutnie nie widzę nic w nowszych co miałoby mnie przekonać do zmiany no i cena... Ten kupił za +- 2000 złotych, a nowsze, podobne 3500... Pojebało. Gdybym miał zmieniać to chyba właśnie na Pixela, ale strasznie mnie zniechęca brak oficjalnej sprzedaży w Polsce. 

Odnośnik do komentarza

To fakt. Ja praktycznie cały dzień doładowuje telefon jak mam taką możliwość. Dodatkowo mam ustawioną funkcje, że telefon ładuje się do maks 85%. Na telefonie siedzę praktycznie non stop, więc wątpię, by tutaj cokolwiek pomogło. Jednak Samsung ogólnie robi średnie baterie, bo Galaxy watch 4 to już jest w ogóle kpina. 

Odnośnik do komentarza

Dlatego ciekawi mnie postęp w bateriach, jak w nowym Oneplus 12, który oprócz większej baterii ma też system zarządzający jej użyciem pod użytkownika i limitujący jej zużycie przy braku korzystania. Ciekawe jak to będzie wyglądać za jakiś czas i czy pozwoli to na lepsze czasy w smartfonach. Czasy ładowania Nokii raz na tydzień się nie wrócą, ale miło mieć aparat, którego nie trzeba trzymać wpiętego ciągle w ładowarkę. 

Odnośnik do komentarza

Trzeba po prostu czekać na przełom w bateriach, bo jak na razie właśnie w telefonach i samochodach chyba najmocniej jest odczuwalne archaiczna technologia. 

Chociaż to pewnie jakaś teoria spiskowa, bo już widziałem kilka filmów, że to specjalnie jest robione ;)

Edytowane przez Sedrak
Odnośnik do komentarza

W telefonach to jeszcze, ale samochody elektryczne to raczej ślepy zaułek. Widzieliście te akcje w Minnesocie jak przy -15 się Tesle nie chciały ładować i ludzie musieli zostawiać na stacjach?

 

Czyli tu nie tylko temat masy do pojemności, jeszcze przyjmowanie i oddawanie energii przy różnych temperaturach trzeba rozwiązać.

 

Telefonik do wewnętrznej kieszeni kurtki można włożyć, jak samochód jest zmarznięty na kość to tylko wiosna pomoże.

 

Bardzo fajnie wygląda alternatywa wodorowa, no ale to nadal raczkuje. Bardziej tu widzę teorie spiskową, że blokują, bo to wygląda naprawdę obiecująco.

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza

Ale akurat sytuacja w USA nie była związana z samym autem a z ładowarkami. W Norwegii przy -35 jak ostatnio nie było żadnego problemu z ładowaniem (oczywiście jak ktoś zdołał odkopać się ze śniegu i w ogóle dotrzeć do ładowarki ;) tak to zostało ładowanie domowe).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 14.12.2023 o 08:53, Bzduras napisał:

Ja zrobiłem przesiadkę z bardzo dobrze sprawującego się Oppo Reno 5 5G na OnePlus Nord 3. Jak na razie nie mam do czego się doczepić, aparat z matrycą Sony robi ładne zdjęcia jak na niefachowe oko niefotografa, jest estetyczny, wychodzi z pudełka z Androidem 13 i dostanie trzy duże aktualizacje jeszcze, 16GB RAM, bateria trzyma lekko powyżej dwóch dni normalnego użytkowania, ładowanie 80W... i slider, fizyczny prztyczek do wyciszania telefonu? Z tym to się chyba jeszcze nie spotkałem. Jedyne do czego bym się czepił to brak slotu na kartę SD (niby 256GB wbudowanej pamięci trochę to rekompensuje, ale wolałbym mieć opcję niż jej nie mieć), brak jacka 3,5mm i konieczność dokupienia jakiegoś etui, bo plecki są ze szkła i miałem wrażenie, jakby telefon chciał mi wyśliznąć się z ręki podczas używania. Jak ktoś rozważa słuchawkę do 2100 (chyba. coś koło tego dałem na schwarz freitag) to można śmiało brać na celownik.

I jak sprawuje się Nord 3 po kilku miesiącach? Nie grzeje się mocno? Mam OnePlus 6 który daje radę, no ale 5G/stereo/nowy android/lepszy ekran kusi :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
2 godziny temu, grabipl napisał:

A ja właśnie zamówiłem nubie z60 ultra, dam znać jak(jeżeli) dojdzie i jakie są pierwsze wrażenia

 

Zastanawiałem się nad nim w styczniu jak było dobre promo na preorder. Finalnie kupiłem Oppo Find X7Ultra. Kozak tel.Boli trochę brak android auto ale cała reszta niszczy wszystko co obecnie na rynku i póki co tylko Honor Magic 6 Pro się z nim równa. Przesiadka z wysłużonego OP7Pro mega na plus. Nubia spoko że ma kamerkę selfie pod ekranem. Jakość słaba jeżeli chodzi o foty ale niewiem czy bym przeżył video rozmowy z takim aparatem. Obecnie w PL to królem opłacalnych flagiwcow jest chyba OP12. Jeżeli nie mamy wygórowanych wymagań j na pewne kompromisy możemy pójść to hmmm warto się zainteresować Realme 12pro+.

Odnośnik do komentarza

Co wybrać do 600 zł? Potrzebuję jakiś bieda-smartfon jako przejściowy\zapasowy telefon na jakieś półtora miesiąca (w lipcu będę kupował Galaxy M34 5G). Obecnie używam Redmi Note 10S, ale bateria już słabo trzyma i muszę go ładować dwa razy dziennie i na dodatek wyskoczyły poziome pasy na ekranie . Telefon ma służyć tylko do Youtube, łażenia po stronach internetowych, spotify i słuchania muzyki na foobarze. Obsługa kart pamięci w przypadku 64 i 128 GB pamięci wewnętrznej mile widziana (przy 256 GB mi nie potrzebna). I koniecznie musi mieć gniazdo na minijacka. Nie patrzę w tym przypadku na przyszłe aktualizacje, tylko na znośne działanie, biorąc pod uwagę cenę.

Wstępnie z tego co szukałem po internecie (recenzje i opinie użytkowników), to wybrałem :

Redmi 12 4/128  (450 zł)   lub 8/256 (560 zł)

Poco C65  8/256 (560 zł)

Samsung Galaxy A15 (zwykła wersja, nie ta 5G) (570 zł + 85 ładowarka)

Coś z tego jest warte zainteresowania? Może coś innego do 600 zł? Używane telefony i Motorole odpadają.   

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...