Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Ten poled w v30 slabiutki jest. Sporo problemow, kolory słabe, jasność sporo niższa niż nawet G6. G6 za 999 to bym sam wziął jeszcze jeden na zapas xD Chociaż u mnie tydzień temu wibracje padły :-( No ale gwarancję mam to poleci na serwis. 

 

Minusem LG ogólnie to tzw. overprocessing zdjęć. Bardzo z tym przesadzają. Ale zawsze można użyć Google Camera. No i te aktualizacje nieszczęsne. Dopiero niedawno oreo a o pie to nie myślę nawet. 

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Wyróżniają się teraz te eldżi czynkolwiek na tle konkurencji z chu,jem na czole czyli notchem?

 

Chyba w 2019 roku branie LG to trochę k w a s.

 

Pora na prawdziwy  dylemat: One Plus 6T vs Note 9. Kurde bardziej przemawia do mnie szajsung i jestem w stanie przełknąć cenę, bo cenię sobie nowe UI od Samsunga no i chcę rysik. Z drugiej strony One Plus po taniości no ale bez rysika i dark mode znanym z One UI na galaxy ehh.

 

@blantman jak tam bateria w 6T u ciebie?

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ragus napisał:

Wyróżniają się teraz te eldżi czynkolwiek na tle konkurencji z chu,jem na czole czyli notchem?

 

Chyba w 2019 roku branie LG to trochę k w a s.

 

Pora na prawdziwy  dylemat: One Plus 6T vs Note 9. Kurde bardziej przemawia do mnie szajsung i jestem w stanie przełknąć cenę, bo cenię sobie nowe UI od Samsunga no i chcę rysik. Z drugiej strony One Plus po taniości no ale bez rysika i dark mode znanym z One UI na galaxy ehh.

 

@blantman jak tam bateria w 6T u ciebie?

Wczoraj i dzisiaj tylko net discord z komórki plus Spotify w samochodzie przez bt. Ładowałem w piątek wieczorem ostatni raz mam obecnie 37 %. Mi starcza na 2 dni zawsze i częściej nie ładuje ale ja nie gram na komórce;). Nadal jest mega zadowolony z tego telefonu.  to jest mój najlepszy telefon. Nigdy po zakupie nie byłem tak pewny decyzji. 

Edytowane przez blantman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, NemoKOF napisał:

Ten poled w v30 slabiutki jest. Sporo problemow, kolory słabe, jasność sporo niższa niż nawet G6

 

Ciul tam z tymi kolorami, jeżeli słabe oznaczają jeszcze za mało kontrastowe i pastelowe, to takie jakie są już mi stanowczo wystarczą. Chyba że chodzi o te nieszczęsne biele.

Jasność ekranu to dla mnie akurat żaden dealbreaker, w G3 rzadko kiedy mam potrzebę zwiększania jej powyżej 50%.

No ale poraża ilość większych i mniejszych wad fabrycznych, jakie mogą wystąpić na całej matrycy. Jak przygodę z nowym telefonem mam zaczynać od nerwowych testów ekranu i ewentualnie zastanawiać się, czy to co wykryję przeszkadza mi na tyle, żeby reklamować, to trochę się odechciewa.

 

2 godziny temu, NemoKOF napisał:

Minusem LG ogólnie to tzw. overprocessing zdjęć. Bardzo z tym przesadzają. Ale zawsze można użyć Google Camera.

 

No właśnie z tego co patrzę to V30 akurat kontroluje bajerę jeżeli chodzi o procesowanie fot. Nawet trochę przesadza z pilnowaniem, żeby uzyskany obraz nie był zbyt efekciarski i daleki od naturalnego, przez co czasem foty sprawiają wrażenie trochę wypranych z kolorów. No ale gcam pięknie rozwiązuje wszelkie problemy stockowej apki. Nocne zdjęcia w trybie night sight to jest przepaść w stosunku do stocka.

 

Gdyby nie ten osrany oled, to już miałbym dylemat rozwiązany, a tak miotania się ciąg dalszy.

Odnośnik do komentarza

Ja miałem przyjemność korzystać z v30 i jak porównasz zdjęcia nawet z samsungiem albo zobaczysz te same z Google camera to widzisz, że tam mimo wyłączenia wszystkiego jakby był jakiś filtr. To widać. 

 

Co do jasności to w pomieszczeniach jest ok. Sam mam niską jasność. Wszystko rozbija się o jasny dzień. G6/7 maja wysoką jasność i dodatkowy tryb na słońcu, dzięki czemu po prostu coś widać. V30 będzie miał tak jak mój stary nexus - trzeba ręką cień robić xD

 

@ragus LG można brać za dobre pieniądze. Jeśli bateria nie jest priorytetem to masz starszego flagowca w cenie obecnego średniaka. Dalej Snap 821 jest szybszy niż wszystkie 6xx czy 7xx po drodze, dostajesz dobry aparat oraz NFC, działającego Netflixa, dobry ekran. Wolę to niż średniaka. Kwestia gustu. Oczywiście beka jak ktoś da za to 3000-4000.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

650 nitów w V30 to chyba nie tak źle. Wiem, że G6 generuje do 1000, a G7 jeszcze więcej, ale to chyba dla ludzi, którzy korzystają z telefonu w solarium.

 

W trakcie używania V30 zauważyłeś jakieś fuckupy ekranu? Część z tej histerii jest nakręcana przez geekowskie testy, bo jak ziarnistość czy nierówne podświetlenie jest widoczne dopiero w ciemnym pomieszczeniu z podświetleniem na poziomie 5-10%, to jasne, że w ogóle nie powinno tego być, ale umówmy się, że większość osób w codziennym użytkowaniu ma sporą szansę w ogóle tego nie zauważyć. No ale jak wiele osób pisze, że cyrki zaczynają się już od poziomu jasności ok 65%, a niektórzy nie ma objawów tylko na pełnym podświetleniu, no to nie zachęca to do zakupu. A są przecież jeszcze problemy ni zwiąane z poziomem jasności. Poziome linie, pionowa linia przez środek ekranu, migotanie barw, ekran świecący na zielono po wyłączeniu, wypalający się pasek powiadomień. No sporo tego.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Toki a nie lepiej s8? Z tego co widzę podobna cena, a ekran jest nie do podrobienia. Jeżeli boisz się cukierkowych kolorów to nie masz o co, bo w opcjach możesz sobie ustawić temperaturę barw, nasycenie kolorów i tak dalej. Ekran jest świetny, zdjęcia też robi jak zły.

 

No i masz androida 9.0 z fenomenalną nakładką. Z tego co widzę, V30 nie dostanie 9.0. Super opcja, brać za 1,5k telefon który na starcie jest przestarzały.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...