Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ragus

k8ThVQlr.jpg

 

Mogłem w tej samej cenie wziąć w sumie budżetowego iPhone'a bez czytnika linii papilarnych i z rozdzielczością 32 calowego LCD z 2008 roku, ale jednak postawiłem na G A L A K T Y K Ę.

 

Note 2 bardzo dobrze wspominam, przy Note 9 liczę na jeszcze lepsze doznania :obama:

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.04.2019 o 10:05, Frantik napisał:

Pany, coś w granicach 1,5-2k poza siaomi Mi 9 jest obecnie warte rozważenia? Średnio mam ochotę pchać się w jakiś zeszłoroczny model, przez wzgląd na mojego (pipi)ca pod kątem aktualizacji softu i wolałbym coś możliwie świeżego, by było jak najdłużej wspierane i był spokój na 2-3 lata

 

Wiem, że Mi 9 robi takie se zdjęcia, ale nieszczególnie mnie to boli. Byleby fotki gierek do Zakupów growych w miarę wychodziły :potter:

Jest jeszcze oneplus 6/6t który można wyrwać w tej cenie a aktualizacja niemal na poziomie pixeli 

Odnośnik do komentarza
Gość ragus
Godzinę temu, blantman napisał:

Akurat ragus rysiki ma obcykane jako wieloletni posiadacz konsol nintendo. Jak duży ten note ma ekran? Da radę obsługiwać jedną ręką? (dla mnie to podstawa że jak mam drugą zajętą to jedną mogę szybko np numer wybrać etc. )

 

Da. Samsung tworząc swoją nakładkę One UI wziął to pod uwagę. Interfejs wszystkich nowych Samsungów jest zrobiony w ten sposób że pola do stukania palcem są odpowiednio obniżone.

 

np. wiadomości

 

One-UI-Review-2-498x1024.jpg

 

na starym interfejsie pierwsza wiadomość byłaby na samej górze ekranu, a tutaj możesz ją niby mieć na górze, ale raz przesuniesz w dół i pojawia się ten duży napis Messages, a pierwsza wiadomość schodzi mocno w dół

 

 

o tutaj masz ładnie pokazane

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, REZOK napisał:

Jest jeszcze oneplus 6/6t który można wyrwać w tej cenie a aktualizacja niemal na poziomie pixeli 


Może i jest, ale w końcu włączyła mi się cebula z tym, że w sumie szkoda mi 2k na telefon, bo za tyle to konsolę się kupuje i wziąłem... Pocofona :potter:

Po ponad tygodniu użytkowania mogę powiedzieć, że jestem bardzo ukontentowany tym zakupem. Szarpnąłem się na nieco droższy wariant ze 128GB pamięci wewn.

Plastikowa obudowa mi nie wadzi, bo telefon i tak siedzi w kejsie. Z NFC nie korzystam, więc jego brak też mnie nie boli
Jedynie ten ekran: no Amoled to to nie jest, ale tragedii też nie ma. Maniakiem robienia fotek nie jestem, jak już pisałem wyżej i dla mnie na tym polu także jest okej :lapka:

Poza tym sporo premierowych mankamentów zostało już rozwiązanych przez apdejty softu:

- odblokowywanie twarzą już u nas działa...

- ...takoż Netflix w wyższych rozdzielczościach
- doszło nagrywanie filmów w slow motion i nagrywanie w 4K
- zdjęcia z trybem nocnym

Co do wsparcia to też bym się nie martwił. Na jesieni jakiś tam ważny Chińczyk z siaomi powiedział, że w planach jest Android 10 dla Pocophone'a po premierze i zobaczymy czy dotrzymają słowa.
Troszkę wydaje mi się to zbyt piękne, no bo który smartfon za 1,3-1,4k PLN otrzymuje dwie duże aktualizacje Androida? :obama: (update do 9 wyszedł jakoś w lutym). Acz chciałbym się pozytywnie zaskoczyć.
Poza tym cykliczne aktualizacje MIUI powinny pojawiać się spokojnie przez ~3 lata. Ostatnio Chińczyki dość mocno obcinają okresy supportu, no ale obecnie głównie dotyka to najniższych modeli

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Ja dalej na P10. Na razie skośne nie klamali. Telefon nadal nie muli a mam od premiery. Kilka gleb zaliczył. Szkło całe, oryginalna folia nadal trzyma. 4GB ramu to aż nadto. Foty strzela znakomite, gra w sluchawie wybornie i leży chyba w cenie 500-600. Za darmo. 

Bateria nadal trzyma. Przykladowo odlaczam o 12:00 i o 23:00 mam jeszcze 40-50% przy maglowaniu muzyki, neta itd. 

 

No ale nie gram w gierki bo to potwarz dla gierek wiec nie wiem jak sobie radzi z nowymi pozycjami. To chyba jeden z tych telefonów który mam najdłużej w swojej karierze. Dłużej chyba mialem tylko Nokie 3310. Choć pewności nie mam. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Tokar napisał:

podczas gdy V30 lata obecnie po niecałe 1300


Niech sobie lata. Mniejsza bateria, nie ma MIUI, tylko 4GB RAM-u :lapka:

 

Ekran w Poco nie jest zły. Kolory fajnie nasycone, bardzo dobra gęstość pikseli, przez co wszystko jest ostre i wyraźnie.

Z drugiej strony może dlatego nie jestem wybredny, bo nigdy jeszcze na dłużej na Amoledzie nie siedziałem :dunno:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

@Gumiś_JaGoDa Motorola One: https://www.x-kom.pl/p/448945-smartfon-telefon-motorola-one-4-64gb-dual-sim-czarny-etui.html

Czysty android, gwarancja aktualizacji systemu przez trzy lata, turbo ładowarka, gesty motoroli, NFC, USB C, mini jack, 4 GB RAM, 64 GB pamięci, przyzwoity aparat, czytnik palca z tyłu.

Minus - rozdzielczość ekranu 1440 x 720, moim zdaniem nie razi pixelozą, pewnie dlatego bateria trzyma dwa dni.

Poleciłem go dla dwóch osób i obydwie zadowolone. Wyhaczysz go teraz za 850 zł w przyzwoitym sklepie, choć pewnie i lepsza cena się trafi.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.