Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam s7 edge, więc raczej nie ma to znaczenia ;P 

 No gdzieś jakoś bardziej mi się ten nocny tryb podoba plus zoom. Samsung znowu lepsze video i slow motion. Nie wiem no, cieżka rozkmina pierwszego świata. Szkoda, że Pixela 4 nie pokazali teraz. OnePlus 7 za pare dni mnie nie jara, no te wchodzą w grę....

Odnośnik do komentarza

Panowie jak tam po roku z oneplus 6? Telefon ciągle daje rade? bateria trzyma, nie zamula? W najbliższym czasie muszę zmiec telefonu, bo bateria w moim ukochanym s6 chce już na emeryturę.

W grę wchodzi oneplus 6 lub 7 albo jakiś Xiaomi czy inny Huawei. 

 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Mani napisał:

Obczaj jeszcze Oppo Reno 10x. Sam teraz mam ten problem Oppo vs P30pro vs S10+... pewnie poczekam az na jesieni Huawei wypali z Mate30pro.

 

To jest właśnie problem, teraz za 4 dni pokażą OnePlus, później coś innego się pojawi, w sierpniu nowy Note, później mate, później na bank coś innego, non stop się pojawią nowości. Dla mnie to chyba ten moment i już :P 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, chris85 napisał:

Panowie jak tam po roku z oneplus 6? Telefon ciągle daje rade? bateria trzyma, nie zamula? W najbliższym czasie muszę zmiec telefonu, bo bateria w moim ukochanym s6 chce już na emeryturę.

W grę wchodzi oneplus 6 lub 7 albo jakiś Xiaomi czy inny Huawei. 

 

ja nie rok jeszcze bo mam 6t ale podzespoły identyczne jak 6. Po 7 miesiącach mogę tylko powiedzieć bajka. Nadal nic nie zamula chodzi szybko a restaruje telefon tylko przy niektórych aktualizacjach czyli pewnie przez te 7 miesięcy z 5 razy :) Bateria 2 dni spokojnie trzyma dodatkowo bardzo szybko ładuje się (kabelek nie indukcja).  

 

W twoim przypadku brałbym już 7 zaraz premiera. Wersja podstawowa oneplus 7 powinna kosztować podobnie jak 6t obecnie. Wersja pro za to będzie pewnie droższa ale przy twoim s6 spokojnie ci wersja podstawowa 7 wystarczy. Sam gdybym teraz kupował to raczej 7 niż pro ale nie wiem jak duża różnica w cenie będzie. Wszystko zależy czy liczona w kilku 100 czy w ponad 1000 :) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.05.2019 o 15:34, Skotnik napisał:

Mam s7 edge, więc raczej nie ma to znaczenia ;P 

 No gdzieś jakoś bardziej mi się ten nocny tryb podoba plus zoom. Samsung znowu lepsze video i slow motion. Nie wiem no, cieżka rozkmina pierwszego świata. Szkoda, że Pixela 4 nie pokazali teraz. OnePlus 7 za pare dni mnie nie jara, no te wchodzą w grę....


W poniedziałek przesiadłem się z s7 edge, na s10. Co prawda nie miałem okazji pobawić się jeszcze aparatem, ale np. sam wyświetlacz jest genialny, głośniki grają super. Bateria po odłączeniu od ładowarki o 5.30, o 23 pokazuje jeszcze 50%. Wiadomo system i każda aplikacja/gra chodzi bez zająknięcia, jak na razie największy problem jaki z nim mam to brak diody powiadomień do której bardzo się przyzwyczaiłem. 

A no i czekam jeszcze na paczkę ze słuchawkami Buds, które dorzucali gratis ostatnio :)

Odnośnik do komentarza

Od 3 dni siedzę w szukaniu smartfona dla żony. Cena ok 1000 zł jednak nawet z tolerancją +200-400 zł.

Obecna Motorola Moto X Play ma problem z mikrofonem i nie słychać jej podczas rozmów.

Grunt by telefon miał dobry aparat foto, no i by bateria dobrze trzymała a sam telefon był po prostu dobry.

 

Ograniczyłem listę do:

Lg v30,

Honor 10 lite,

Huawei P20,

Pocophone F1,

Xiaomi Redmi Note 7,

Nokia 7.1,

Huawei Mate 20 lite

 

Ktoś coś? Pocophone jakoś mi nie leży - niby taki killer ale niewyględny, nie ma NFC i aparat chyba nie rewelacyjny.

P20 wygląda b.dobrze, cena 1450 w MM, więc nieco ponad budżet ale chyba jest mocny i aparat supcio.

 

Dziwne z LG V30 - w MM stoi po 2100 zł a w Carrefour na stronie po 1215 - dystrubutor Dragonist - może jakiś lewy?

https://www.carrefour.pl/smartfon-lg-v30-h930-64gb-niebieski?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjwwtTmBRBqEiwA-b6c_7BCxrd_KszkZgnfqeSA7M7ksWEU55hLa623pr7SUVxhr9c1z0SKThoCrVYQAvD_BwE

Ktoś coś? Bo imo oferta najlepsza.

 

PS. Któryś kolega (Frostbite?) oferował na forum Note 8 Samsunga ale nie umiem znaleźć już oferty-przekręt?

Odnośnik do komentarza

Przy tej cenie szukalbym raczej chinczyka. 

Hono Play albo ktorys z tych nowszych Honorow byle nie Lite. Poco jest spoko ale Mi8 ktorego uzytkuje jest klase wyzej i tez chyba mozna w podobnej cenie juz wyrwać na allegro.

Lgv30 wyrwiesz juz w tej cenie ale sprawdz czy nie jest to model refabrykowany. A to dobry wybor w tej cenie bo za 2100 raczej nie. Note 7 od xiaomi tez fajny nowy model z nawet dobrym aparatem. 

Nokie bym odpuscil.

 

6 minut temu, czeskimaster napisał:

Zobacz sobie Huawei p smart 2019.
Dobra bateria, fotki też dobre jak na tą klasę telefonu.

 

Tutaj sie zgodze ale z tymi fotkami bym nie przesadzal. Strasznie trudno uzyskac dobra fote. Moja dziewczyna ma ten telefon i o ile do jego pracy czy baterii nie moge sie przyczepic tak aby zrobic dobre zdjecie to trzeba sie gimnastykowac. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za opinię. Właśnie tak ograniczam się z tej listy do LG V30, Huawei Mate 20 lite i P20. Choć ponoć Honor 10 Lite już nie jest taki lite jak kiedyś że dawali znacznie słabsze procki.

Jak poznać że refurb? Powinno być info w ofercie co ? A w tym linku nie widzę.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, marbel007 napisał:

Od 3 dni siedzę w szukaniu smartfona dla żony. Cena ok 1000 zł jednak nawet z tolerancją +200-400 zł.

Obecna Motorola Moto X Play ma problem z mikrofonem i nie słychać jej podczas rozmów.

Grunt by telefon miał dobry aparat foto, no i by bateria dobrze trzymała a sam telefon był po prostu dobry.

 

Ograniczyłem listę do:

Lg v30,

Honor 10 lite,

Huawei P20,

Pocophone F1,

Xiaomi Redmi Note 7,

Nokia 7.1,

Huawei Mate 20 lite

 

Ktoś coś? Pocophone jakoś mi nie leży - niby taki killer ale niewyględny, nie ma NFC i aparat chyba nie rewelacyjny.

P20 wygląda b.dobrze, cena 1450 w MM, więc nieco ponad budżet ale chyba jest mocny i aparat supcio.

 

Dziwne z LG V30 - w MM stoi po 2100 zł a w Carrefour na stronie po 1215 - dystrubutor Dragonist - może jakiś lewy?

https://www.carrefour.pl/smartfon-lg-v30-h930-64gb-niebieski?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjwwtTmBRBqEiwA-b6c_7BCxrd_KszkZgnfqeSA7M7ksWEU55hLa623pr7SUVxhr9c1z0SKThoCrVYQAvD_BwE

Ktoś coś? Bo imo oferta najlepsza.

 

PS. Któryś kolega (Frostbite?) oferował na forum Note 8 Samsunga ale nie umiem znaleźć już oferty-przekręt?

 

Używam P20 już od roku i jestem mega zadowolony. Świetny aparat i nawet niezłe zdjęcia nocne. Nic nie muli, dobra bateria, dobry ekran, nie trzeba ładować telefonu 2 razy dziennie. Jak mniej używam neta to raz na dwa dni ładuję. Niczego mi w tym telefonie nie brakuje na chwilę obecną. Z tego co widziałem w sieciówkach  ostatnio często pojawia się promocja na za nowy niecałe 1500 zł. 

 

Z telefonu mega dużo korzystam, czasem też jako hot spot i bateria po roku takiego intensywnego używania dalej świetnie działa. W LG5 miałem straszne problemy z baterią. Po roku o 11 godzinie miałem już poniżej 30% gdy telefon odpinałem o 6 rano. 

 

Chociaż ja bym się jeszcze zastanowił nad tym Note 8 Samsunga, bo to świetny telefon z rysikiem tylko nie wiem czy kontrahent z forumka pewny ;d

 

przykładowe fotki z telefonu:

 

Spoiler

pXNp5wV.jpg

 

CwUNX2C.jpg

 

W rzeczywistości tego ziarna nie ma, imagur tak kompresuje. 

 

Edytowane przez Ukukuki
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeszcze kilka luźnych przemyśleń o wczorajszym procesie zakupowym telefonu na podstawie wizyty w Euro i MediaMarkt.

Jakiś miesiąc temu oglądałem na YT film o tym jak sprzedawcy w elektromarketach wciskają towar nieświadomym ludziom by zarobić więcej, byleby pchnąć towar wyżej premiowany. W dodatku świeżo po tym jak znalazłem rozsądny tivik dla teściów Samsung NU7472 a Ci poszli sami i wyszli z jakimś LG LED na którego patrzeć nie umiem. Więc coś w tym jest.

 

Naiwnie licząc, że będzie pognałem do Carrefour w moim mieście by może zobaczyć LG V30 (nie było) każąc żonie wejść do Euro obok pooglądać Huaweie i tego Honora 10. Były oprócz P20, pomacaliśmy ale jak podniosłem jeden czy drugi do ręki włączały się alarmy i przyszedł doradca stwierdził, żeby noe brać do rąk bo wystarczy na nie popatrzeć czy tam poszmyrać paluchem... No nic skoro nie chcą sprzedać to spadamy.

 

W MM już na legalu szło się pobawić telefonami, cyknąć fotkę, poklikać. Jak spod ziemi zjawił się oczywiście sprzedawca i pyta "czego" ;) Więc, że nie było V30 pozostały Mate 20 Lite, Honor 10 lite i P20. Od razu odrzucił Lite bo to gorsze fony i na nie nie patrzeć absolutnie i zaproponował Samsunga A50 bo tam Amoled i 3 aparaty foto. Wkur.wiłem się bo zaczął mieszać by IMO wcisnąć mi tp czego nie chciałem. Zobaczyłem, zabajerzył, że to model tegoroczny, cud miód i w ogóle najlepszy w tej cenie - wychodził jak P20. A moja lista nieważna bo P20 to stary model (już nie mówiąc o Lajtach), ma tylko 2 aparaty i w ogóle ekran Amoled to jest coś.

 

Nie dziwie się teraz, że ludzie wychodzą z takiego sklepu często z czymś czego nie chcą. Trochę mnie nawet skołował i skupiłem się na tym P20. Mate też był fajny, ale przeważyła opinia stąd i z testów netowych, że aparat jest mega dobry - no i to model Premium z 2018.

Wszczepił mi w podświadomość sprzedawca myśl, że Lite=gorzej co wiem, że w przypadku mojej listy nie jest prawdą.

 

Choć co do aparatu P20 mam obiekcje, że używając od roku LG G6, jest tak mało formatów robienia zdjęcia. 2 wybory 4:3 przy 20 i chyba 12 Mpix a potem 1:1 i pelnoekranowe zdjęcie ale tylko przy 5Mpix - bardzo mało imo więc fota nie będzie jakoś rewelacyjna. 

 

PS. Zakładaliście te konto Huawei, do jakichś dodatkowych aplikacji? Jest tam co dobrego? Trochę mam obawy przed chińskimi szpiegami.

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Ukukuki napisał:

W P20 obsługuję też wszystko gestami a nie przyciskami na ekranie używając tego czytnika linii papilarnych pod ekranem. Świetnie to działa tylko trzeba się przestawić. 

No właśnie nie wiem jak wyłączyć te przyciski nawigacyjne na dole ekranu skoro jest fizyczny (powiedzmy).

A i minus, że nie ma "on display" jak w G6 dot. np. Godziny na wyłączonym ekranie.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, marbel007 napisał:

Jeszcze kilka luźnych przemyśleń o wczorajszym procesie zakupowym telefonu na podstawie wizyty w Euro i MediaMarkt.

Jakiś miesiąc temu oglądałem na YT film o tym jak sprzedawcy w elektromarketach wciskają towar nieświadomym ludziom by zarobić więcej, byleby pchnąć towar wyżej premiowany. W dodatku świeżo po tym jak znalazłem rozsądny tivik dla teściów Samsung NU7472 a Ci poszli sami i wyszli z jakimś LG LED na którego patrzeć nie umiem. Więc coś w tym jest.

 

Naiwnie licząc, że będzie pognałem do Carrefour w moim mieście by może zobaczyć LG V30 (nie było) każąc żonie wejść do Euro obok pooglądać Huaweie i tego Honora 10. Były oprócz P20, pomacaliśmy ale jak podniosłem jeden czy drugi do ręki włączały się alarmy i przyszedł doradca stwierdził, żeby noe brać do rąk bo wystarczy na nie popatrzeć czy tam poszmyrać paluchem... No nic skoro nie chcą sprzedać to spadamy.

 

W MM już na legalu szło się pobawić telefonami, cyknąć fotkę, poklikać. Jak spod ziemi zjawił się oczywiście sprzedawca i pyta "czego" ;) Więc, że nie było V30 pozostały Mate 20 Lite, Honor 10 lite i P20. Od razu odrzucił Lite bo to gorsze fony i na nie nie patrzeć absolutnie i zaproponował Samsunga A50 bo tam Amoled i 3 aparaty foto. Wkur.wiłem się bo zaczął mieszać by IMO wcisnąć mi tp czego nie chciałem. Zobaczyłem, zabajerzył, że to model tegoroczny, cud miód i w ogóle najlepszy w tej cenie - wychodził jak P20. A moja lista nieważna bo P20 to stary model (już nie mówiąc o Lajtach), ma tylko 2 aparaty i w ogóle ekran Amoled to jest coś.

 

Nie dziwie się teraz, że ludzie wychodzą z takiego sklepu często z czymś czego nie chcą. Trochę mnie nawet skołował i skupiłem się na tym P20. Mate też był fajny, ale przeważyła opinia stąd i z testów netowych, że aparat jest mega dobry - no i to model Premium z 2018.

Wszczepił mi w podświadomość sprzedawca myśl, że Lite=gorzej co wiem, że w przypadku mojej listy nie jest prawdą.

 

Choć co do aparatu P20 mam obiekcje, że używając od roku LG G6, jest tak mało formatów robienia zdjęcia. 2 wybory 4:3 przy 20 i chyba 12 Mpix a potem 1:1 i pelnoekranowe zdjęcie ale tylko przy 5Mpix - bardzo mało imo więc fota nie będzie jakoś rewelacyjna. 

 

PS. Zakładaliście te konto Huawei, do jakichś dodatkowych aplikacji? Jest tam co dobrego? Trochę mam obawy przed chińskimi szpiegami.

 

Przy 1:1 jest 9 mpix. Masz jeszcze 18:9 i tam gdzieś też RAW wlaczasz. Ja robię wszystko w automacie na 20 Mpix z włączonym AI. Czasem tylko bawię się w trybie pro z RAW. Konta nie zakładałem bo nie czuję takiej potrzeby. 

 

Kurde nie zlaczylo mi postów :/

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.05.2019 o 15:01, Wooyek napisał:

Też miałem taki dylemat jakiś czas temu, ale ostatecznie wybrałem Huawei'a i nie żałuję. 

 

Powiedz mi, jak masz zabezpieczony ekran? Zwykłe szkło? Jak działają szkła jak krawędzie są obłe? Do s7 edge kupiłem kiedyś, było chuyowe na maksa, miałem jakieś 3h na ekranie i wy(pipi)ałem.

Ktoś ma doświadczenie z tymi szkłami "full glue"? 

Nie mam pomysłu jak ten ekran zabezpieczyć. A że teraz prawie wszystko fony mają zaokrąglone brzegi to pytanie dość uniwersalne i do wszystkich 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...