Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie skumam co jest atrakcyjnego w ofercie teraz płacisz tylko tyle, ale później i tak całą resztę. To jest chyba haczyk na januszy, których horyzont myślowy nie wybiega dalej niż bieżący tydzień.

Tzn. zawsze możesz mieć nadzieję, że w ciągu tych 6 miesięcy zaczniesz pracować w zusie i będzie cię stać, no ale to jednak jest loteria.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj kupiłem 2x Redmi Note 7 dla siebie i dziewczyny. Poprzednio od czerwca siedziałem na Redmi 5 Plus i już na nim mi się dobrze działało.

Notch w kształcie kropli wody jest w sam raz, wystarczająco miejsca na powiadomienia. Aparat robi duuużo lepsze zdjęcia od 5Plusa ale musiałem zassać port Google Camera dla najlepszej jakości.

Teraz będzie test baterii, na 5Plus na luzie przy normalnym użytkowaniu (spotify, messenger, pół dnia w robocie w internetach) ładowałem co 2-3 dni więc tu powinno być podobnie.

 

IMO stosunek jakości do ceny jest na bardzo wysokim poziomie więc jak ktoś nie jest bardzo wymagający i nie boi się chińszczyzny to polecam. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Dzisiaj kupiłem 2x Redmi Note 7 dla siebie i dziewczyny. Poprzednio od czerwca siedziałem na Redmi 5 Plus i już na nim mi się dobrze działało.
Notch w kształcie kropli wody jest w sam raz, wystarczająco miejsca na powiadomienia. Aparat robi duuużo lepsze zdjęcia od 5Plusa ale musiałem zassać port Google Camera dla najlepszej jakości.
Teraz będzie test baterii, na 5Plus na luzie przy normalnym użytkowaniu (spotify, messenger, pół dnia w robocie w internetach) ładowałem co 2-3 dni więc tu powinno być podobnie.
 
IMO stosunek jakości do ceny jest na bardzo wysokim poziomie więc jak ktoś nie jest bardzo wymagający i nie boi się chińszczyzny to polecam. 
Gdzie kupowales?
Odnośnik do komentarza

No i przyszło V30. Pierwszy kontakt z poledem do najlepszych nie należy. Poziom blue shifta przy patrzeniu pod nawet niewielkim kątem sprawia, że pierwsza myśl była, żeby to od razu pakować i odsyłać w pizdu, ale na razie testuję różne ustawienia ekranu i zastanawiam się, czy da się do tego przyzwyczaić :sapek:

  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Panowie szukam czegoś z sredniej-niskiej polski cenowej.W oko wpadla mi Motorola G6 ale genialni inzynierzy nie pomysleli o czyms takim jak dioda powiadomien.Jest tylko ten niby always on display.Jednak zeby zobaczyc co cos przyszlo trzeba brac do reki telefon zamiast rzucic okiem czy nie swieci sie dioda. Jest w tym opcja zeby po przyjsciu powiadomienia ekran swiecil sie caly czas czy trzeba go wybudzac? Chyba ze ktos poleci jakis tel tak do 600 zl z dioda.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Matriks_1111 napisał:

Ale przecież always on display jest aktywny cały czas tak jak dioda. Natomiast nie powiem Ci czy ma on powiadomienia inne niż systemowe i wspiera pozostałe aplikacje. Myślałeś może nad jakimś Redmi od Xiaomi? 

 

Mam starego redmi 4a jeszcze. W tej moto jak przyjdzie mi np SMS to ten always display jest włączony cały czas czy dopiero się włącza jak wezmę tel do ręki lub nim ruszę? Myślałem nad redmi Note 5 ale wyprzedane w promocji :-)

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Ma_niek napisał:

 

Mam starego redmi 4a jeszcze. W tej moto jak przyjdzie mi np SMS to ten always display jest włączony cały czas czy dopiero się włącza jak wezmę tel do ręki lub nim ruszę? Myślałem nad redmi Note 5 ale wyprzedane w promocji :-)

Always on jak sama nazwa wskazuje jest zawsze włączony, dlatego zobaczysz jedynie godzinę i powiadomienie odnośnie tego, że masz SMS'a. Nie wiem jak dokładnie jest to rozwiązane w Motce, ale tak to powinno wyglądać :P 

Poluj na promocje, bo często się coś pojawia i w tym budżecie raczej tylko na to można teraz liczyć ;)

Edytowane przez Matriks_1111
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Krótka piłka. Telefon dla teściowej do 600zł. Priorytetem jest bateria i mały ekran.

 

Z Xiaomi to widzę tylko Redmi 6 ale akumulator 3000mAh nie porywa. Dużo korzysta z zestawu słuchawkowego więc BT wersja chyba 4.2 była oszczędniejsza? Coś poza tym Xiaomi? Nie orientuje się w tak tanich telefonach w ogóle.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, wojnar napisał:

Ja bym polecił mój poprzedni telefon czyli właśnie Redmi 5 Plus.

 

To dlaczego zmieniłeś? Coś kręcisz :[

 

Dobre ustawienia ekranu  (Wyświetlacz -> Ustawienia koloru ? We need to go  d e e p e r), nauczenie się obsługi sześciocalowca bez nadmiernego majdania nim w każdą stronę i blue shift już nie przeszkadza. Albo się przyzwyczaiłem. Zaczynam się lubić z tym gnojem.

Odnośnik do komentarza

Pany, coś w granicach 1,5-2k poza siaomi Mi 9 jest obecnie warte rozważenia? Średnio mam ochotę pchać się w jakiś zeszłoroczny model, przez wzgląd na mojego (pipi)ca pod kątem aktualizacji softu i wolałbym coś możliwie świeżego, by było jak najdłużej wspierane i był spokój na 2-3 lata

 

Wiem, że Mi 9 robi takie se zdjęcia, ale nieszczególnie mnie to boli. Byleby fotki gierek do Zakupów growych w miarę wychodziły :potter:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Takie se zdjęcia:)

 

Miałem okazję jechać z bratem po zakup tego Mi9 mając w kieszeni swojego mi 8 i jechał z nami kolega z samsungiem galaxy s9. Kupiliśmy i zaczęliśmy robić zdjęcia i filmiki porównawcze- oczywiście z poziomu telefonu, nie komputera. Generalizując - określenie zdjęć z MI9 jako - takie se - jest mimo wszystko krzywdzące dla tego telefonu.

 

A jeśli chodzi o różnice względem chociażby mojego modelu- cóż, pomimo lepszego procka niestety przy tym poziomie szybkości działania flagowców średnio czuć tę różnicę. Wszystkie zeszłoroczne flagowce jeśli chodzi o prędkości działania w zasadzie nie ustępują modelom tegorocznym. 

 

Ostatnio sporo szukałem telefonów do 2k i szczerze- MI9 jako że jest modelem nowym chyba nie bardzo ma konkurencję. Można poszukać jeszcze jakiegoś p20pro w tej cenie, one plus 6 czy choćby honor view 20 lub cos z LG. Do 2k wybór jest dość spory.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...