Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Huawei P20 Lite też w sumie ma wszystko co potrzebne i kosztuje 799 zl. Z tą marka sprawy sie uspokoily juz w wojnie z Trumpem i wypięciem sie na nich przez Google?
Ponoć nic się nie uspokoiło. Zaraz ma wejść ten cały odroczony BAN i np mate 30 pro będzie bez sklepu Google. Generalnie p20lite się nie opłaca brać. Zerowe wsparcie jak to zwykle bywa w przypadku huaweia.
Odnośnik do komentarza
I tego się obawialem, kupić sprzet co zaraz dostanie bana.
 
Motka One z kuponem rabatowym juz 620 wychodzi, po wzieciu faktury oszczedzi dalsze 100 zl. No to chyba mam zwycięzcę w kategorii budżet vs potrzeby i nawet nie ma sensu pakowac sie w xperie z5 uzywana.
Ale ban jest tylko na nowe tel które dopiero trafia do sprzedaży.
Odnośnik do komentarza

To motka ma obiecany Android 10 w programie Android One jak i comiesięczne security patche.

 

Kupilem zatem, w weekend będę wszystko instalować. Poki co przez 4h sciagaly sie po kolei paczki security chyba od stycznia :f

 

Ladny fonik, a ekran HD+ naprawde spodziewalem sie ze bedzie gorszy.

 

Odpalilem przegladarke w Moto tuz obok Xperii Z2 (5.2", FullHD) i fonty, kolory itp. wygladaja identycznie, przy czym Moto jest dluzsza i mam duzo lepszy przeglad strony internetowej.

 

Musialbym mocno się czepiac 1cm od ekranu, by dostrzec delikatnie bardziej chropowate krawedzie ikon czy czcionek.

 

Na te chwile czysty Android 9 Pie chodzi szybko, odpala kazda appke w ułamku sekundy, nie wywala ich z RAMu, ma mnostwo miejsca wewnetrznego, obsługuje dual sim plus sdcard, muzyka na słuchawkach brzmi rewelacyjnie, czyściej niż w poprzednim fonie, quick charge ładuje baterię do pełna w jakieś 1.5h, płatność nfc działa bez problemu. Chyba zrobiłem dobry deal w tej cenie.

 

Jedyne co mi wpierw nie dzialalo to Google Play, nic nie chcialo się sciagac ani aktualizowac (nieskonczone "pobieram aplikacje"), ale się odetkalo pozniej.

 

Wadą powtarzana w recenzjach jest tez notch na górze, który odbiera sporo miejsca na ikonki (w zasadzie widac zegarek, LTE, stan baterii i po resztę trzeba tapnąć), ale przez to fon wygląda jak biedniejsza kopia iPhone X.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Jestem troszkę nie w temacie budżetowych telefonów. Mój tata chce nie zawieszający się telefon do neta, nawigacji i dzwonienia. Zdjęć nie robi na telefonie. Xiaomi? Czy coś innego. Jak najszybciej działający do 1 k max. I gdzie polecacie kupić? Ma być duży ekran bo to stary człowiek jest

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Figuś napisał:

Do tej kwoty chyba nic lepszego niż redmi note 7 nie znajdziesz. Na mi-home wersja 4/64 jest za 900zł, pewnie taniej się znajdzie poza oficjalnym sklepem.

Zgadzam się. Ostatnio kupiliśmy teściowi na urodziny Redmi Note 7 i telefon jest rewelacyjny. Jedyna jego "wada" to brak AMOLEDowego ekranu, ale tata nawet tego nie zauważy. 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Do mnie wjechała Motorola One Zoom.

Powtórzę to, co już pisałem, bardzo niedoceniona marka. OLED, gniazdo Jack, potężna bateria 4000mAh, świetny aparat, dobry głośnik (tak, korzystam z głośnika siedząc samotnie na jakimś wypizdowie w pracy) i last, but not least, plecki nie palcujące się jak wściekłe . Oczywiście NFC i dual SIM (hybrydowy) choć to akurat dla mnie mniej ważne. Dla benchmarkowych freaków minusem będzie TYLKO 4GB RAM, chociaż moja stara Xperia Z5 działała jak złoto na 3 giga.

Prawie czysty Android, od Motoroli dołożone wszystkie te gesty Moto, to akurat żaden gamechanger, ale może ktoś z nich korzysta. Jest Always on display, można to konfigurować, czy włącza się po poruszeniu telefonu czy po przeciągnięciu ręki nad kamerką. Nie ma sztywnego AoD "na stałe", przynajmniej ja się do takiej opcji nie dokopałem. Zamiast diody powiadomień świecić może nam logo Motorola... Na plecach telefonu :notbad:

Czytnik odcisku palca w ekranie zczytuje bardzo dobrze, rozpoznawanie twarzy oczywiście tylko gdy jest jasno.

Cena? 1799 zł w oficjalnej polskiej dystrybucji. No tutaj ma Xiaomi przewagę.

Generalnie po 2 dniach bardzo ok. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Doradzi ktoś jakiś tel do ok 1000zl? Zależy mi głównie na płynności działania, wymieniam telefony średnio co dwa lata. Chciałabym więc coś co przez ten czas nie zwolni mi ;) taki mój drugi mały wymóg, to fajne audio. Pogooglalam trochę i znalazłam. LG g7 fit. Tel ma rok, obecnie w okolicach tysiąca w MM. 

Chyba, że jakieś Xiaomi? Redmi 7 albo poczekać na 8? Motorola? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.