Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

2gb to minimum bo przy tej ilosci wszystko sie przeladowuje non stop ale da sie z tym zyc. za to procek niezly bo snap 439 jest na poziomie 625 a to jeszcze niedawno byla srednia polka. do podstawowych zadan za 400zl jest ok, szczegolnie z taka bateria.
Non stop nie przeładowuje...Owszem robi to, ale jak się naprawdę zawali pamięć. Na pewno nie robi tak agresywnie jak Huawei mający 3-4 GB Ramu, ale to raczej norma w Huawei i oprogramowania.
Odnośnik do komentarza

Co do Redmi 7 Note na razie wstrzymałem się, bo jednak od czasu do czasu to NFC mi się przydaje do płacenia w sklepach. I jednak wychodzę z założenia, że wolę mniejszą słuchawkę do wygodnego trzymania w jednej ręce, a nie patelnię - do netflixa to mogę sobie tablet w domu sprawić.

 

Służbowego SGS7 oddałem, chwilowo wróciłem do wysłużonej prywatnej Xperii Z2 z dna szafy i mimo że działa szybko na Androidzie 6 (fajny, nieprzeładowany wodotryskami system - menu ustawień proste do bólu) od razu boli 16GB pamięci wewnętrznej (parę appek, cache szybko puchnie, miniatury i inne syfy się generują i zostaje zaraz 3-4GB na zapas, mimo posiadania karty pamięci), brak czytnika linii papilarnych.

Ale co ma Z2, czego potrzebuję? Antyczną technologię mirrorlink, przez którą można synchronizować np. nawigację komercyjną Sygic Car Nav (kupiłem to dziadostwo w promocji z dożywotnią licencją na mapy offline na całym świecie) w telefonie z systemem samochodowym. Co ciekawe, sporo telefonów wyprodukowanych po 2017 już mirrorlinka nie posiada, a Android Auto to nadal nieoficjalna appka w Polsce (i mimo Google Maps, nie chciałbym ich nadużywać za granicą z powodu zużycia transferu).

 

No i lipa teraz, jak chcę coś kupić nowszego to Mirrorlinka praktycznie nie ma w Sony. W samsungach nie wiem, wysłałem zapytanie do supportu, a na stronie Mirrorlink najnowszym supportowanym jest Galaxy S8, gdy mnie interesuje S9 przynajmniej.

Odnośnik do komentarza

Niczego nie instalowalem na soniaczu, w menu ustawien w sekcji "polaczenia" ma po prostu wzmiankę o wsparciu mirrorlink 1.1 czy coś. 

 

Jak podpinam do auta, ktore obsluguje Mirrorlink, to odpala się sync ekranu i mogę uruchomic w czasie jazdy certyfikowane appki. A ten platny Sygic Car Nav GPS jest jako jeden z nielicznych objety certyfikatem.

 

Jakie było moje zdziwienie po odbiorze auta, podpieciu telefonu i ustawieniu Google Maps via mirrorlink w pierwsza podroz, po czym cyk jedyneczka i od razu komunikat "Google Maps nie jest certyfikowane i nie dziala w czasie jazdy" xd 

Za to obecnie uzywam android auto i Google Maps online podczas jazdy po kraju, ale Sygica z mirrorlink chcialbym tez mieć na zapas za granicę lub miejsca gdzie jest lipa z zasiegiem.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, _Red_ napisał:

Niczego nie instalowalem na soniaczu, w menu ustawien w sekcji "polaczenia" ma po prostu wzmiankę o wsparciu mirrorlink 1.1 czy coś. 

 

Jak podpinam do auta, ktore obsluguje Mirrorlink, to odpala się sync ekranu i mogę uruchomic w czasie jazdy certyfikowane appki. A ten platny Sygic Car Nav GPS jest jako jeden z nielicznych objety certyfikatem.

 

Jakie było moje zdziwienie po odbiorze auta, podpieciu telefonu i ustawieniu Google Maps via mirrorlink w pierwsza podroz, po czym cyk jedyneczka i od razu komunikat "Google Maps nie jest certyfikowane i nie dziala w czasie jazdy" xd 

Za to obecnie uzywam android auto i Google Maps online podczas jazdy po kraju, ale Sygica z mirrorlink chcialbym tez mieć na zapas za granicę lub miejsca gdzie jest lipa z zasiegiem.

 

2pxU2mc.jpg

 

W opcjach telefonu też coś jest, nawet bez instalacji tej apki. Powinno działać.

Odnośnik do komentarza

Slyszalem o tym. I co, wszystko zbiera i potem płynnie przełącza alternatywne drogi itp?  Testowales?

 

Poczytalem tu porownanie, pisane przez producenta wiec subiektywne xD

 

 https://www.sygic.com/pl/blog/2016/sygic-vs-google-maps-which-is-better-offline

Google offline wg tego zajmuje sporo miejsca przy pobieraniu offline.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, _Red_ napisał:

Slyszalem o tym. I co, wszystko zbiera i potem płynnie przełącza alternatywne drogi itp?  Testowales?

 

Poczytalem tu porownanie, pisane przez producenta wiec subiektywne xD

 

 https://www.sygic.com/pl/blog/2016/sygic-vs-google-maps-which-is-better-offline

Google offline wg tego zajmuje sporo miejsca przy pobieraniu offline.

Przecież wiesz że nie zadziała jak online z info o korkach itd. Ale jak jesteś zagramanico to śmiało można używać. I tak - testowałem w Hiszpani na Wegrzech, USA i Kanadzie. Te ostatnie 2 skończyło się tym że kupiełm kartę prepiad bo chciałem mieć dostęp do poczty a byłem długo. Działało to bez problemu. I tak zajmuje to sporo ale bez przesady. Wolalłem mieć jednak jeden soft do którego jestem przyzwyczajony. 

Edytowane przez mozi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jezu jaki support samsunga jest zje.bany xD

 

Piszę do sony z krótką prośbą: proszę o listę telefonów posiadających kompatybilność z mirrorlink, gdyż u dostawcy rozwiązania jest napisane, że lista u nich jest niekompletna, więc proszę o info prosto od was jako producenta:

 

1. Sony -> po 3h, szanowny kliencie, poniżej przedstawiamy kompletną listę telefonów wspierających mirrorlink, pozdrawiamy etc.

 

2. Samsung -> to samo pytanie -> po 2 dniach odpowiedź: Szanowny kliencie, mirrorlink wspiera m.in. S9, S10, A50. Pozdrawiam

 

-> odpisuję, że trochę mało tych modeli, poproszę o pełną listę

 

-> odpowiedź: informuję, że listę można przejrzeć u dostawcy oprogramowania (link do Mirrorlink/phones, który od początku im pisałem, że jest niepełnym źródłem).

 

Whatever, odpuszczam temat i jak już będę zmieniał telefon, to będę się kierował innymi kryteriami. Na co dzień Google Map online + Android Auto + dobry telefonik. A Xperię Z2 zostawię w samochodzie z tym Sygiciem na wypadek, jakbym wylądował gdzieś w puszczy bez zasięgu, lub ewentualnie na Ukrainie po tanie świnki.

 

pozdrawiam

 



PS.
BTW wszystkie moje potrzeby spełniałby Samsung A40, jako trochę gorszy Redmi 7 Note, ale posiadający NFC. Ale why o why on nie ma ani LEDa do notyfikacji, ani nawet ALways On Display, żeby chociaż na ekranie było widać, że ktoś wysłał mi wiadomość na łacapie :( A50 ma chociaż Always On, kosztuje spoko 1150 zł, ale jest tak wieelki. 6.4" to dla mnie już tablet a nie telefon do kieszeni. Kompromis to dla mnie max 5.5", przy czym np. iPhone SE to zdecydowanie za mały sprzęt dla porównania.

Odnośnik do komentarza

Może zainteresuje cię s10e? Najmniejszy Galaxy, ceny sporo zjechały teraz. Mam ja, żona, mój przełożony w firmie, @Kinojiteż ma. Nikt nie narzeka. Obciecie rozdziałki do fhd+ daje niezły efekt dla baterii, płaski ekran 5.7, telefon jest mały i zgrabny, ramki malutkie. Sprawdziłem i ma ten mirror link również.

 

A40 nie mam ale mogę sprawdzić na totalnym szrocie a20 w robocie. Jak w nim będzie to ten mirrorlink musi być w a40. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Hmm ale to juz tak 2.5 do 3k z tego co widzę :( Szkoda mi troche na kieszonkowa przegladarke forumka i mejli.

 

Czytam ranking fonow do 1500. Nigdy nie myslalem o Motoroli jako marce, a świetne opinie zbiera

 

https://www.mgsm.pl/pl/katalog/motorola/onevision/

 

Edit: meh, tez nie ma diody notyfikacji

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...