Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupić duży telefon, z ceną netto maks 1100-1200 zł. Faworytem jest Samsung A70, jakiś czas temu zastanawiałem się nad HUAWEI P30 light, ale fakt, że pewnie nie dostanie już żadnej aktualizacji zmienia wszystko.

co polecalibyscie jeszcze w takich rozmiarach?

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, _Red_ napisał:

Szukam sobie na niedaleka przyszlosc opcji telefonu do 1k. Poki co prowadzą w zblizonej cenie ok 850 zl:

 

Xiaomi Redmi Note 7 (64GB)

Samsung A40 (64GB, chyba ma nfc)

 

czy któryś ewidentnie wygrywa w tym zestawieniu?

Warto pamiętać, że Samsung A40 ma sporą wadę w postaci braku diody powiadomień. Nie posiada także "always on display"

Odnośnik do komentarza

Uu to kicha i troche deal breaker.

 

O ile nfc uzywam od biedy, to dioda jest niezbedna bym wiedział, że czeka na mnie jakas notyfikacja.

 

W eMagu Note 7 64GB jest juz za 797 zl. Ale np. taka bestcena ma  nawet za 650.  Nie wiem tylko czy to legit źródło czy typowy importer z aliexpresu w 60 dni plus cło i vat.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, _Red_ napisał:

W eMagu Note 7 64GB jest juz za 797 zl. Ale np. taka bestcena ma  nawet za 650.  Nie wiem tylko czy to legit źródło czy typowy importer z aliexpresu w 60 dni plus cło i vat.

Bestcena ma czasami podejrzanie niskie ceny, ale zamawiałem tam już dwa razy (smartfona i tableta, swoją drogą oba właśnie z samsunga) i nie było żadnych problemów (normalne czasy dostawy i żadnych ceł czy tym podobnych). Znajomy ostatnio brał tam iphona i też sobie chwali (sprzęt jak i sklep ;)). Sam się szykuję do zmiany telefonu i pewnie w pierwszej kolejności tam się udam. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ta nowa seria szajsungów A 40, 50, 70 ma spory feler w postaci tragicznych czytników odcisków pod ekranem. Równie dobrze mogłoby ich w ogóle nie być.

 

A skąd takie a nie inne ceny w bestcenie, to jest przecie czarno na białym wyjaśnione na ich stronie. To są telefony z innych rynków UE. Mój V30 wg papierów był przeznaczony na rynek hiszpański no i cóż z tego ? W razie czego każdy serwis LG w Polsce ma obowiązek przyjąć taki telefon a lamusy dupa cicho.

Odnośnik do komentarza

Wybrałem A70, też że sklepu, który sprowadza telefony chyba z Węgier, ale cena to od razu 1160 zł netto.

 

Czytnika odcisków palcow nie używam w ogóle, odkąd kiedyś zapomniałem tel z przymiezalni i uczciwy pracownik przez to, że mógł odblokowac telefon zadzwonił do żony. Poza tym, jakby coś się działo wolę, żeby ktoś mógł użyć mojego telefonu w jakiś nagłych sytuacjach.

 

Telefon 6.7 cala, ale bardzo zgrabny i dobrze leży w dłoniach. Masa funkcji głosowych, chyba wszystkim mozna zarzadzac komendami glosowymi (przydatne w samochodzie), idealne rozwiązanie pod dual sim, bo obydwie karty mogą być aktywne, dwie sluchawki przy kazdej z opcji -odpisywanie smsów, odzwanianie itp. No jak za taka cene i takie podzespoły to jest naprawdę nieźle.

 

www.gsm24.pl ma chyba najlepsze ceny w Polsce.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Zaraz mi łeb pęknie od tych rozkmin :v 

Stanęło na OnePlus 7 Pro vs Huawei P30 Pro. Każdy ma swoje wady i zalety, na niekorzyść OP7 na pewno aparat i rozmiar. O ile z aparatem przeboleję, bo niektóre kadry nawet lepiej podobają mi się z OP,  to rozmiar może być nie do zaakceptowania, dziś go wymacam i zdecyduje. Huawei kusi aparatem i podobną albo nawet niższą ceną, no ale to Huawei, MIUI itd :(

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, number_nine napisał:

Zaraz mi łeb pęknie od tych rozkmin :v 

Stanęło na OnePlus 7 Pro vs Huawei P30 Pro. Każdy ma swoje wady i zalety, na niekorzyść OP7 na pewno aparat i rozmiar. O ile z aparatem przeboleję, bo niektóre kadry nawet lepiej podobają mi się z OP,  to rozmiar może być nie do zaakceptowania, dziś go wymacam i zdecyduje. Huawei kusi aparatem i podobną albo nawet niższą ceną, no ale to Huawei, MIUI itd :(

 

Jak go wymacasz jak OP nie prowadzi dystrybucji sklepowej w naszym kraju? Tak z ciekawości pytam.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, oFi napisał:

 

Jak go wymacasz jak OP nie prowadzi dystrybucji sklepowej w naszym kraju? Tak z ciekawości pytam.

 

Pewnie zrobi jak ja. Zamówi, przyjdzie w dniu odbioru zobaczyć co i jak. Rozmiar wadą OP7Pro? Zobaczysz ekran i wszystko inne przestanie mieć znaczenie. No i p30Pro nie jest tańszy od OP7Pro (chyba że mowa o jakimś allegro czy OLX a nie sklepy). Huawei P30pro to top aparatów na chwile obecną (OP7Pro to 3/4 miejsce - zależy od własnego IMO bo jest jeszcze Samsung S10Plus) ale Oppo Reno 10X daleko w tyle nie jest. Szybkie ładowanie ma dziś praktycznie każdy szanujacy się flagowiec (hi Apple) w OP7Pro warpcharge działa miodzio, poźniej jest superVOOC w Oppo. Ale wracając do aparatów i jeżeli tylko tym się kierujemy to:

1.Huawei P30Pro

2. Oppo Reno 10X

3. Oneplus 7 Pro.

Odnośnik do komentarza

Takie sobie porównanie zrobiłem :

https://www.mgsm.pl/pl/porownanie/oneplus-6-vs-oneplus-7pro/

 

I szóstka praktycznie niczym się nie różni od siódemki pro (te 12gb to nie wiem czy coś zmienia względem ośmioma GB).

 

Nie mam danych odnośnie skoku jakości co do aparatu. Ale cała reszta to kosmetyka praktycznie a telefon ponad tysiąc złociszy droższy. Ale jak kierujesz się innymi aspektami (brak notcha, wysuwana karerka itp.) to pewnie kupisz droższy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...