Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, bez przesady, do czego to dochodzi, by Spicę polecać :D. Już na pewno nie jest lepsza od GT540 - mam ten telefon (Spicę, nie Swifta) i dopiero po godzinach wgrywania różnych ROMów, kerneli i innych modów da się tego używać, a i tak pińcset rzeczy nie działa + wysypie się to po tygodniu. Nawet jak ktoś na stocku zostanie (czyli na archaicznym już 2.1...) to po dwóch tygodniach będzie miał cały cache zapchany (czyli zamuła gwarantowana). Na dodatek z customów tylko 2.1 jest w pełni sprawny, bo zarówno 2.2 jak i 2.3 mają milion różnych problemów. Ten telefon nawet nie umie dobrze wskazać stanu baterii, o czym mu tutaj rozmawiamy :)? Dodatkowo Swift radzi sobie nieźle z grami, Spica nie radzi sobie W OGÓLE. I ekran, który niby jest pojemnościowy, ale musisz trzymać telefon w ręce i go dosyć mocno wciskać, bo lekki dotyk często nie łapie, a jak telefon leży luzem to w ogóle nie wykrywa dotyku. Wady można mnożyć.

 

Jak tylko masz możliwość, to bierz coś nowego. Chociaż może i rozdzielczość ekranu niższa, to dzisiejsze low-endy to niebo a ziemia z tymi dawnymi.

 

PS. Jakby co miałem i mam ten telefon, za czasów Hero to można było go polecać, ale dzisiaj... raczej odradzam.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

A co myslicie o ... Nokii N97 ? Fonik ma co mi trzeba: dobry aparat 5MPx z lampa, duzy 3.5 calowy ekran dotykowy z rozdzialka 640x360, WiFi, wysuwana klawiature i 32GB wbudowane... Tylko wiadomo - nie Android a tylko Symbian... I oczywiscie telefon uzywany, wiec jest male ryzyko z zakupem w takim wypadku...

Edytowane przez LooKaZ
Odnośnik do komentarza

A co myslicie o ... Nokii N97 ? Fonik ma co mi trzeba: dobry aparat 5MPx z lampa, duzy 3.5 calowy ekran dotykowy z rozdzialka 640x360, WiFi, wysuwana klawiature i 32GB wbudowane... Tylko wiadomo - nie Android a tylko Symbian... I oczywiscie telefon uzywany, wiec jest male ryzyko z zakupem w takim wypadku...

Omijać szerokim łukiem. Symbian S60v5 to najgorszy w dziejach system, nic nie działa w nim tak jak powinno, i to jeszcze strasznie się tnie.

Odnośnik do komentarza

Hej,

 

rozglądam się za jakimś smartphonem. Mój budżet to maksymalnie 1000 pln. Do tej pory używałem zwykłej Nokii i nie interesowałem się tematem. Generalnie wpadły mi w oko BlackBerry z uwagii na fakt, że telefon ma mi służyć do sprawdzania maila, neta, fb, słuchania muzyki i jako organizator. Aparat i możliwość grania w gry są zupełnie bezznaczenia.

 

Generalnie znalazłem dwa modele: BB 9300 i BB 8900 (http://www.phonegg.com/compare/26/BlackBerry-8900-vs-BlackBerry-9300-3G.html). Co myślicie?

 

Z góry dzięki za pomoc,

pzdr.

Odnośnik do komentarza

Bardzo podoba mi się design BB. Jak jest z wyświetlaczem? Wyżej wymienione BB mają 64tys. kolorów, podczas gdy moja kilkuletnia Nokia (5130XM) ma 254tys. Czy rzeczywiście widać różnicę? Nie mówiąc już o np. Samsungach, gdzie jest 16mln.

 

Generalnie o 100-200 pln jestem w stanie przekroczyć budżet, jeżeli byłoby warto.

 

Whitesand, mam takie same priorytety. Istnieją jakieś alternatywy? HTC?

Odnośnik do komentarza

Waham się pomiędzy SGS2 i Note'm. Oczywiście różnica jest w rozmiarze, ale jak z wydajnością Note'a? Nie tnie przy przewijaniu stron itd. Czuć różnicę w wydajności?

 

Note jest jeszcze potężniejszy od SGS II, a z miłością Samsunga (akceleracja hardware'owa wielu elementów systemu, w tym np. przeglądarki) Android na Note powinien śmigać równie pięknie, jak na SGS II. IMO wszystko w tym porównaniu sprowadza się do rozmiaru telefonu i zależnie od tego, czy wolisz już prawie tablet, czy jeszcze "tylko" duży smartfon to wybierzesz sprzęt i z każdego będziesz równie zadowolony pod innymi względami.

Odnośnik do komentarza

Bardzo podoba mi się design BB. Jak jest z wyświetlaczem? Wyżej wymienione BB mają 64tys. kolorów, podczas gdy moja kilkuletnia Nokia (5130XM) ma 254tys. Czy rzeczywiście widać różnicę? Nie mówiąc już o np. Samsungach, gdzie jest 16mln.

 

Generalnie o 100-200 pln jestem w stanie przekroczyć budżet, jeżeli byłoby warto.

 

Whitesand, mam takie same priorytety. Istnieją jakieś alternatywy? HTC?

 

Od początku. Wyświetlacz. W moim 9780 mam wg specyfikacji 65k kolorów, a dam sobie rękę uciąć że obraz jest ładniejszy/lepszy/żywszy niż w HTC Desire Z. Rozdzielczość robi swoje po prostu. 480 x 360 pikseli (ekran 2.44") w BB to po prostu ewenement, może na papierze to nie są szokujące liczby, ale w rzeczywistości od razu zwrócisz uwagę na to co potrafi wyświetlić 9780. Dodaj o niebo lepsze aparaty jakie montuje BB (względem HTC) i przede wszystkim BIS/BES ( zakup pakietu obowiązkowy!) i nie ma lepszego smartfona. Smartfona, a nie zabawki dla gimbusów. Nie raz zdarzało mi się odebrać gdzieś w szczerym polu fakturę w .pdf lub excelu, otworzyć ją bezproblemowo, policzyć co mi trzeba i w ciągu kilku minut określić kontrahentowi ile przyjdzie mu zapłacić, kiedy dostanie towar lub za jaką cenę jestem w stanie wykonać dane zadanie. Nie ruszając się z terenu budowy, gdzie akurat mnie wygnało. Świetna sprawa. Alternatywa dla czegoś takiego? HTC? Android? Nah! Dajcie spokój, non stop jakieś problemy (a to freez po skończonej rozmowie - trzeba wyłączać) a to o trzeba się zalogować, żeby pocztę sprawdzić, albo przekierować wszystko na gmaila lub znaleźć w tej klęsce urodzaju Anroid Market odpowiedni program. To nie dla mnie. Miałem kilkanaście telefonów, ale tylko BB używam do czegoś więcej niż do dzwonienia. I tylko BB tak naprawdę jest dla mnie na dzień dzisiejszy nie zastąpiony, każdy inny jestem w stanie emulować budką telefoniczną i iPodem.

Odnośnik do komentarza

Ile miałeś telefonów z Androidem i czy wszystkie były tylko od HTC?

 

EDIT: Żeby nie było, że chce wielce walczyć o Androida czy coś (bo BB w życiu na oczy nie widziałem, a mam zasadę, że nie wypowiadam się o rzeczach, o których nie mam pojęcia), po prostu jestem ciekaw. Zauważyłem coś ciekawego i zależnie od Twojej odpowiedzi się to potwierdzi lub nie ;).

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Jest spoko.

Troszkie aplikacji mniej jak na innych platformach.

Caly tel. jest metalowy, wyglada na solidny.

Do tego mozna kupic gierki, ktore daja acziwki, ktore lacza sie z tymi xoxowymi.

 

Tylko uwazaj- zdarza sie, ze pierwsza gre dadza ci pobrac za darmo, ale za to wysla ci rachunek na maila, ew. info o mozliwosci bana.

 

 

UPP:

I jeszcze jedno. Wylacz transmisje danych na wstepie, bo dostaniesz kosmiczyn rachunek :)

Edytowane przez Zdunek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...