Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem Arc S i mam dwa pytania.

 

Mam kartę z sieci Plus, wchodzę na ich stronę i widzę ofertę na internet do tel. na kartę. Wysyłam im kod na 500mb ale wyskakuje mi wiadomość "Usługa chwilowo niedostępna. Skontaktuj się z BOK". To jakiś problem od nich? Wykupienie internetu z innej sieci chyba nie wchodzi w grę? Włączyłem przesyłanie danych przez siec, net był, ale zżera bardzo kase z konta.

Druga sprawa to przeniesie kontaktów, robie wszystko jak na tym filmiku, ale zamiast znajomych, to mam numery na policje, worp itp.

 

A tak ogólnie to Arc S robi pioronujace wrazenie, ale pisze to osoba, która zamieniał k770 na arc s. ;)

Odnośnik do komentarza

Zainstaluj na kompie PC Suite, podłącz starą komórkę, eksportuj kontakty, a później importuj na Arc'a. Android ma generalnie problemy z importem kontaktów z SIMa, więc najlepiej będzie jak sobie na dobre przeniesiesz kontakty na konto gmail.

Co do pakietów internetowych to Ci nie pomogę, ale generalnie to trochę zwaliłeś sprawę jeśli kupiłeś smartfona bez pakietu internetowego w abonamencie, bo będziesz musiał się wciąż pilnować, a tak to po prostu po przekroczeniu limitu by Ci prędkość tylko spadała.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedz. Co do netu, korzysta ktoś z usługi Plusa internet w telefonie na kartę?

http://internet.plus.pl/indywidualni/internet-w-telefonie/internet-w-telefonie-w-plus-na-karte

 

Jak pisałem wcześniej, wpisuje kod i wyskakuje mi wiadomość "Usługa chwilowo niedostępna. Skontaktuj się z BOK".

Odnośnik do komentarza

Co do pakietów internetowych to Ci nie pomogę, ale generalnie to trochę zwaliłeś sprawę jeśli kupiłeś smartfona bez pakietu internetowego w abonamencie, bo będziesz musiał się wciąż pilnować, a tak to po prostu po przekroczeniu limitu by Ci prędkość tylko spadała.

"Na kartę" jest tak samo. Zapłacisz za pakiet i jak go zużyjesz to prędkość spada. Po 30-dniach za odpowiednią kwotę pakiet odnowi się

Ps. Chyba że w plusie jest inaczej

Odnośnik do komentarza

Zainstaluj na kompie PC Suite, podłącz starą komórkę, eksportuj kontakty, a później importuj na Arc'a. Android ma generalnie problemy z importem kontaktów z SIMa, więc najlepiej będzie jak sobie na dobre przeniesiesz kontakty na konto gmail.

Co do pakietów internetowych to Ci nie pomogę, ale generalnie to trochę zwaliłeś sprawę jeśli kupiłeś smartfona bez pakietu internetowego w abonamencie, bo będziesz musiał się wciąż pilnować, a tak to po prostu po przekroczeniu limitu by Ci prędkość tylko spadała.

 

W razie problemów z importem kontaktów z karty SIM do telefonu polecam program Contacts2sim, który dobrze nadrabia Androidowe braki w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza

Stoje przed dylematem wyboru nowego telefonu w abonamencie. Mam dwa modele do wyboru, więc nie rzucajcie innymi propozycjami. Jestem zielony w tej dziedzinie więc za nawet najmniejszą pomoc będę wdzięczny

 

Sony Xperia Neo V czy Samsung Galaxy Ace S5830

 

Który? Nic nie wiem kompletnie o tych telefonach poza tym że mają Androida i Wifi, czytałem już parę recek i raczej pochlebne opinie mają.

neo v jest lepszy sprzętowo od galaxy S . Ace za to jest klasę niżej niż neo

Odnośnik do komentarza

Jaką masz taryfę?

Nowa taryfa Simplus. W regulaminie mają

Pakiety dostępne są dla Klientów oferty Simplus (taryfy Simplusa oraz Twój Profil) oraz oferty 36.6 (taryfy PiszMówDobowy oraz 36.6) (taryfę możesz sprawdzić krótkim kodem *147#).

Przed chwilą zasilałem konto przez ofertę simplus, internetu nie mogę doładować. Jutro się przejdę do ich salonu.

Odnośnik do komentarza

Oba są naprawdę świetne. Wybór sprowadza się do jednego pytania: iOS czy Android?

 

Nie cierpię, jak ktoś wrzuca tylko pytanie "X czy Y?". Jeśli naprawdę liczycie na pomoc, to napiszcie kilka słów o tym, do czego ten sprzęt ma służyć, czego oczekujecie. Ja np. wybrałbym SGS II, ale ktoś inny wybrałby iPhone 4S i oboje byśmy byli zadowoleni. Dlaczego? Bo mi zależałoby na przeglądaniu Internetu 1:1 i hoście USB, drugi bo lubi dużo grać.

Odnośnik do komentarza

iOS i Android - te hasła znam tylko ze słyszenia :D Jestem laikiem totalnym ;) Jako że słyszałem, że to ten Samsung to dobry smartfon, toteż zastanawiam się nad nim. iPhone'a nigdy w ręku nie miałem, widziałem tylko w internecie i przez szybkę w jakimś sklepie elektronicznym.

Nie lubię wiecznego wybierania i wgryzania się w temat, dlatego też rzuciłem proste w sumie pytanie :) Tak samo było z laptopem, w cholerę tego na rynku, ale drogą eliminacji z trzech modeli w miarę szybko wybrałem Paviliona dv6-6030ew i dla mnie to miazgator :)

 

A do czego mi potrzebny smartfon - do internetu, dzwonienia i od czasu do czasu do pogrania w coś. Ważna dla mnie jest prosta obsługa i by wszystko wskakiwało szybko. Pod tym względem jestem strasznie niecierpliwy i nie cierpię jak coś "cyka" i ładuje się dłużej niż 3s :) Z tego co widzę, to Samsung jest tańszy, ale tego akurat się spodziewałem.

Odnośnik do komentarza

wydaje mi sie ze wiecej bedziesz mial pozytku / radochy bedziesz mial z SGS2

 

na plus :

 

ekran 4,3" - idealny do internetu, czytania ebokow i grania w gry ( bo nie zaslaniasz calego erkanu paluchami i niektore pozycje naprawde daja rade, chociaz nie ma takiego wyboru jak Iphone 4s)

 

multimedia w telefonie to pierwsza klasa ;)

 

mega cienki i lekki

 

na minus:

 

android na poczatku moze wydawac sie strasznie zagmatwanym systemem, ale to przez to ze naprawde mozesz go dostosowac calkowicie pod siebie ;) jeden dzien i bedziesz czul sie jak ryba w wodzie :)

 

co do Iphona

 

na plus:

 

- mega prosty i intuicyjny system

- bardzo duzy wybor aplikacji w tym bardzo dobrze rozwinieta kwestia gier

 

na minus :

 

- ekran jest maly ;) ale to tez odczucie subiektywne, przez pare lat uzywalem iphona 3g i byl dla mnie idealny, przyszedl czas zeby zamienic mialem brac iphone 4s, duzo czytalem i prawie na kazdej stronie pojawiala sie wzmianka o SGS2 wybralem sie do sklepu zeby zobaczyc na zywo i po prostu sie zakochalem :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
do internetu, dzwonienia i od czasu do czasu do pogrania w coś

 

najlepiej będzie, jak jednak sam osobście sprawdzisz sobie zarówno iP4S, jak i S2. Są to i tak obecnie najlepsze smartfny na rynku, reszta zosaje daleko w tyle. Który byś z tych 2 nie wybrał i tak podejmiesz dobrą decyzję :)

 

ja mam iP4 od premiery i jezeli sie tak zastanowic, to z funkcji z jakch w nim najmniej korzystm to: wysylanie smsow i dzwonienie, hehe :D A jestem b.zadowolony z funkcjonalnoc jake umożliwiają mi wszelkiego rodzaju dsępne aplikacje. :D

Edytowane przez Foxter
Odnośnik do komentarza

Rozumiem myślisz o czymś na Androidzie, tak? Używany czy nowy?

Nie koniecznie na androidzie ogólnie na jakimś systemie( nie wiem który lepszy/gorszy nie znam się na nich ) , raczej nówka byle by był jakiś odczuwalny skok jakościowy względem Monte .

 

Z drugiej strony nie chcę jakiś bajerów .... zwykły dotyk ,czasami do przejrzenia internetu (wifi) ,z możliwością wgrania jakiś aplikacji itp itd .

 

 

Edit: poszperałem nieco i poczytałem o systemach i chyba android najrozsądniejszy :) .A co do samych telefonów to wpadły mi w oko głównie :

s5570 galaxy mini i s5360 galaxy Y chociaż S5380 wave także ciekawy ale nie wiem co sądzić o Bada 2.0 ? :P

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/5358/4879/5344/4235/

 

Jednak za s5360Y przemawia mocna bateria co jest dla mnie ważne

Edytowane przez canuks
Odnośnik do komentarza

Baterię ma taką samą jak pozostałe - 1200 mAh. Trochę bieda z wyświetlaczem, bo tylko QVGA (240x320 px). =

No raczej nic innego jak Android (albo jakaś budżetowa Bada) nie znajdziesz za 400 zł :). Jeśli nie szukasz niczego wyszukanego, to Bada może Ci przypaść do gustu - obadaj sobie filmiki na yt jak wygląda interfejs i działanie tego systemu. Obawiam się tylko, że na 832 MHz może nie radzić sobie jakoś świetnie.

Odnośnik do komentarza

Mam mini i odradzam.

Słaby procek, średnia rozdziałka, standardowo brak MT do tego brak możliwości upgrade'u software bez straty gwarancji(no chyba, że kupujesz telefon poza granicami polski), co za tym idzie? Mało aplikacji w markecie.

 

Lepiej dopłacić ce 150zł i mieć telefon na rok, czy tam dwa dłużej.

Odnośnik do komentarza

Coraz bardziej skłaniam się do zakupu telefonu Samsung Wave I (S8500), ale potrzebuje jeszcze opinii osób posiadających owe urządzenie. Parametry oraz cena bardzo mi odpowiadają, ale nie miałem z tym smartfonem żadnej styczności.

Jak wygląda sprawa z google maps/nawigacją, nie ukrywam, że wykorzystywałbym sprzęt - oprócz internetu, aparatu, dzwonienia, odtwarzacza - czasami jako ew. mapę.

Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...