Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,proszę wytłumaczcie mi pewną rzecz bo ja już nie jestem na bieżąco;)

Chodzi o to że mój wysłużony SE W910i wyzionął ducha i trzeba pomyśleć już o jakimś smartfonie:) Mam na oku Sony Ericsson Xperia neo lub Sony Ericsson Xperia neo V. Różni je aparat i wyświetlacz.

Neo: TFT a Neo v:LED-backlit LCD.Jaka jest różnica między tymi wyświetlaczami? Ceną różnią się tylko o 100zł.

Edytowane przez GwynBleidd_79
Odnośnik do komentarza

sam wacham sie pomiedzy tymi dwoma systemami

 

ja chwile bawilem sie htc radar i w sumie przymiezam sie do kupna jednynie poczekam na premiere nokia lumia, poczytam recenzje i opnie uzytkownikow, co do blackberry sa to bardzo dobre telefony tak samo jak ich OS jedyna wada ze nie sa zbyt multimedialne ;) ale do pisania maili itd sprawdzaja sie rewelacyjnie ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dajcie spokój, ja dziękuję losowi, że miałem HD2 na którym mogłem do woli bawić się w pełni sprawnym WP7 (zarówno 7.0, jak i 7.5 zwane Mango (oraz nawet NoDo między nimi)). Tydzień używania na długo mi uświadomił, że nie mam zamiaru mieć z tym systemem nic więcej wspólnego. UI może wydaje się fajne przez 3 minuty, ale jeśli chodzi o cały system - to iOS jest przy nim o niebo bardziej otwarty i konfigurowalny. Wszędzie te cholerne kwadraty, prostota do bólu, przez wszystkie aplikacje widzisz tą samą nudną czcionkę, ten sam układ aplikacji (karty przewijane lewo prawo z tymi niemieszczącymi się tytułami na górze, kilka ikonek na dole (wszystkie okrągłe) i dodatkowa lista wysuwana z dołu). Zero polotu, finezji, NIC. Czasami czuję się, jakby używał MS-DOS, jednolite tło z napisami i wszystko kwadratowe. Wszystko, co możesz w tym systemie zmienić to kolejność kwadratów w menu głównym i kolor tychże. Naprawdę, nawet cholernie zamknięty system od Apple pozwala na więcej...

A możliwości? Jezus Maria, Android w porównaniu do WP7 to jak komputer PC do zegarka. iOS do WP7 to coś jak kalkulator naukowy do zegarka (ale piękny kalkulator :D).

 

Serio, weźcie sobie skombinujcie ten system na kilka godzin, dni i dajcie sobie na zawsze z nim spokój.

Pakować się na dwa lata w takie coś, płacąc jeszcze przy okazji ~1,5k zł za sprzęt z tym systemem? IMO strzał w stopę.

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

hmm to bede musial przemyslec to jeszcze, telefon biore jako sim-free nigdy nie jaraly mnie kontrakty ;) iphone 4s za drogi wiec chyba bedzie trzeba uderzyc w htc desire s / htc sensation ewentualnie ten htc radar, jaki jest teraz najlepszy telefon z androidem ? jak bede bral to koniecznie zeby byla wersja 2.3 ?

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ciotka(50 lat) poprosila mnie o kupienie w necie telefonu, wymagania:

-nowy

-z klapka/rozsuwany, zeby nie trzeba bylo blokowac klawiszy

-prosty w obsludze, solidny, zeby nie wieszal sie itp

-i najwazniejsze:tani, okolo 100zl ale najlepiej jak najtanszy

co sadzicie o samsungu E1150?

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ciotka(50 lat) poprosila mnie o kupienie w necie telefonu, wymagania:

-nowy

-z klapka/rozsuwany, zeby nie trzeba bylo blokowac klawiszy

-prosty w obsludze, solidny, zeby nie wieszal sie itp

-i najwazniejsze:tani, okolo 100zl ale najlepiej jak najtanszy

co sadzicie o samsungu E1150?

 

Nie kupuj slidera, polecam MyPhone Chiaro, telefon dla seniora, prosty w obsłudze itp, klawisze blokuje się przełącznikiem z boku telefonu, diabelnie czytelny wyświetlacz, głośny, wbudowana latarka, bateria sporo wytrzymuje, cena do 140 zł za nówkę.

Z telefonu takiego korzysta moja mama (prawie 60 na karku, nawet chętnie słucha na nim radia) oraz dziadek (70), obie osoby nie miały praktycznie styczności z komórkami, są teraz bardzo zadowolone.

http://www.myphone.pl/Produkty/Telefony/Telefon/tabid/69/cn/ViewPhone/model/myPhone%201070%20CHIARO/pid/35/Default.aspx

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie miałem Hero, ale raczej nie polecałbym, z tego co widziałem to porównywalny do zwykłego Wildfire. To już raczej dziadek wśród telefonów i żeby na nim podziałać musiałbyś od razu rootować. Mało ma pamięci RAM, słaby procek. Ten Wildfire S to na pewno lepszy wybór, telefon porównywalny do LG P500 na pewno da Ci nieco więcej możliwości, szczególnie ze względu chociażby 4 punktowego multitoucha (w LG P500 masz dwupunktowy w dodatku ma drobną wadę, gubi położenie palców jeśli osie punktów dotyku przekroczą się). Nie znam konkretnie modelu S, ale w zwykłym Wildfire aparat robił słabiutkie zdjęcia i to jest chyba wada większości HTC, bo wszystkie z jakimi miałem styczność miały w swoich klasach najgorsze aparaty. Jeśli tak bardzo chcesz HTC to chyba ten Wildfire S to najrozsądniejszy wybór w tej kategorii cenowej, a jeśli pytałeś o Wildfire zwykły to też odradzam, dwóch kumpli go miało i nie specjalnie byli zadowoleni. Ja osobiście nie lubię bawić się w rootowanie, więc jeśli spoglądasz na te telefony z tej perspektywy to niech ktoś inny się tu wypowie odnośnie tych modeli.

 

Jeszcze też zależy co tak naprawdę oczekujesz od telefonu. Bo programy z marketu to większość odpali na każdym z andkiem 2.2 Jeśli zależy Ci żeby też nacieszyć się grami to taki telefon minimum musi mieć procek 600MHz, około 200MB RAM (przyzwoitość to 512MB, ale Xperia X8 ma 168MB i też odpala sporo gier) oraz dwupunktowy multitouch. To są parametry telefonu do 500zł i to właśnie LG P500, Xperia X8, HTC Wildfire S (chociaż nie wiem czy wyłapiesz dobrego Wildfire S do 600zł). Poza tym dochodzi jeszcze sprawa np. przeglądania internetu i tutaj w zasadzie jest jeden mankament, bo jeśli zależy Ci na tym, żeby móc odtworzyć Flash na stronach to telefon musi mieć procek w technologi ARM 7 ale to już raczej wyższa półka cenowa, niż 500zł.

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki za pomoc :). Jutro zapytam jeszcze znajomego i jeśli również stwierdzi, że Wildfire S jest dobrym wyborem, to chyba zacznę się za nim rozglądać.

 

Poza tym dochodzi jeszcze sprawa np. przeglądania internetu i tutaj w zasadzie jest jeden mankament, bo jeśli zależy Ci na tym, żeby móc odtworzyć Flash na stronach to telefon musi mieć procek w technologi ARM 7 ale to już raczej wyższa półka cenowa, niż 500zł.

Flash mi nie jest niezbędny, a z tego co przeczytałem, np. filmy z YT można oglądać na Wildfire S dzięki oddzielnej aplikacji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...