Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

hej potrzbuje szybkiej informacji o htc chacha , sa jakies przeciwwskazania? juz i tak wybralem ten tel i czekam na kuriera, ale moge w razie czego nie podpisac umowy

telefon nie ma byc jakis mega, wiem ze ma mniejszy ekran, moze nie bys jakis bardzo szybki, ale o dla starszej pani zeby sa popisala na nim maile itp wiec nie oczekuje cudow, pytam tylko czy ktos ma informacje o jakichs jego ogromnych wadac i przeciwwskazaniach? podejzewam ze jest w miare ok prawda?

Odnośnik do komentarza

nie wiem

mam toucha 4gen i jestem zadowlony wsio dziala jak nalezy, latwo sie zakupy robi etc etc (btw wie ktos czy mozna zmienic jezyk itunes jesli sie placi np hiszpanska karta na polski albo angielski?)

nie mialem do czynienia z androidem poza okazyjnym sprawdzeniem netu na tel kumpla

prawie na pewno nie bede sie bawil w uskutecznianie systemu

a tel musi byc ladny i dobrze dzialac

aha dobry aparat i bateria to wielki plus i dlatego sklaniam sie na razie do xperii

Odnośnik do komentarza

możecie pomóc w wyborze ? Samsung galaxy ace czy motorola milestone ? Chodzi mi głównie o przeglądanie internetu i muzykę

 

Milestone - wyższa rozdzielczość ekranu, wyższa wydajność, sprzętowa klawiatura (do internetu jak znalazł) i naprawdę świetne wykonanie.

Co do muzyki - i na jednym, i na drugim posłuchasz ;)

Odnośnik do komentarza
Gość MasterShake

Jaki najlepszy telefon dotykowy z Androidem do 5 stówek? Czaję się na Xperię X8, warto?

(pipi) ten telefon, mały ekran , wolny procesor, instalujesz aplikacjie tylko w pamięci telefonu. Mam też zte blade - tanie dziadostwo a sporo od x8 lepsze.

Odnośnik do komentarza

Zablokowany bootloader to wcale nie zablokowana możliwość zmiany systemu. Na Motorolę Milestone są dostępne root (a więc dowolna modyfikacja plików systemowych), custom recovery oraz dużo różnych custom ROMów (CM7, MIUI i nie wiem nawet, czy nie jakiś port Sense). Zablokowana jest zmiana kernela, co uniemożliwia wprowadzenie zmian na niskim poziomie. A więc są np. ROMy z Androidem 2.3, ale część nowości/udogodnień jest niedostępna ze względu na kernel z czasów Froyo. Nie wiem, jakie dokładnie są te ograniczenia, ale zablokowany bootloader to nie taka tragedia, jak niektórzy malują.

 

Z tą wydajnością Milestone względem Ace'a bym też nie przesadzał - SG Ace to całkiem niezły mid-end Samsunga, który jest o wiele młodszy od Milestone'a. 256 mb RAM to wielki ból dla wszystkich posiadaczy tego cacka. Z muzyką chyba też nie jest jakoś świetnie. Wykonanie jednak to punkt dla dziecka Motoroli - wszak to swego czasu topowy model z Androidem. No i pełna fizyczna klawiatura to nie byle co, nie wspominając już zupełnie innej rozdziałki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Opłaca się za jakieś 500 zeta brać HTC Wildfire S? Nie zależy mi na oglądaniu filmów, robieniu zdjęć i innych tego typu bajerach. Celuje raczej we w miarę stabilne funkcjonowanie bez zwiech. Potrzebuje Androida bo jest na niego kilka dobrych słowników chińskiego i praktycznie tylko na nich mi zależy. Może coś innego nadaje się lepiej do tego. (jakieś LG P500?)

Edytowane przez Dante
Odnośnik do komentarza

Zablokowany bootloader to wcale nie zablokowana możliwość zmiany systemu. Na Motorolę Milestone są dostępne root (a więc dowolna modyfikacja plików systemowych), custom recovery oraz dużo różnych custom ROMów (CM7, MIUI i nie wiem nawet, czy nie jakiś port Sense). Zablokowana jest zmiana kernela, co uniemożliwia wprowadzenie zmian na niskim poziomie. A więc są np. ROMy z Androidem 2.3, ale część nowości/udogodnień jest niedostępna ze względu na kernel z czasów Froyo. Nie wiem, jakie dokładnie są te ograniczenia, ale zablokowany bootloader to nie taka tragedia, jak niektórzy malują.

 

Z tą wydajnością Milestone względem Ace'a bym też nie przesadzał - SG Ace to całkiem niezły mid-end Samsunga, który jest o wiele młodszy od Milestone'a. 256 mb RAM to wielki ból dla wszystkich posiadaczy tego cacka. Z muzyką chyba też nie jest jakoś świetnie. Wykonanie jednak to punkt dla dziecka Motoroli - wszak to swego czasu topowy model z Androidem. No i pełna fizyczna klawiatura to nie byle co, nie wspominając już zupełnie innej rozdziałki.

 

1. Jeśli masz root-a to bez problemu zmieniasz można odblokować bootloader

2. żeby wgrać custom-a musisz mieć wolny bootloader! on sprawdza zgodność uruchamianego systemu (podpis, sumy kontrolne) z oficjalnymi.

3. wgrywając nowy rom systemowy czy to oficjalny czy custom-a, wgrywamy też nowy kernel

4. wszystkie obcinki froyo na Milestone wynikają z ograniczeń sprzętu nie z blokady kernel-u

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...