Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Może inaczej. Jeżeli nie jesteś jakimś techzbokiem lubiącym dłubać w swoim tel, i wystarczy Tobie, że bedziesz dzwonic, smsowac (mms itp), pograc w gry (LIVEmarketplace), nie przeszkadzają Tobie odgórnie narzucone ograniczenia producenta to myśle ze WP7.5 da się polubić.

 

To prawda. Ale po co kupować "smartfon" za dużo pieniędzy, który potrafi "dzwonić, smsować"? Zawsze mi się wydawało, że jak ktoś kupuje smartfon to nie dlatego, by kupić tylko wymaga jakieśtam funkcjonalności od urządzenia.

Odnośnik do komentarza

Ciezko powiedziec czy lepszy od 3ki jak praktycznie nic pewnego o 3ce nie znamy. Ekran NOTE to do tej pory najlepsza jakość z jaką sie spotkałem. Niestety gabaryty tego tabfołnu przekreślają go u mnie (nie mieści mi sie do żadnej kieszeni) dlatego wole poczekać na SGS3 ew. Texz zainteresowałbym sie SGS2 badz nowym Sony Xperia S (też daje rade tefelonik).

Odnośnik do komentarza

Może inaczej. Jeżeli nie jesteś jakimś techzbokiem lubiącym dłubać w swoim tel, i wystarczy Tobie, że bedziesz dzwonic, smsowac (mms itp), pograc w gry (LIVEmarketplace), nie przeszkadzają Tobie odgórnie narzucone ograniczenia producenta to myśle ze WP7.5 da się polubić.

 

To prawda. Ale po co kupować "smartfon" za dużo pieniędzy, który potrafi "dzwonić, smsować"? Zawsze mi się wydawało, że jak ktoś kupuje smartfon to nie dlatego, by kupić tylko wymaga jakieśtam funkcjonalności od urządzenia.

No też bez przesady już, Lumia 710/800 ma bardzo dobrą przeglądarkę, gier może jeszcze nie tak dużo, ale za to z achievementami, no i działający offline GPS z darmowymi mapami. Czyli robi za telefon, GPS, konsolę do gier i aparat. Za cenę poniżej 800 zł to całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza

Z androidem jest to jeszcze banalniejsze, pod warunkiem że sobie eksportujesz te informacje do swojego konta google za pomocą metody właściwej dla obecnego telefonu albo programu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Może inaczej. Jeżeli nie jesteś jakimś techzbokiem lubiącym dłubać w swoim tel, i wystarczy Tobie, że bedziesz dzwonic, smsowac (mms itp), pograc w gry (LIVEmarketplace), nie przeszkadzają Tobie odgórnie narzucone ograniczenia producenta to myśle ze WP7.5 da się polubić.

 

To prawda. Ale po co kupować "smartfon" za dużo pieniędzy, który potrafi "dzwonić, smsować"? Zawsze mi się wydawało, że jak ktoś kupuje smartfon to nie dlatego, by kupić tylko wymaga jakieśtam funkcjonalności od urządzenia.

 

Nie zgadzam się. Smartfon ≠ grzebanie we wszystkim w czym tylko się da, przynajmniej dla mnie, bo po prostu nie mam na to ochoty. W gejfonie zmienilem sobie zegarek na inny, dodalem kilka haxow z cydii, za pomoca kilku klikniec, i styka - nie mam parcia na kodowanie sobie wlasnych rozszerzen do telefonu.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza

bo w gejfonie tez za wiele nie pokonfigurujesz- tam nawet widgetow nie ma. W W7P to samo - nie chodzi o aplikacje robione przez siebie, ale o samo dodanie jakis aplikacji w wybrane miejsce, nakladek, konfiguracje telefonu, od tego, co bedziesz mial na pulpicie, po skroty, ktore najczesciej uzywasz. Inna sprawa, ze patrzylem na market W7M - poki co, cmentarz,

 

Odczuje roznice w uzytkowaniu jak po X10tce kupie Arc S? Chodzi mi glownie o szybkosc telefonu.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

bo w gejfonie tez za wiele nie pokonfigurujesz- tam nawet widgetow nie ma. W W7P to samo - nie chodzi o aplikacje robione przez siebie, ale o samo dodanie jakis aplikacji w wybrane miejsce, nakladek, konfiguracje telefonu, od tego, co bedziesz mial na pulpicie, po skroty, ktore najczesciej uzywasz. Inna sprawa, ze patrzylem na market W7M - poki co, cmentarz,

 

Nie mam w iphonie zadnego problemu z tym o czym piszesz - jailbreak, cydia i wszystko jest. Mam iP3GS - po HTC Desire i SGSII wiem, ze moim nastepnym telefonem bedzie iP4 albo 4S.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza

Napisalem wyzej, ze dodalem sobie kilka haxow z cydii za pomoca paru klikniec -jesli dla Ciebie to 'grzebanie' w sofcie to ok, moge byc dla Ciebie hipokryta. Lamie oprogramowanie jailbreakiem bo i tak musze to zrobic - taki urok posiadania telefonu z uk. Gdyby nie to, nawet bym nie myslal o jailbreaku, bo i po co - iOS jest na tyle dobrym systemem, ze nie trzeba w nim wiele zmieniac. To nie Android :)

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza

No niestety, ja na telefonach wole androida, wlasnie przez to, ze nie musze nic dodawac, haxowac, by sobie skonfigurowac telefon tak jak mi pasuje. inna sprawa, ze design iphonow nie za bardzo mi sie podoba, bez sensu ze maja tyle plastiku na gorze i na dole, przez co ekran jest mniejszy.

Odnośnik do komentarza

Kazdy bierze to co lubi - ja po porownaniu obu systemow zostaje przy iOS.

Zreszta, to co pisalem odnosilo sie do postow ravena, ktory wciaz pisze o zmienianiu wszystkiego w telefonie. Dla mnie absolutnie nie jest to wyznacznikiem poziomu 'smartfonowosci' danego modelu, bo po prostu nie kazdy lubi sie bawic w takie rzeczy.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza

Juz bardziej mi sie podoba Xperia S, ale poki co jest za droga, z tym telefonem pewnie sam poczekam na koniec umowy.

To wracam do pytania - moze ktos uzytkowal X10tke, ktora po 2 latach nie powiem zamula ostro i moglby porownac do Arc S ? 2 razy wiecej ramu i procek 1.4 starcza tam, by telefon chodzil jak wypasiona stacjonarka ? :)

Odnośnik do komentarza

Kazdy bierze to co lubi - ja po porownaniu obu systemow zostaje przy iOS.

Zreszta, to co pisalem odnosilo sie do postow ravena, ktory wciaz pisze o zmienianiu wszystkiego w telefonie. Dla mnie absolutnie nie jest to wyznacznikiem poziomu 'smartfonowosci' danego modelu, bo po prostu nie kazdy lubi sie bawic w takie rzeczy.

 

Gdzie ja pisałem o zmienianiu wszystkiego? Zdecydowanie źle mnie zrozumiałeś. Grzebanie i zmienianie wszystkiego już dawno mi się znudziło, mi chodzi o coś innego: o czystą funkcjonalność. Sorry, ale jeśli nie mogę wyłączyć autorotacji ekranu, nie mogę mieć dialera T9, nie mogę wysłać maila z dowolnym plikiem - wybacz, ale takiego urządzenia "smartfonem" nazwać się NIE da.

 

Polecam poczytać artykuł na bezprzycisków - 49 braków w WP7. Sporo z nich jest wydumanych, ale część z nich po prostu powala.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No tak ale jezeli masz Gamertag tak jak ja na inny kraj niz PL to ponoc nie mozesz robic zakupów na marketplace (ciagle szukam kogos kto mi to potwierdzi).

Więc tak: na pewno nie ma żadnej blokady regionalnej czy czegoś, z kontem na Polskę normalnie kupiłem we Francji Hexica i ściągnąłem przez WiFi. Czyli przy odwrotnej sytuacji nie widzę przeciwwskazań. Chodzi pewnie więc o kartę płatniczą, możliwe, że polskie karty nie zadziałają na Marketplace z innego kraju - a gier na WP nie da się kupować za pomocą punktów.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ma ktoś może samsunga note? Wrażenia? Bo zastanawiam się nad nim jak alternatywa dla smartfonu ale boję się że będzie za duży.

 

za duzy nie jest. idealny wyswietlacz, ladnie prezentuje sie w bialym kolorze. ale ma wade, jesli prowadzisz aktywny tryb zycia to muzyki raczej na nim nie posluchasz, dzwnie zrobione wejscie na sluchawki.

 

posiadam od kilku tygodni i jestem zachwycony.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Teraz ja potrzebuję się doradzić :) Koleżanka potrzebuje telefonu. O dziwo powiedziała mi, że nie musi posiadać mocnego aparatu, bardziej zależy jej na możliwościach samego urządzenia. Czyli coś z Androidem. Może wydać maks 600zł

 

Osobiście poleciłem jej takowe modele:

LG P500 (cena 450-500zł nowy)

ZTE Blade (500-550zł nowy)

SE Xperia X8 (390-450zł nowy)

 

i ewentualnie powiedziałem, że chyba najlepiej w jej przypadku byłoby wybrać Samsung Galaxy Ace (620zł nowy ale używane w idealnym stanie powinna zmieścić się do 600zł)

 

Macie jeszcze jakieś sugestie, ewentualnie co możecie powiedzieć o zaproponowanych modelach (bo nie za dużo wiem o Blade i X8)?

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

X8 to stary low-endzik, nawet nie ma takiej podstawy jak auto-focus. Brać tylko w ostateczności i braku dużych wymagań.

Z tych wymienionych chyba najlepszy będzie Galaxy Ace, tj. oferuje najlepsze parametry i działanie systemu w stosunku do ceny.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

ja mam x8 i szczerze to nie polcecam ze wzgledu na to, ze telefon mi sie zawiesza, gry jak angry birds cholernie tną i aparat jest beznadziejny. A tak od siebie jeszcze dodam, że nigdy w zyciu juz nie wezme telefonu dotykowego.

 

aha, zapomnialem dodac, że bateria trzyma jeden dzien, a jak korzystam z internetu i slucham muzy + troche grania (czyli standard jadac pociagiem) to bateria pada po 1,5 h

Edytowane przez envie89
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...